لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فایده سیر بر سلامت بدن

 بی فایده یا فایده دار بودن قورت دادن سیر درسته ، سیر می تواند به صورت پودر سیر، سیر تازه یا خشک در غذاهای مختلف استفاده شود.من در تمام غذاهایم سیر می ریزم اما شنیده ام که مصرف سیر باعث افت فشار می شود.    

 فایده سیر بر سلامت بدن

از طرفی شنیده ام قورت دادن یک حبه سیر درسته و خام در طول روز، به حفظ سلامت کمک می کند و باعث بو گرفتن دهان نیز نمی شود.

مصرف متعادل سیر باعث افت فشارخون نمی شود اما زیاده روی در مصرف آن مشکل ساز خواهد بود. بنابراین اگر افت فشار شما بیش از حد طبیعی است، باید برنامه غذایی تان را با پزشکتان مرور کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر تنظیم فشارخون خود داشته باشید.

اگر می خواهید در کنار بهره مندی از فواید سیر، دچار افت فشار هم نشوید، باید علاوه بر مصرف متعادل و محدود این ماده غذایی، تعداد وعده ها و میان وعده های غذایی تان را بیشتر و حجم آنها را کمتر کنید و سپس سیر را فقط در وعده های اصلی بگنجانید.

 سیر می تواند به صورت پودر سیر، سیر تازه یا خشک در غذاهای مختلف استفاده شود.

در مورد قورت دادن روزانه سیر برای پیشگیری از بو گرفتن دهان هم باید بدانید که هضم سیر درسته، کمی مشکل تر از سیری است که پیش از ورود به دستگاه گوارش، جویده می شود اما با این کار هم،  بخشی از فواید آن به بدن خواهد رسید.

 نکته مهم این است که هم مصرف سیر درسته و هم سیر جویده شده، باعث آزاد شدن مقداری گاز (که مربوط به ترکیب های گوگردی موجود در سیر است)،  در بدن می شود.

این گاز می تواند پس از هضم سیر در معده، وارد مری شود و بوی بد دهان را در پی داشته باشد بنابراین ممکن است قورت دادن سیر تاحدی باعث تخفیف بوی نامطلوب آن بشود اما این بو صددرصد از بین نخواهد رفت.

جدید ترین مطالب سایت