لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بررسی ها در آلمان نشان داد بنزین پتروشیمی ها آلوده است

 با وجود اینکه مسوولان دولت گذشته می گویند بنزین پتروشیمی ها مشکلی نداشته است،  اما آزمایشات انجام شده روی این بنزین در آلمان حکایت از آلوده بودن آن می کند...

به گزارش خبرآنلاین؛ شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در همان سال ۹۱ نمونه هایی از بنزین توزیع شده در تهران را به آزمایشگاهی در آلمان فرستاد. 

یوسف رشیدی، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط  زیست و همچنین مدیرعامل پیشین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درمیزگردی در خبرآنلاین درباره این آزمایش ها گفت: در ترکیب بنزین استاندارد یورو 4 مورد نظر سازمان حفاظت محیط زیست، میزان بنزن یک درصد و میزان ترکیبات آروماتیک 35 درصد است. این درحالی است که آزمایش بنزین های توزیع شده در تهران نشان داد میزان بنزن و آروماتیک ها در بنزین پتروشیمی، بسیار فراتر از استانداردهای مورد نظر است.

او گفت: بر اساس نمونه های مستقیم برداشت شده از واحدهای توزیع بنزین شهر تهران و آنالیزهای انجام شده در آلمان میزان آروماتیک ها در بنزین پتروشیمی 6.48 درصد گزارش شده است. به استناد نمونه  برداری انجام شده در مرکز آزمایشگاهی سازمان محیط زیست نیز نتایج بدست آمده حاکی از بالا بودن میزان آروماتیک ها به مقدار 63.72 و میزان بنزن 6.98 در صد بوده است.

رشیدی گفت: ترکیبات آروماتیک موجود در بنزین شامل بنزن، تولوئن و زایلین است که این ترکیبات همان مواد سرطان زای موجود در بنزین محسوب می شود که بسیار خطرناکند. براساس استاندارد یورو ۴ میزان آن ها در بنزین باید زیر یک  درصد باشد که بر مبنای آزمایش های ما در بنزین های تولید داخل بین دو تا سه درصد است.

دي اكسيد گوگرد معمولا در اتمسفر تبديل به تري اكسيد گوگرد و تري اكسيد گوگرد تبديل به اسيد سولفوريك مي شود. اكسيدهاي گوگرد در صورتيكه در هوايي قرار نگيرند كه ذرات معلق در آن وجود داشته باشند و رطوبت نسبي نيز نسبتا بالا باشد شديدترين اثر نامطلوب را بر آلوده نمودن محيط زيست دارند. اما اگر گوگرد موجود در بنزین با این روند کاهش یابد از اثرات مخربی که بر محیط زیست اعمال می شود می توان جلوگیری کرد.

 

جدید ترین مطالب سایت