فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سخنان الهام‌بخش از نلسون ماندلا

 نِلسون ماندِلا نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی بود که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود.    

هموطن:  نِلسون ماندِلا نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی بود که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود. ماندلا در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد. 

ماندلا پس از دریافت جوایزی در طول چهار دهه، یک چهره سرشناس دولتی بود که تا اواخر عمر خود در مورد مسائل مهم عقاید خود را ابراز می کرد. او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان مادیبا می شناسند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده اند. این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به نشانهٔ احترام وی را مخولو (پدربزرگ) صدا می زنند. 

روز بین المللی نلسون ماندلا یا روز ماندلا، آیینی است که هر ساله در ۱۸ جولای به افتخار ماندلا جشن گرفته می شود. این روز در نوامبر ۲۰۰۹ رسماً توسط سازمان ملل متحد نامگذاری شد. 18 جولای زادروز ماندلاست.

به مناسبت روز ماندلا در زیر چند جمله حکیمانه از وی آورده ایم که به همه ما یاد می دهد که چطور انسان های بهتری باشیم.

"من یاد گرفته ام که شجاعت نترسیدن نیست، بلکه غلبه بر ترس است. مرد شجاع مردی نیست که نترسد، بلکه مردی است که بر ترس خود فائق آید."

"مرا با موفقیت هایم قضاوت نکنید، مرا با تعداد دفعاتی که زمین خوردم و بلند شدم قضاوت کنید."

"آزادی و رهایی صرفاً گسیختن زنجیرها نیست، بلکه آزادی زندگی کردن به نحوی است که به آزادی دیگران احترام گذاشته شود و آزادی آنها را بیشتر کند."

"فکر نیک و قلب نیک همیشه ترکیبی شگفت انگیز بوده است."

"ظاهر انسان هم مهم است، یادتان باشد که لبخند بزنید."

"آیا کسی هست که واقعاً فکر کند آنچه دارد بخاطر استعداد، یا مقاومت یا تحمل یا تعهد بدست نیاورده است؟"

"همیشه تا وقتی که کاری انجام نشود، غیرممکن به نظر می رسد."

"همیشه افراد را از عقب هدایت کنید و بگذارید فکر کنند که آنها جلو هستند."

"موضعی که در آن ایستاده اید بستگی به جایی دارد که نشسته اید."

"بزرگترین افتخار در زندگی نیفتادن نیست، بلکه بلند شدن پس از هر بار افتادن است."

جدید ترین مطالب سایت