لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش به خبر حضور بازیگران خارجی در ایران

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تایید صلاحیت حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران را از مسئولیت های وزارت امور خارجه دانست...

خبرگزاری مهر: معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تایید صلاحیت حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران را از مسئولیت های وزارت امور خارجه دانست.

محمد احسانی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که صلاحیت حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران باید توسط مراجع ذی صلاح از جمله وزارت خارجه تایید شود، گفت: اگر کارگردانی هم از سازمان سینمایی برای اجازه حضور بازیگر خارجی در فیلم خود استعلام کند باید بداند که سازمان سینمایی تنها مرجع تخصصی برای تصمیم گیری در این زمینه نیست و پیش از هر چیز باید مراجع ذی صلاح در این زمینه تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: سازمان سینمایی برای پیگیری مسئله حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران باید از وزارت خارجه استعلام و سپس به کارگردان مورد نظر اعلام کند. ما در وهله اول تابع تصمیم مراجع ذی صلاح در این زمینه هستیم و بعد از تصمیمات نهایی از سوی وزارت امور خارجه در بحث های تخصصی اعلام نظر کنیم.

احسانی در پاسخ به این پرسش که کارگردانان سینمایی بارها در مصاحبه های خود اعلام کرده اند که تصمیم نهایی برای حضور بازیگر خارجی توسط سازمان سینمایی گرفته می شود آیا اطلاع رسانی دقیق در این زمینه برای سینماگران انجام شده است یا خیر؟ گفت: زمانی که می خواهید یک مدیر برای یک پست مهم در سازمان سینمایی انتخاب کنید، در نهایت ریس سازمان سینمایی است که تصمیم می گیرد آیا آن مدیر مناسب است یا خیر، اما پیش از هر چیز باید صلاحیت فرد مورد نظر تایید شود. حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران هم همین گونه است باید اول صلاحیت بازیگر خارجی توسط مراجع ذی صلاح تایید و بعد سازمان سینمایی تصمیم نهایی را بگیرد.

وی در توضیح نگاه سازمان سینمایی برای استفاده از بازیگران خارجی در سینمای ایران بیان کرد: در حال حاضر ما نظری برای حضور بازیگران خارجی به ویژه بازیگران ترکیه ای در فیلم های ایرانی نداریم. اگر این بازیگران ضوابط و قواعد جمهوری اسلامی ایران برای حضور در فیلم های سینمایی تولید ایران را داشته باشند که می توانند بازی کنند در غیر این صورت نمی توانند.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پایان تاکید کرد: دوستان کارگردان قبل از رسانه ای کردن حضور بازیگران خارجی در فیلم های سینمایی باید روند استعلام را سپری کنند.

 علیرضا امینی از جمله بازیگران ایرانی است که قصد دارد در فیلم جدید خود از تولگاهان سایشمان بازیگر ترکیه ای استفاده کند. همچنین محسن محسنی نسب دیگر کارگردان ایرانی نیز در نظر دارد از کیوانچ تاتلیتوگ دیگر بازیگر معروف سینما و تلویزیون ترکیه در فیلم جدیدش بهره ببرد.

جدید ترین مطالب سایت