لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

محاصره شبکه تبهکاران زرد در پاتوق افیونی

تبهکاران زرد که در پردیس به قدرت نمایی و زورگیری های سازمان یافته دست می زدند در پاتوق افیونی شان به محاصره پلیس درآمدند...

هموطن: مأموران با اقدامات اطلاعاتی ویژه توانستند این 3 تبهکار را همزمان در کمین خود گرفتار کنند.

  تبهکاران زرد

«سرهنگ مهیار رستگاری»، رئیس پلیس پردیس درخصوص انهدام و دستگیری اعضای این باند مخوف به خبرنگار شوک گفت: در پی هدفگذاری های قرارگاه مبارزه با سرقت پس از تجزیه و تحلیل جرایم روزانه در پردیس تیم های تحقیق به فعالیت شبکه ای از دزدان برخوردند و با اقدامات گسترده اطلاعاتی توانستند به ردپایی از یک تبهکار دست یابند و عصر دوشنبه دوم تیرماه سال جاری با اجرای طرح ویژه و مشترکی بین پلیس پردیس و کلانتری 206 بومهن پاتوق های این مرد شناسایی شد و در یک عملیات ویژه غافلگیرانه به دام افتاد.

وی افزود: اعضای این باند در حالی شناسایی شدند  که روستانشینان در حوالی شهر پردیس با مراجعه پی در پی به پلیس اعلام کرده بودند مردی به نام ابوالقاسم معروف به جومونگ با استفاده از چند موتور به صورت شبانه روزی با همدستی دو مرد تبهکار اقدام به زورگیری با چاقو و قمه از آن ها کرده اند.

وی ادامه داد: در این عملیات ضربتی، 3مرد زورگیر و 4 مالخر دستگیر شدند و از آنان 11موتورسیکلت مختلف به دست آمد.

سرهنگ رستگاری افزود: گردانندگان باند در پاتوق فروش مواد افیونی حضور داشتند. عملیات دستگیری آنان کلید خورد و جومونگ که غافل از کمین پلیس پای در این پاتوق گذاشته بود غافلگیر شده و در حالی که قصد داشت با چاقو به مأموران حمله ور شود با واکنش سریع مأموران مواجه شده و دستانش را به نشانه تسلیم بالا برد.

  داستان عجیب دزد  

یک دزد 38 ساله که اقدام به سرقت قالب های صنعتی در یک کارگاه می کرد داستان عجیبی داشت. این مرد کارگر یک کارگاه نجاری بود و توانسته بود با نقشه ماهرانه ای به سرقت مخفیانه قالب های صنعتی 200 کیلوگرمی به ارزش یک میلیاردی دست بزند.

با ادعاهای صاحب کارگاه، تحقیقات میدانی کلید خورد و سرانجام یکی از کارگران در تیررس شک کارآگاهان قرار گرفت و هنوز 24 ساعت از تجسس ها نگذشته بود که دزد آشنا دستگیر شد.

این دزد وقتی در بزرگ یک آسانسور در بین چوب های نجاری در کارگاه 200 متری را سرقت کرد نمی دانست که این طمع پرده از راز دزدی های خاموش وی بر می دارد.

صبح روز بعد از این سرقت ناشیانه، صاحب کارگاه از گم شدن در آسانسور متعجب شد و در حالی که به جست وجوی در آسانسور پرداخته بود با صحنه عجیب و غریب دیگری روبه رو شد. قالب های بزرگ صنعتی که متعلق به پدرش بود و مدت ها در گوشه ای از انبار نگهداری می شد نیز سرجایشان نبودند.

بنابراین گم شدن در بزرگ آسانسور، سرنخ یک سرقت بزرگ را در کارگاه رقم زد. بررسی های پلیس نشان داد کارگاه نجاری 2 سالی بود که دایر شده و پیش از آن یک کارگاه صنعتی و تولید قالب های قطعات یدکی خودرو بوده است.

«محمدامین» جوان 29 ساله، صاحب کارگاه نجاری در خصوص این سرقت به مأموران گفت: من چند سالی در حرفه نجاری هستم. پدرم تا دو سال گذشته در این کارگاه مشغول حرفه صنعتی و ساخت قالب های قطعات یدکی خودرو بود.

چند قالب بزرگ و سنگین در این کارگاه ساخته شده و به دلیل مشکلات مالی و اختلافات شرکت های صنعتی با پدرم، این قالب ها در انتهای کارگاه مانده بودند تا در آینده نزدیک پس از حل اختلافات و دریافت هزینه ساخت قالب ها از سوی شرکت های صنعتی، این قالب ها را به شرکت های درخواست کننده تحویل دهیم.

با این حال پدرم بازنشسته شد و تصمیم گرفت این کارگاه را در اختیار من قرار دهد.

2 سال پیش که شروع به کار نجاری کردم. یک کارگر گرفتم که آن را نیز می شناختم و حتی با وی رفت و آمد خانوادگی داشتیم. کلیدهای کارگاه را نیز به این کارگر 38 ساله داده بودم. رابطه کاری خوبی داشتیم و هیچ مشکل و اختلافی نداشتیم. او بیمه بود و حقوق و مزایای خوبی دریافت می کرد.

روز سه شنبه سوم تیرماه سال جاری بود، وقتی به انتهای کارگاه رفتم تا تخته چوبی را جا به جا کنم متوجه شدم در آسانسور در کارگاه نیست و بعد به این سرقت پی بردم.

کارآگاهان وقتی ادعاهای شاکی را شنیدند. سرنخ های گم شدن در آسانسور و قالب های سنگین، خیلی سریع آن ها را به دزد این کارگاه نجاری رساند.

کارگر مرموز وقتی برابر کارآگاهان قرار گرفت پرده از جزئیات سرقت برداشت. تحقیق از این کارگر جوان نشان داد وی در چند مرحله پس از پایان کار درهای کارگاه را قفل می کرد و به خانه می رفت و دوباره پس از یک ساعت بعد به کارگاه بر می گشت و با همکاری 2 دزد دیگر قالب ها را در وانت بار می زدند و به جای قالب ها، تکه های مازاد چوب را درآنجا انباشته می کرد تا کسی متوجه این سرقت نادر نشود.

این دزد قالب های صنعتی، قالب ها را در مجموع به ارزش 4 میلیون و 500هزار تومان به یک مالخر فروخته بود!

  سرقت های اینترنتی

رئیس پلیس پردیس با اشاره به افزایش سرقت های اینترنتی و توصیه های ایمنی و امنیتی از مردم خواست از ارائه رمزهای اول و دوم عابر بانک به اشخاص ناشناس جداً خودداری کنند، خاطرنشان کرد: پرونده سرقت اینترنتی یک میلیون تومانی پسر 13 ساله از صاحبخانه در دست بررسی و تحقیق است. این کودک بازیگوش هنگامی که همراه صاحبخانه برای پرداخت قبض های آب و گاز به عابر بانک رفته بود با نقشه قبلی در کنار این مرد  می ایستاد و شماره کارت و رمز آن را حفظ می کرد تا بتواند در یک اقدام کودکانه از این رمز و شماره کارت سوءاستفاده کند.

وی ادامه داد: پس از شکایت مرد مالباخته و مطالعه پرونده، مأموران پس از به دست آوردن سرنخ های ابتدایی، خیلی زود این معما را رمزگشایی کردند و دزد بازیگوش به دام افتاد.

  رسیدگی ویژه به پرونده های سرقت

سرهنگ رستگاری گفت:  فرماندهی به صورت روزانه همه سرقت ها را خارج از نوبت در دستور کار و تحقیقات دارد و قرارگاه مبارزه با سرقت با جدیت هر روز تشکیل و حوزه استحفاظی این فرماندهی را در رصد دارند.

پلیس با اقتدار اقدامات پیشگیرانه و پیشدستانه، فعل و انفعالات مجرمانه را زیرنظر دارد و در نهایت فرماندهی انتظامی شرق این منطقه بزرگ را با درایت و اقتدار برای سارقان و تبهکاران ناامن ساخته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که رگه های مواد مخدر در سرقت ها وجود دارد با این حال از شهروندان پردیس تقاضا داریم در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرموز، سریعاً محل و جزئیات را به پلیس اطلاع دهند. افتخار ما است که در شهر پردیس و در کنار مردم خدمت می کنیم. امنیت پایدار هنگامی است که مردم در کنار پلیس باشند و این ارتباط موفقیت پلیس انتظامی در پردیس است.

منبع خبر: روزنامه ایران

جدید ترین مطالب سایت