لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بهترین خانه آنست که در آن به یتیمی نیکوکاری شود

رئیس جمهور در دیدار با ایتام کمیته امداد گفت: امام خمینی (ره) قدم های بسیاری برای این کشور، ملت و مسلمانان برداشت که یکی از آن قدم ها دستور تاسیس کمیته امداد بود...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی درمراسم دیدار و ضیافت افطاربا ایتام کمیته امداد امام خمینی (ره) که درمجتمع ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزارشد، اظهار کرد: افرادی که کوتاه اندیش هستند وآینده را بلند نمی بینند معمولاً خانواده های محدودی دارند اما آنهایی که آینده بلند انسانیت و بشریت را در پیشگاه خدا می بینند خانواده شان به بزرگی یک کشور، یک ملت وگاهی همه انسان ها و جامعه انسانی است.

رئیس جمهوربا بیان اینکه اگر کل کشور و جامعه را خانواده خود بدانیم، با دید وسیعی به جامعه انسانی نگاه خواهیم کرد، افزود: در قرآن مجید هم همه مسلمانان اعضای یک خانواده قلمداد شده اند. پس اگر همه دختران و پسرانی که پدران یا مادران خود را از دست داده اند فرزندان خود بدانیم آن ها نیز در زندگی کمبودی احساس نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ معمولا افرادی که در دوران کودکی و نوجوانی سختی یتیمی را کشیده اند رشد بهتر و بیشتری داشته اند گفت: نمونه برتر این مثال رسول مکرم اسلام است که اشرف مخلوقات عالم شد و به مقام و منزلتی رسید که همه فرشتگان عظمت و بزرگی او را درعرش اعلی یافتند.

روحانی بهترین خانواده را از دید پیامبر اسلام خانواده ای دانست که در آن به یتیمی نیکوکاری می شود و گفت: اگر خانه بزرگی به نام کمیته امداد، مسائل ایتام را بر دوش می گیرد، پس بهترین خانه و تاسیسات از دیدگاه پیامبر است.

روحانی خطاب به اعضای کمیته امداد گفت: شما کار بزرگی را انجام می دهید و این امور کاری نیست که دولتی ها بتوانند به خوبی انجام دهند، بلکه این کار، کار مردم است و دولت باید یاری و کمک رساند.

رئیس جمهور  با بیان اینکه تمام کارهایی که توسط سازمان های مردم نهاد انجام می گیرد، با یاری دولت بهتر از خود دولت به نتیجه خواهد رسید، گفت: افتخار همه ما این است که فرزندان این مرز و بوم و پسران و دختران این سرزمین اعضای خانواده ایران و اسلام بزرگ زندگی راحتی داشته باشند و به آینده شان مطمئن باشند.

در این مراسم حسین انواری ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کمیته امداد گفت : کمیته امداد یکی از قطعات نظام سازی امام محسوب می شود و از طرفی متکی به مشارکت مردم است و از سوی دیگر خود را معین دولت می داند و این را تکلیف شرعی و دینی خود می داند.

انواری تاکید کرد: کمیته امداد جای ماندن برای هیچ کس نیست بلکه خانواده های نیازمند پس از آن که تحت پوشش قرار گرفتند و آلامشان رفع شد از کمیته امداد می روند. کمیته امداد در سیاست فقر زدایی دولت یکی از عوامل اصلی است و تا به حال حدود 120 هزار خانوار تحت کمیته امداد به خودکفایی رسیده اند.

 در این مراسم نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی اقامه شد و رئیس جمهور کشورمان در جمع ایتام کمیته امداد افطار کرد.

جدید ترین مطالب سایت