فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هشدار وقیحانه آمریکا به ایران؛ فقط ۲۰ روز فرصت دارید!

"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه نشست هفته کنونی وین به ایران هشدار داد این کشور باید در جریان چند دور مذاکره با ۱+۵، ثابت کند برنامه هسته ای آن، صرفا صلح آمیز است...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای بین ایران و 1+ 5 وزیر امور خارجه آمریکا درگفتگو با  واشنگتن پست گفت :خوشبینی کلی ایران درباره نتیجه بالقوه این مذاکرات، تا به امروز با مواضعی که آن ها پشت درهای بسته طرح کرده اند مطابقت نداشته است.

کری در این باره مدعی شد: این شکافها به واسطه خواسته های بیش از حد از طرف ما ایجاد نشده است و ما تاکنون از خود انعطاف پذیری نشان داده ایم.

 وی گفت : زمان برای ایران به منظور دستیابی به یک توافق جامع درباره برنامه هسته ای این کشور از طریق مذاکره رو به پایان است .

کری در گفتگو با واشنگتن پست گفته است  : ضرب الاجل بیستم ژوئیه ( 30 تیرماه ) به سرعت در حال نزدیک شدن است و مقامات ایرانی باید با اقدامات لازم به جهان درباره صلح امیز بودن برنامه هسته ای خودشان اطمینان یااینکه به گفته او فرصتی تاریخی را برای پایان دادن به انزوا از دست بدهند .

به گفته وزیر امور خارجه آمریکا شکاف های مهمی همچنان بین ایران و 1+ 5 برای توافق نهایی وجود دارد .

کری در عین حال با اذعان به عمل کردن ایران به تعهدات خود در چارچوب طرح مشترک گفت : ایران ذخایر اورانیوم زیاد غنی شده خود را از بین برده و با نصب نکردن یا راه اندازی نکردن سانتریفوژهای بیشتر ، فعالیت های غنی سازی خود را محدود کرده ، پیشروی بیشتر در تاسیسات غنی سازی و رآکتور  آب سنگین  را متوقف کرده  و اجازه داده است بازرسی های جدید و بیشتر به عمل آید .

در مقابل ، اتحادیه اروپا و گروه پنج بعلاوه یک بخش محدودی از تحریم ها علیه ایران را لغو کرده  و ساختار اصلی تحریم های بین المللی ضد ایران دست نخورده باقی مانده است .

هشدار وقیحانه آمریکا به ایران؛ فقط ۲۰ روز فرصت دارید!

کری با زیر سوال بردن برخی خوشبینی ها درباره مذاکرات وین گفت : آمریکا و شرکایش راضی نیستند که فقط برای کش دادن  ، مذاکرات را تمدید کنیم و در این میان ایران باید تمایل واقعی خود را برای پاسخ دادن به نگرانی ها در زمان باقی مانده نشان دهد.

وی در ادامه نوشت: تا به امروز میان نیت اعلام شده ایران درباره برنامه هسته ای خود و محتوای واقعی این برنامه اختلاف وجود داشته است.

در پایان مقاله کری آمده است : در این دنیای پردردسر ، فرصت برای رسیدن به توافق که مسالمت آمیز باشد ، خواست همه طرفها را در بر داشته باشد ،دنیا را امن تر سازد ،از تنش های منطقه ای بکاهد و موجب پیشرفت شود ، همیشه موجود نیست. ما الان چنین فرصتی داریم  و یک گشایش تاریخی امکان پذیر است.فقط باید اراده سیاسی وجود داشته باشد و مقاصد نه ظرفیت ها ثابت شود.الان مسئله گزینه ها اهمیت دارد.

هشدار وقیحانه آمریکا به ایران؛ فقط ۲۰ روز فرصت دارید!

دور ششم مذاکرات هسته ای ایران و  1+5 فردا در وین ، پایتخت اتریش آغاز می شود . هیئت ایرانی به ریاست وزیر امورخارجه امروز راهی وین می شود . محور این مذاکرات که تا بیست و نهم تیر ادامه خواهد داشت تدوین توافق جامع هسته ای خواهد بود. ایران و 1+5 تا پایان تیر ماه فرصت دارند به توافق نهایی دست یابند. عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان توقعات بیش از اندازه و زیاده  خواهی برخی طرف ها در گروه 1+5 را مانعی در پیشبرد مذاکرات عنوان کرده است .

واشنگتن پست گمانه زنی هایی در خصوص حضور "(بیل ویلیام برنز)" معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوهای هفته کنونی در وین را مطرح کرده است ومدعی شده  ااست وارد آوردن فشار به هیات ایرانی به منظور تغییر دادن موضع مذاکره آن ممکن است یکی از اهداف برنز طی هفته کنونی باشد.

هشدار وقیحانه آمریکا به ایران؛ فقط ۲۰ روز فرصت دارید!

مقامات کشورهای غربی که به این مذاکرات نزدیک هستند اعلام کردند تهران هنوز با محدودیت های کافی در مقیاس برنامه غنی سازی خود موافقت نکرده است، در حالی که این موضوع یکی از مهمترین مسائل مطرح شده در مذاکرات است.

برنز طی ماه گذشته دو بار با مقامات ایران دیدار کرد. نخستین دیدار مربوط به گفتگوهای دوجانبه ای است که در ژنو برگزار شد. دیدار دوم مربوط به وین می شود که گفتگوهای هسته ای جامع تر در آنجا برگزار می شود.

دیپلمات های کشورهای غربی به طور خصوصی اعلام کردند تنها در صورتی که احتمال دستیابی به یک موافقتنامه به وضوح قابل مشاهده باشد، تمایل دارند موضوع تمدید مهلت موافقتنامه موقت و ادامه گفتگوها را پس از ضرب الاجل بیستم ماه ژوئیه مد نظر قرار دهند.

جدید ترین مطالب سایت