لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خروج «وازکتومی» از فهرست جرایم

قرار است اعضای این کمیسیون با مشورت اعضای سایر کمیسیون ها بازنگری جدی نسبت به این طرح داشته باشند؛ بازنگری ای که به احتمال زیاد منجر به لغو مجازات ۲ تا ۵ سال مجازات برای انجام عمل های وازکتومی و توبکتومی می شود...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، هنوز بازخوردهای تصویب کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت شنیده می شود. هنوز هم خیلی ها نسبت به مجازات ۲ تا ۵  سال برای انجام وازکتومی و توبکتومی انتقاد دارند و صدای اعتراض خود را در هفته ای که گذشت بلند کرده و آن را مخالف حقوق شهروندی خواندند. تصمیم اخیر مجلس با تصویب کلیات این طرح و واکنش های وسیع رسانه ای، انتقادهای فراوانی را متوجه نمایندگان مجلس کرد. نمایندگانی که در چندین نوبت در مقام دفاع از این طرح درآمده بودند.

به گزارش شهروند، از یک سو وزارت بهداشت آن را مغایر حقوق شهروندی و سلامت مادر و فرزند دانست، از دیگر سو هم فعالان حقوق زنان و جامعه شناسان مجازات ها را غیرمنطقی توصیف کردند که می تواند نتیجه معکوسی داشته باشد. همه بر این نکته هم نظر بودند که با زور و اجبار نمی توان افراد را به انجام کاری ترغیب کرد. نمایندگان مجلس، در نظر دارند تا فرهنگی را که طی ۲۵ سال در جامعه ایرانی نهادینه شده بود با یک طرح و مجازات ۲ تا ۵ساله برای جلوگیری از بارداری از میان بردارند. طرحی که نتیجه دو سال نگرانی مسئولان از سونامی پیری در کشور بود که متعاقب آن تدوین سیاست های تنظیم خانواده و حذف سیاست های جدید جمعیتی را دنبال داشت.

جدید ترین مطالب سایت