لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

در ادامه دیالوگی دوست داشتنی و خلاصه ای از فیلم «آپارتمان» را می خوانیم...

هموطن:

- فرن کیوبلیک (با بازی شرلی مک لین): سرماخوردی؟

+ باد باکستر (با بازی جک لمون): آره. بهتره زیاد نزدیک نیای!

- من هیچ وقت سرما نمی خورم.

+ واقعا؟! من تو یه مجله خوندم، مردم نیویورک بین سنین ۲۰ تا ۵۰ سال متوسط ۲.۵ بار در سال سرما میخورن.

- این باعث میشه من حس بدی داشته باشم.

+ چرا؟

- چون اگه من یه سال سرما نخورم، یه بیچاره ی بدبخت باید تو سال ۵ بار سرما بخوره!

+ آره. اون بیچاره منم!

(دیالوگ فیلم "آپارتمان" - ساخته ی "بیلی وایلدر" - نوشته ی "بیلی وایلدر" و "آی ال دایاموند" - محصول ۱۹۶۰ میلادی - برنده ی جایزه ی اسکار بهترین فیلم) The Apartment

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

خلاصه ی داستان: سی.سی. باکستر (با بازی جک لمون) در شرکت بیمهٔ بسیار بزرگی، کارمند جزء است. او مجرد است و در آپارتمانی به تنهایی زندگی می کند. بعضی از مدیران میانی شرکت برای این که ساعتی با معشوقهٔ خود خلوت کنند از آپارتمان باکستر استفاده می کنند. باکستر مردی شریف و خجالتی است و هیچ دوست یا معشوقه ای ندارد، اما عاشق دختر جوانی به نام فرن کیوبلیک (با بازی شرلی مک لین) است.

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

فرن در شرکت، آسانسورچی است. یکی از شبها که باکستر به خانه می آید تا استراحت کند و در رختخواب دراز کشیده است، یکی از مدیران میانی، آقای دابیش (با بازی ری والستون)، به او اطلاع می دهد دختری که شبیه مریلن مونرو است را می خواهد به آپارتمان او بیاورد. مخالفت باکستر نتیجه ای ندارد و باکستر مجبور می شود در هوای سرد آپارتمان را ترک کند. دابیش اشتباهاً به جای این که کلید آپارتمان باکستر را زیر پادری بگذارد.

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

کلید دستشویی مدیران را زیر پادری می گذارد و باکستر تمام شب را مجبور می شود در پارک سپری کند. او سرماخورده و عصبانی به اداره می آید و قرارها را جابه جا می کند تا امروز بتواند در آپارتمان استراحت کند. اما رئیس کل اداره جی. دی. شلدریک (با بازی فرد مک مورای) او را به دفترش می خواند و کلید آپارتمان را از او می گیرد و در عوض دو بلیط اپرا به او می دهد.

شرلی مک لین و جک لمون در«آپارتمان»+تصاویر

باکستر بیمار هنگام تعطیل شدن اداره پیش فرن می رود و از او می خواهد که شب به اپرا بیاید. فرن قول نمی دهد، اما باکستر امیدوار است. شب هنگامی که باکستر پشت در اپرا منتظر آمدن فرن است. فرن و شلدریک رئیس اداره در آپارتمان او هستند...

منبع خبر:  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت