لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نخوردن ویتامین دی و عوارض آن

بیشتر خانم ها می دانند كه مصرف شیر و سایر مواد كلسیم دار غنی در طول دوره بارداری در استخوان بندی جنین و تقویت استخوانهای مادر بسیار اهمیت دارد. به غیر از كلسیم مواد دیگری كه به قوی شدن استخوانهای جنین كمك می كند ویتامین دی است.......

 =

مجموعه : پزشکی و سلامتی

نخوردن ویتامین دی و عوارض آن

هموطن: بیشتر خانم ها می دانند كه مصرف شیر و سایر مواد كلسیم دار غنی در طول دوره بارداری در استخوان بندی جنین و تقویت استخوانهای مادر بسیار اهمیت دارد. به غیر از كلسیم مواد دیگری كه به قوی شدن استخوانهای جنین كمك می كند ویتامین دی است.

مطالعات نشان داده، چنانچه خانم های باردار در طول دوره بارداری به اندازه كافی ویتامین دی مصرف نكنند نوزادان آنها در زندگی آینده شان با مشكل كاهش تراكم استخوان روبرو می شوند.

كمبود ویتامین دی در خانم های باردار شایع است. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند، اگر خانم ها كمبود ویتامین دی را در بدنشان جبران كنند، خطر پوكی استخوان كاهش می یابد. احتمال دارد، خانم های بارداری كه 3 ماه آخر بارداری آنها در ماههای زمستان كه تابش نور خورشید كم تر است، به مكمل های ویتامین دی برای نگهداری از سلامت استخوانهای نوزادشان نیاز دارند.

ویتامین دی در شیر های غنی شده و غلاتی كه با شیر به هنگام صبحانه مصرف می شود، ماهی های روغنی و تخم مرغ یافت می شود و با تابش نور خورشید فعالیت آن در بدن بیشتر می شود.

جدید ترین مطالب سایت