فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حق فنی داروخانه ها ممنوع شد / واکنش معاون وزیر

اعضای هیات عمومی دیوان عدالت اداری با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در نشست امروز (دوشنبه) با اکثریت بالا مصوبه حق فنی داروخانه ها یا حق حرفه ای را ابطال کردند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، رئیس دیوان عدالت اداری دراین باره  گفت: موضوع حق فنی داروخانه ها در سال 87 مطرح شد که مغایر قانون دیوان عدالت اداری تشخیص داده شد و دیوان آن را ابطال کرد.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» افزود: اما اخیرا هیات وزیران دوباره مصوبه ای ارائه کردند که بند «الف» و «ب» این مصوبه مغایر با رای قبلی دیوان در سال 87 بوده است.

حق فنی داروخانه ها ممنوع شد / واکنش معاون وزیر

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری، مصوبه حق فنی داروخانه ها ابطال شده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است آن را به داروخانه ها اعلام کند تا از مردم حق فنی نگیرند.

منتظری افزود: این مصوبه از فردا(سه شنبه) اجرایی می شود و اگر داروخانه ای حق فنی از مردم  دریافت کند ، می توانند به دیوان اداری شکایت کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: دولت نباید حق فنی داروخانه ها را به روش های دیگر و با گنجاندن در مصوبه های دیگر تامین کند.

مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری نیز گفت: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه هیات وزیران در تاریخ 30 اردیبهشت  امسال ، مبنی  بر دریافت حق فنی توسط داروخانه ها از ارایه دهندگان نسخ را ابطال کرد.

«علی اکبر بختیاری» افزود: هیات وزیران در تاریخ 30 اردیبهشت امسال مصوبه ای را در خصوص تعیین تعرفه خدمات حرفه ای داروسازها داشت که بر این اساس داروسازان می توانستند در قبال ارایه خدمات حرفه ای، مبالغی را از ارایه دهندگان نسخ دریافت کنند.

وی گفت: از آنجاییکه این مصوبه برخلاف مفاد دادنامه سابق دیوان عدالت اداری در سال 88 مبنی بر ابطال اخذ حق فنی از سوی داروخانه ها بود، بنابراین موضوع با دستور رییس دیوان عدالت اداری در دستور بررسی هیات عمومی دیوان قرار گرفت.

بختیاری افزود: در جلسه امروز هیات عمومی دیوان عدالت اداری موضوع بررسی شد و هیات عمومی دیوان مصوبه را خلاف قانون دانست و ابطال کرد.

مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری تصریح کرد، بر این اساس، داروخانه ها حق ندارند مبالغی را که در این مصوبه به عنوان حق فنی تعیین شده بود، از مراجعین دریافت کنند.

به گفته بختیاری، آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری بعد از انتشار در روزنامه رسمی قابل اجراست.

اما این مصوبه با واکنش معاون وزیر بهداشت رو به رو شد.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی می گوید : تعیین حق فنی داروخانه ها به موجب قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت مصوب 1367 برای این وزارت خانه مجاز است .

دیناروند ادامه داد :دیوان عدالت اداری نبایستی براساس تجربیا ت شخصی قضات رای بدهد ووزارت بهداشت حتما راهکار قانونی را پیدا می کند.

وی همچنین تاکید کرد :داروخانه مجاز به دریافت  حق  فنی هستند وفقط براساس این ابطال نامه ،افزایشی در کار نخواهد بود

جدید ترین مطالب سایت