لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

استراتژی فتح حلب/ اختلاف تروریستها در ترکیه/ کشف جاده مخفی به لبنان

نشست ائتلاف ملی مخالفان سوری در استانبول ترکیه و رقابت بر سر تعیین رییس جدید همچنان ادامه دارد. اعضای این ائتلاف تقریبا درباره همه چیز با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اختلاف اعضای گروه ائتلاف ملی مخالفان سوری بر سر انتخاب رییس جدید و تقسیم قدرت میان خود همچنان ادامه دارد. این گروه نشست های فشرده ای در استانبول برای بررسی اوضاع سوریه به خصوص حلب و انتخاب رییس جدید برگزار می کند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع آگاه در داخل ائتلاف ملی مخالفان سوری ، رقابت اصلی انتخاباتی بین هادی البحره و سالم المسلط ، ناصر الحریری و موفق النیربیه است. این ائتلاف با وجود نشست های مشورتی مختلف هنوز درباره نامزد واحدی برای جانشینی محمد عاصی الجرباء به توافق نرسیده است. منابع آگاه می گویند هادی البحرة بیشترین بخت را برای تصدی ریاست دارد.

اما در ادامه پیشروی های ارتش سوریه، نیروهای سوری توانستند شهرک راهبردی «مورک» در شمال استان حماه را آزاد کنند. تسلط ارتش سوریه بر شهرک مورک، خط تدارکاتی گروه های مسلح در شمال استان حماه را قطع کرد. شماری از مردم شهرک مورک در چارچوب کمیته های ملی دفاع به نیروهای ارتش سوریه در این عملیات کمک کردند.  پاکسازی شهرک مورک زمینه را برای بازگشت اهالی این شهرک به خانه هایشان فراهم کرد.

اما گزارشگر شبکه روسیا الیوم به نقل از منابع نظامی از ادامه پیشروی ارتش سوریه در مناطق شرقی شهر حلب خبر داد و در همین حال منابع رسانه ای نیز از نزدیک بودن زمان آغاز عملیات گسترده ارتش برای سیطره کامل بر محله های شهر حلب خبر دادند.

ابوطالب البوحیه گزارشگر روسیا الیوم در این باره گفت: اطلاعات به دست آمده از میدان نبرد در استان حلب نشان می دهد ارتش سوریه پیشرفت های مهم، سریع و راهبردی در مناطق شرقی حلب و حومه شرقی این شهر داشته است. آزادسازی شهرک صنعتی حلب در منطقه الشیخ نجار و پیشروی واحدهای ویژه ارتش سوریه در منطقه راهبردی کفر الصغیر مهمترین دستاوردهای ارتش سوریه در درگیریهای اخیر در اطراف حلب بوده است. اهمیت منطقه کفر الصغیر در این است که از این مکان، سلاح به دست شورشیان در شرق حلب می رسید. ارتش سوریه همچنین توانست مناطق اطراف نیروگاه برق الزربه در جنوب شرق حلب را آزاد کند. به این ترتیب نیروهای ارتش سوریه هلالی در بخش شرقی حلب ایجاد کرده اند و ورودی های محله های شرقی را کنترل می کنند. در این میان، مخالفان مسلح که در حلب مستقر هستند فریاد کمک خواهی بلند کرده اند که موارد زیادی از این درخواستها در صفحه های پایگاه های ارتباط اجتماعی قابل مشاهده است. ارتش سوریه در محوری دیگر نیز به سمت مدرسه تفنگداران در حال پیشروی است.

جدید ترین مطالب سایت