فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آلمان ۷ برزیل ۱/ ژرمن های بی رحم

آلمان و برزیل در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی جام بیستم، بامداد امروز در ورزشگاه مینه رائوی شهر بلوهوریزونته به مصاف هم رفتند که آلمان ها با نتیجه خیره کننده ی ۷ به ۱ میزبان بازی ها را در هم کوبیدند و هشتمین بار راهی دیدار نهایی جام جهانی شدند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تیم ملی آلمان با برتری پرگل و عجیب 7 به 1 برابر برزیل، سنگین ترین شکست تاریخ فوتبال سلسائو را رقم زد و به دیدار پایانی جام جهانی 2014 راه یافت.

کابوس برزیلی ها در جام جهانی بعد از 64 سال تکرار شد. آنها در جام جهانی 1950 در ورزشگاه ماراکانا ریو دو ژانیرو با نتیجه دو بر یک از اروگوئه شکست خوردند و فرصت کسب نخستین قهرمانی را از دست دادند.

آلمانی ها در شش دقیقه از 23 تا 29 چهار گل به ثمر رساندند و نیمه نخست با نتیجه پنج بر صفر به پایان رسید. آنها در نیمه دوم دو گل دیگر زدند و یک گل دریافت کردند و این دیدار با نتیجه هفت بر یک به پایان رسید. در این بازی ، آندره شورله و تونی کروس هرکدام دو بار و سامی خدیرا ، توماس مولر و میروسلاو کلوزه یکبار برای آلمان موفق به گلزنی شدند و تنها گل برزیل را اسکار به ثمررساند.

آلمان ۷ برزیل ۱/ ژرمن های بی رحم

آلمان ۷ برزیل ۱/ ژرمن های بی رحم

آلمان ۷ برزیل ۱/ ژرمن های بی رحم

میروسلاو کلوزه با گلزنی در این بازی، تعداد گل  های خود را در مجموع جام  های جهانی ، به 16 گل افزایش داد و با شکستن رکورد رونالدوی برزیلی ، در صدر گلزنان جام جهانی ایستاد . پیش از این ، سنگین ترین شکست برزیل ، در سال 1920 با شکست 6 - صفر برابر اروگوئه رقم خورده بود .

لوئیس فلیپه اسکولاری، سرمربی تیم ملی برزیل پس از این شکست گفت: کسی که باید برای این شکست فاجعه بار مورد سرزنش واقع شود من هستم نه بازیکنان. کسی که ترکیب را انتخاب می کند و کسی که تاکتیک را برمی گزیند ، من بودم. وی افزود : به هیچ وجه استعفا نمی دهم. کاملا به کارم اعتماد دارم و سعی می کنم این نتیجه را جبران کنم.  

یوآخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان هم گفت :  در نیمه نخست هر کاری که می خواستیم کردیم. خیلی مهم بود که برابر تیمی مثل برزیل با شهامت بازی کنیم . قدرت هجومی ما در این دیدار برزیلی ها را غافلگیر کرد و توانستیم  پس از گلزنی از اشتباهات حریف در خط دفاع نهایت استفاده را کرده و به گل های بعدی برسیم.

پس از شکست تحقیرآمیز تیم ملی برزیل برابر آلمان ، 20 هزار هوادار فوتبال که در شهرهای ریودوژانیرو و سائوپائولو، این دیدار را از تلویزیون های بزرگ شهری تماشا می کردند، پس از پایان مسابقه، با پلیس درگیر شدند و ضمن آسیب رساندن به اماکن عمومی ، پرچم  های کشورشان را آتش زدند. اما صفحه توئیتر رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ با تکذیب اخبار شورش مردم برزیل بعد از این شکست نوشت: تصاویری هم که منتشر شده مربوط به گذشته است.

جونینیو - بازیکن سابق تیم ملی برزیل - با تمجید از فوتبال آلمان گفت: آلمان به برزیل درس فوتبال داد و این شکست باید تا مدتها موضوع فوتبال ما باشد.

دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی را امشب تیم های آرژانتین و هلند برگزار می کنند. این بازی در ورزشگاه سائوپائولو و به قضاوت جونیت چاکر داور اهل ترکیه برگزار می شود. این دو تیم تا به حال هشت بار با یکدیگر بازی کرده اند که هلند چهار بار پیروز شده، یک بار باخته و سه بازی هم مساوی شده است. یکی از بازی های به یاد ماندنی جام جهانی که سبب تک برد آرژانتین مقابل هلند در مصاف های این دو تیم شد، دیدار پایانی جام جهانی 1978 بود که میزبان در وقت های اضافه سه بر یک هلند را شکست داد.

لوئیس فان خال سرمربی تیم ملی هلند پیش از دیدار برابر آرژانتین گفت: هیچ تیمی نمی تواند از پیش خود را برنده بداند ،هر دو تیم در یک سطح هستند و من فکر می کنم در بازی مقابل آرژانتین شانس دو تیم 50 – 50 است. در روزهای گذشته تمرین های زیادی برای چگونگی مهار مسی و بازیکنان آرژانتین داشتیم.

سابه یا سرمربی تیم ملی آرژانتین نیز گفت:  این دیدار همزمان با استقلال کشور آرژانتین است و  همین انگیزه ما را برای این دیدار دو چندان کرده است. هلند تیمی است که بسیار سازماندهی شده فوتبال بازی می کند. بازیکنان بسیار بااستعدادی دارد و در ضد حملات خطرناک است، شکست در این بازی بسیار دردناک است و نمی خواهیم به آن گرفتار شویم .

جدید ترین مطالب سایت