لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

تصمیمات سری اسرائیل در جلسات خود علیه غزه، نشانگر حمله نظامی شدید علیه غزه است که شدت آن از بمباران های چند هفته اخیر است.در هر صورت، حماس برای مقابله کاملا آماده است و انتفاضه دیگری شکل خواهد گرفت...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از "فلسطین الان"، چند روزی بود که سرنوشت شهرک نشین های اسرائیلی، مشخص نبود، تا اینکه این رژیم، دو تن از اعضای حماس، به نام "مروان القواسمی" و "عامر ابوعایشه"، را به ربودن این سه شهرک نشین متهم کرد اما، پس از آنکه اسرائیل اجساد این سه تن را پیدا کرد، حقیقت امر بیشتر روشن شد.

هر قدر هم که فرماندهی حماس بر اوضاع الخلیل اشراف داشته باشد، روشن است که این جنبش با جنگی قریب الوقوع روبه رو خواهد بود. سوال اینجاست که زمان دقیق آغاز آن چه وقت است؟ تا کی به طول خواهد انجامید؟ گستره آن تا چه حدی است؟ پاسخ این سوالات مشخص نیست و به همین دلیل، حماس تجهیزات امنیتی لازم را فراهم کرده و به تمام ارگان های نظامی، امنیتی و رسانه ای خود آماده باش کامل داده است.

حماس، به تمام سطوح سازمانی خود هشدار داده است تا تهدیدات اسرائیل را جدی بگیرند و دستورالعمل استفاده دقیق از شبکه های ارتباطی و الکترونیکی را صادر کرده است، چرا که اطلاعات غالب سازمان های امنیتی، نشان از آن دارد که رژیم صهیونیستی، شخصیت ها و رهبران بزرگ حماس را هدف قرار داده است.

هر چند حماس هیچ دخالتی در بالا گرفتن تنش نداشته است، ولی اسرائیل، می خواهد از قاتلان شهروندان خود انتقام بگیرد و این حماس است که باید بهای آن را بپردازد. جنبش حماس، به دنبال آن است که تنش در غزه تشدید نشود، چرا که تهدیدات علیه غزه، منطقه را ملتهب می سازد؛ نتانیاهو باید بداند، توانایی او بر آغاز جنگ بدین معنی نیست که خود او پایان دهنده آن است و جنگ های پیشین، بهترین شاهد است؛ حماس از تهدیدات نتانیاهو ترسی ندارد و مسوؤلیت تمام اتفاقات به عهده اسرائیل است؛ این رژیم بدان که اگر آغازگر جنگ علیه غزه باشد، درهای جهنم به رویش باز خواهد شد.

برخی از گردان های مسلح در غزه، با صدور بیانیه ای، بر آمادگی خود در مقابله با حملات اسرائیل تاکید کرده اند و اعلام داشتند که در جنگ پیش رو، حماس را تنها نخواهند گذاشت. اتفاق جدید در غزه این است که پس از نشست دولت اسرائیل، بعد از عملیات الخلیل، در خصوص بررسی راه های مقابله با حماس، این رژیم، شدیدا احتیاط می کند و همه چیز را زیر نظر گرفته است.

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

طی چند روز اخیر، اسرائیل به بهانه اینکه موشک های فلسطینی از غزه، شهرک های جنوبی این رژیم را هدف قرار داده است، ده ها بار، غزه را بمباران کرده است.

بنابراین، تصمیمات سری تل آویو در جلسات خود علیه غزه، نشانگر حمله نظامی شدید علیه غزه است که شدت آن آز بمباران های چند هفته اخیر است. در هر صورت، حماس برای مقابله کاملا آماده است و انتفاضه دیگری شکل خواهد گرفت.

تصمیمات سری اسرائیل درباره غزه

در همین راستا، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) گفت اسرائیل نمی تواند انتظار داشته باشد که به فلسطین حمله کند اما فلسطینی ها واکنش نشان ندهند. اسامه حمدان سخنگوی سیاست خارجی حماس در گفتگو با برنامه ی امانپور در شبکه ی تلویزیونی سی ان ان گفت:مردم فلسطین از خود دفاع خواهند کرد.

اسامه حمدان افزود: اوضاع کنونی زمانی پایان خواهد یافت که اشغالگری پایان یابد. روشن است که کنش و اقدام فعلی که صورت گرفت ناشی از اشغالگری بود  ولی واکنش به این اقدام ناشی از مقاومت مردم فلسطین است.

سخنگوی حماس در ادامه افزود:  در سال دوهزار  و دوازده آتش بس بود ما آتش بس را محترم شمردیم اما اسرائیل آتش بس را محترم نشمرد. اگر آنها می خواهند احترام بگذارند باید به صراحت بگویند اما اگر نمی خواهند محترم بشمارند باید منتظر واکنش فلسطینی ها باشند.  آنها نمی توانند هر زمان که دلشان خواست علیه فلسطینی ها موشک شلیک کنند و به فلسطینی ها حمله کنند و آنها را بکشند اما وقتی که فلسطینی ها واکنش نشان می دهند آنگاه اسرائیل فریاد بزند که هدف حمله  فلسطینی ها قرار گرفته است!

اسامه حمدان گفت: اگر اسرائیلی ها به حملات خود ادامه دهند مردم فلسطین از خود دفاع خواهند کرد. نه تنها حماس بلکه کل فلسطینی ها از خود دفاع خواهند کرد. اگر اسرائیلی ها حملات را متوقف کنند و آتش بس کنند فلسطینی ها با این مسئله تعامل خواهند کرد. اگر اینگونه نباشد هیچ احتمالی وجود ندارد که فلسطینی ها تحت حمله اسرائیل باشند اما به این حملات واکنش نشان ندهند.

جدید ترین مطالب سایت