لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش ها به باخت غول فوتبال در خانه

در بازی نیمه پایانی رقابت های فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ دیشب تیم میزبان و مطرح برزیل با نتیجه باورنکردنی ۷ به ۱ مغلوب المان شد. این شکست سنگین واکنش ها و بازتاب مختلفی در بین ورزشکاران و مطبوعات جهان به همراه داشته است...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل، پس از شکست سنگین تیم ملی فوتبال کشورش در نیمه نهایی رقابت های فوتبال جام جهانی 2014، در حالی که بسیار ناراحت بود، در صفحه شخصی اش نوشت: مثل همه برزیلی ها، خیلی خیلی ناراحتم؛ من در کنار بازیکنان و هواداران فوتبال برزیل هستم.

رئیس جمهور برزیل که از قهرمانی تیم ملی این کشور مطمئن بود، پیش از این دیدار گفته بود، روز یکشنبه در ورزشگاه ماراکانا حاضر می شود و جام قهرمانی را به «تیاگو سیلوا» کاپیتان برزیل می دهد.

واکنش ها به باخت غول فوتبال در خانه

جونینیو پائولیستا، هافبک پیشین برزیل: ترمیم روحیه این تیم دشوار است. گمان نمی کنم برخی بازیکنان این تیم، بخت دوباره ای برای پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشند. حالا دیگر انتقاد از بازیکنان، کار اشتباهی است. آلمان در زمین به ما نشان داد باید چگونه فوتبال بازی کرد. باید از این شکست درس بگیریم.

فرانتس بکن باوئر، کاپیتان و مربی پیشین آلمان: این دیگر چه نتیجه ای بود؟ باورنکردنی بود.

گری لینه کر، مهاجم پیشین انگلیس: حدود نیم قرنی که فوتبال تماشا می کنم این عجیب ترین، غیرعادی ترین و سردرگم ترین بازی بود که تا کنون دیده بودم.

آلخاندرو سابیا، سرمربی آرژانتین: نتیجه 7 بر یک، نتیجه عادی بین دو قدرت فوتبال جهان نیست؛ اما فوتبال همین است و گاهی وقت ها اتفاقی می افتد که اصلاً انتظارش را ندارید. همین چیزهاست که فوتبال را جذاب می کند.

بیسنته لیزارارو، مدافع پیشین فرانسه: شکست وحشتناک و تحقیرآمیزی بود. این شکست، ما را تحت تأثیر قرار داد و ما هم ناراحت شدیم. جام جهانی برزیلی ها خراب شد.

دیتمار هامان، هافبک پیشین آلمان: کلاس آموزشی از آلمان؛ باید به این تیم سازمان یافته، سختکوش، متواضع و فروتن خیلی افتخار کرد. حالا یک قدم دیگر تا قهرمانی باقی مانده است.

ریو فردیناند، مدافع پیشین انگلیس: واقعاً نگران بازیکنان برزیل هستم؛ چون ممکن است هرگز نتوانند این شکست را فراموش کنند.

رادامل فالکائو، مهاجم کلمبیا: این نتیجه همه ما را شگفت زده کرد. لحظه دشواری برای بازیکنان و مردم برزیل است. حالا مهم ترین چیز این است که صلح و آرامش در این کشور حاکم باشد.

برد فریدل، دروازه بان پیشین آمریکا: می دانم خیلی از مردم آلمان انتظار برد تیم شان را داشتند؛ اما آیا کسی فکرش را می کرد که چنین نتیجه ای رقم بخورد؟ این هم علتی دیگر بود تا مشخص شود که این بهترین جام جهانی در تاریخ این رقابت هاست.

سپ بلاتر، رئیس فیفا: به احترام میروسلاو کلوزه که با زدن 16 گل به عنوان بهترین گلزن تمامی ادوار تاریخ رقابت های جام جهانی رسید، باید کلاه از سر برداشت.

پله، اسطوره فوتبال برزیل؛ پس از اینکه تیم کشورش سنگین ترین شکست تاریخ خود را در نیمه نهایی جام جهانی مقابل آلمان متحمل شد، به حریف بابت این پیروزی تبریک گفت و افزود: همیشه گفته ام که فوتبال، مجموعه ای از شگفتی هاست. هیچ کس در جهان، انتظار چنین نتیجه ای را نداشت. ما ششمین قهرمانی را در روسیه به دست می آوریم.

مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین، از شکست تحقیرآمیز برزیل برابر آلمان، خوشحال است. او پس از بازی، دستان خود را به نشانه عدد هفت، به دوربین  های تلویزیونی نشان داد تا نشان دهد از این شکست، خوشحال، و از دشمنان فوتبال برزیل است.

واکنش ها به باخت غول فوتبال در خانه

***

روزنامه  گلوبو اسپورت: با تیتر "vexame historical" به معنی رسوایی تاریخی، به استقبال این بازی رفت و در داخل صفحات خود نیز از تیترهایی مثل «کابوس مینیه رائو»، بدترین رسوایی فوتبال برزیل، و «برزیل نابود شد»، به توصیف این شکست پرداخته است.

روزنامه  «فولیا»، اما کمی محتاطانه تر تیتر زده و نوشته «رسوایی».

در آلمان، روزنامه  «بیلد» با اختصاص دادن بیشتر صفحات خود به گزارش این بازی، تیتر زده «بی حرف و حدیث».

روزنامه  «اوله» آرژانتین، با تمسخر برزیلی ها و نتیجه ای که رقم خورد، تیتر زده «برزیل به من بگو هفت چند تاست؟».

اکیپ فرانسه: «فاجعه»!

«گازتا دلو اسپورت» ایتالیا : «تحقیر تاریخی»

بی بی سی: «رسوایی جاودانه»

آبولای پرتغال: «تحقیر کننده ترین شکست تاریخ»

اسپورت اکسپرس روسیه: «تحقیر برای برزیل»

نیویورک تایمز آمریکا: «له شدن به وسیله آلمان»

شکست سنگین برزیل، حتی برای برخی از مردم کشورمان هم شوک برانگیز بود؛ خیلی ها احتمال برد آلمان را می دادند، اما نه با 7 گل !؟

جدید ترین مطالب سایت