لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بزرگترین مجتمع سینمایی کشور

خبرنگاران حوزه سینما ضمن بازدید از بخش های مختلف مجتمع سینمائی کورش بخش هایی از فیلم «چ» را با کیفیت بالا بر پرده عریض سالن گراند سینمای این مجتمع سینمائی مشاهده کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ مراحل ساخت و نهایی شدن مجتمع سینمایی کورش با 14 سالن و 2800 صندلی برای خبرنگاران حوزه سینما و برخی اهالی سینما تشریح شد. ناظر ساخت سینماهای مجتمع کورش از احداث 14 سالن با کاربری نمایش فیلم و تئاتر و همچنین طراحی و ساخت دو سالن ویژه نمایش فیلم های کودک و نوجوان با در نظر گرفتن مختصات سنی کودکان و قرار دادن صندلی های ویژه برای کودکان با گروه های مختلف سنی خبر داد.

بزرگترین مجتمع سینمایی کشور

امیر شهاب رضویان گفت: مجتمع کورش از ابتدا با هدف چند منظوره ساخته شد و یکی از نکات مهمی که در ساخت این مجتمع از ابتدا لحاظ شده بود ساخت سالن های سینما درکنار واحدهای تجاری و تفریحی بود. وی افزود: از مجموع2800 نفر ظرفیت سالن های این مجموعه دو سالن سینمایی با ظرفیت 340 صندلی، دو سالن با ظرفیت 260 صندلی، دو سالن با ظرفیت 220 صندلی، دو سالن با ظرفیت 160 صندلی و هفت سالن دیگر هر یک با ظرفیت 180 صندلی و با پرده های نمایش 17و 12 متری ساخته شده است.

مجری بخش سالن های سینمای مجتمع کورش یکی از نکات قابل توجه این مجتمع سینمایی را ساخت مهدکودک ساعتی برای نگهداری کودکان همزمان با نوبت های نمایش عنوان کرد و گفت: هر یک از مراجعه کنندگان که برای دیدن فیلم می آیند کودکان خود را برای دو ساعت به مهدکودک ساعتی این مجتمع می سپارند و با خیالی آسوده فیلم می بینند.

احسان منتصر با اشاره به تقسیم بندی این سالن ها افزود: علاوه بر فیلم های ایرانی، فیلم های خارجی نیز در این سالن ها نمایش داده می شود چراکه نمی توان تنها با نمایش فیلم ایرانی سالن هایی پر مخاطب داشت. وی گفت: بنا داریم یک سالن را به نمایش فیلم های قدیمی و خاطره انگیز سینما اختصاص دهیم؛ سالنی ویژه سینماتک داریم و سالنی دیگر برای نمایش فیلم های کوتاه، مستند و انیمیشن در نظر گرفته شده است.

سازندگان این مجموعه نام سینماهای قدیم خیابان لاله زار چون کریستال، البرز، هما، خورشید نو، تابان، متروپل، ونوس، مایاک، شهرزاد، نادر، لاله زار را روی سالن های این مجتمع سینمائی گذاشته اند و نام بزرگترین سالن که 340 صندلی دارد گراند سینما است.

مدیر مجتمع فرهنگی تجاری کورش گفت: تمام هزینه های ساخت این مجتمع از سوی بخش خصوصی تامین شده که حدود 30 میلیارد تومان بوده است.

فاضلیان افزود: این مجموعه مدرن ترین مجموعه سینمایی کشور از نظر کمی و کیفی است و تجهیزات بروزی دارد، ما به عنوان یک مجموعه خصوصی باعث افتخارمان است که سعی کردیم علاوه بر بروز بودن تجهیزات تا آنجا که امکان دارد مواد را از داخل کشور تهیه کنیم.

این مجموعه فرهنگی تجاری در تقاطع بلوار شهید ستاری و خیابان پیامبر قرار دارد و قراراست عید سعید فطر به صورت آزمایشی و دو هفته پس از آن با اکران فیلم «شهر موش های 2» به صورت رسمی راه اندازی شود.

جدید ترین مطالب سایت