لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تحرکات دیپلماتیک ایران برای توقف ماشین جنگ اسرائیل

رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد، روز جمعه با صدور بیانیه ای جنایات صهیونیست ها علیه مردم فلسطین را به شدت محکوم کرده و خواستار لغو کامل محاصره نوار غزه شد...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  دکتر روحانی در این بیانیه که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک منتشر شد، ضمن محکومیت شدید جنایات سازمان یافته صهیونیستها علیه فلسطینیان، از همه نهادها و مجامع مسئول منطقه ای و بین المللی خواست تا در اسرع وقت به وظایف قانونی و انسانی خود، در راستای لغو فوری و کامل محاصره نوار غزه و ارسال کمک های انساندوستانه به مردم فلسطین عمل نمایند. 

همچنین در این بیانیه نسبت به ناتوانی شورای امنیت در انجام اقدامات ضروری برای جلوگیری از تجاوزات رژیم صهیونیستی ابراز ناامیدی شده و از این شورا خواسته شده، تا سریعا و بدون قید و شرط به وظایف خود در رابطه با خاتمه پایان دادن به این تجاوزات ظالمانه اقدام نماید.

دستور به ظریف در وین

رییس جمهور همچنین روز جمعه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان  که در وین حضور دارد، از وی خواست تا همه امکانات جنبش عدم تعهد برای محکومیت و مقابله با جنایات صهیونیست ها در حمله نظامی بیرحمانه به نوار غزه به کار گرفته شود.

 حسن روحانی این دستور را علاوه بر تماس های تلفنی با برخی رییسان کشورهای موسس و تاثیرگذار جنبش غیرمتعهدها و رییس اتحادیه عرب و سایر کشورهای منطقه درباره ضرورت اقدام فوری مجامع بین المللی و از جمله کشورهای منطقه برای توقف حملات صهیونیست ها و ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم بی گناه فلسطین، صادر کرد.

تماس با  اردوغان

دکتر روحانی همچنین شب گذشته در گفت و گوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه، تأکید کرد که رژیم صهیونیستی پاسخ جنایت هایی که انجام می دهد را خواهد گرفت. روحانی در این گفت وگو با اظهار نگرانی شدید نسبت به تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه گفت : همه باید کاری کنیم تا رژیم صهیونیستی بفهمد جهان اسلام و کشورهای منطقه پشت سر مردم فلسطین هستند و آنها را رها نکرده اند. رجب طیب اردوغان در این گفت و گوی تلفنی با تأکید بر لزوم اتفاق و اتحاد جهان اسلام گفت: ظلم هایی که در فلسطین انجام می شود غیرقابل تحمل است و ترکیه برای توقف آن آماده هرگونه همکاری مشترک با ایران است.

جدید ترین مطالب سایت