لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حدیث فولادوند: شباهت زیادی به «فوزیه» دارم+تصویر

حدیث فولادوند در سریال «معمای شاه» که محمدرضا ورزی آن را کارگردانی می کند، نقش فوزیه همسر اول محمدرضا پهلوی را که اصالتی مصری دارد بازی می کند.

فولادوند درباره نقش فوزیه گفت: حدود دو سال قبل آقای ورزی با من تماس گرفت و گفت که برای نقش فوزیه مرا درنظر گرفته است. وقتی فیلمنامه را خواندم نوع روایت نقش فوزیه را پسندیدم و بازی در معمای شاه را پذیرفتم.

حدیث فولادوند: شباهت زیادی به «فوزیه» دارم+تصویر

وی افزود: فیلمبرداری قسمت هایی که من در آن بازی دارم تقریبا تمام شده و فقط یکی دو سکانس از بازی من مانده است.

فولادوند ادامه داد: سریال با حضور فوزیه در ایران و ازدواج وی با شاه آغاز می شود. من در معمای شاه پنج سالی را که فوزیه در ایران بود روایت می کنم. فوزیه پس از پنج سال زندگی با محمدرضا پهلوی از ایران می رود و با خروج او از ایران بازی من هم در این سریال تمام می شود.

حدیث فولادوند: شباهت زیادی به «فوزیه» دارم+تصویر

وی خاطرنشان کرد: نقش فوزیه در ایران و حضورش در کشور ما در سریال معمای شاه بازگو می شود در این سریال به بعد و قبل زندگی این شخصیت پرداخته نمی شود و مشخص نیست وی پیش از ازدواج با شاه یا پس از جدایی او چه می کند.

فولادوند در پاسخ به این پرسش که آیا پیش از بازی در نقش فوزیه فیلم های مربوط به او را هم دیدید، توضیح داد: متاسفانه من هیچ فیلمی از آن زمان ندیدم و نمی دانم طرز رفتار واقعی فوزیه چگونه بوده اما برای شناخت او کتاب های تاریخی زیادی را مطالعه کردم.

فولادوند که در سریال های مختارنامه و معصومیت از دست رفته هم بازی کرده، در ادامه بیان کرد: آقای ورزی، کارگردان این سریال جزوه ای آماده کرده بود که برای هر نقش توضیحات کاملی داده شده بود و آن جزوه کمک زیادی به من کرد تا فوزیه را بیشتر بشناسم تا بتوانم نقش او را بهتر بازی کنم. این بازیگر تلویزیون درباره واقعی بودن شخصیت ها و داستان فیلم بیان کرد: تمام تلاش کارگردان و نویسنده سریال معمای شاه این است که همه چیز براساس واقعیت روایت شود چون داستان این سریال به دوران نه چندان دوری می پردازد و بسیاری از افرادی که این دوران را به چشم خود دیده اند هنوز زنده اند و نمی توان خلاف واقع را تصویر کرد.

فولادوند درباره گریم خود در این سریال توضیح داد: من شباهت زیادی به فوزیه دارم برای همین گریم چندان سنگینی در این سریال ندارم و فقط به پوشیدن لباس های متداول در آن زمان بسنده شد.

سریال معمای شاه را محمدرضا ورزی در گونه تاریخی کارگردانی می کند. این سریال داستان زندگی محمدرضا پهلوی را از زمان بازگشت وی از سوئیس در سال ۱۳۱۵ تا زمان مرگ به تصویر می کشد. در این مجموعه ۱۶۰۰ بازیگر و بیش از ۱۵۰ نفر از عوامل سینمای ایران حضور دارند. 

منبع خبر:  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت