لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

چرا زنان عربستانی به یمن می‌گریزند؟

شماری از زنان عربستانی که فریب عناصر القاعده را خورده اند، با مهاجرت غیرقانونی به یمن، یا به عضویت گروه های تروریستی در می آیند یا با افراد مورد علاقه شان در این تشکیلات ازدواج می کنند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، شماری از زنان عربستانی که تحت فریب اعضای القاعده قرار گرفته اند، به دلایل مختلفی مثل پیوستن به اعضای خانواده شان در این تشکیلات یا ازدواج با افراد مورد علاقه شان، کشورشان را به طور غیر قانونی ترک کرده و به یمن فرار می کنند.

چرا زنان عربستانی به یمن می‌گریزند؟

به نوشته روزنامه سعودی الحیاة، از جمله مشهورترین زنان عربستانی که به یمن فرار کرده و به القاعده پیوسته اند، "وفاء الشهری" ملقب به "ام هاجر الازدی" است که به کمک "هیله القصیر"سرکرده گروهی از زنان در تشکیلات القاعده  از عربستان فرار کرد و به همسرش "سعید الشهری" معاون اسبق تشکیلات القاعده در یمن پیوست. الشهری پارسال در یمن کشته شد.

پس از آن، 2 زن عربستانی دیگر به نام های "وفاء البحری" به همراه فرزندانش و "اروی بغدادی" به همراه فرزندان، برادر و همسرش از عربستان به یمن فرار کردند و به القاعده پیوسته اند.

2 ماه پیش نیز 2 زن عربستانی به نام های "می الطلق" و "امینه الراشد" درصدد فرار از آن کشور و پناه بردن به یمن بودند.

اما دولت عربستان مانع فرار آنها به همراه 6 کودک به داخل خاک یمن شد.

این زنان مدعی بودند که به همراه کودکان خود قصد عزیمت به یک تفریحگاه در شهر "البُرَیده" در جنوب عربستان را داشتند.

این در حالیست که به گفته منابع امنیتی عربستانی، 3 شهروند یمنی در آن طرف مرز منتظر رسیدن این زنان و کودکان بودند تا آنها را به مقر تشکیلات القاعده منتقل کنند.

دولت ریاض امسال اعلام کرد که از فرار چندین زن عربستانی با همکاری اتباع سایر کشورهای عربی جلوگیری کرده است.

در ماه می امسال نیز عملیات قاچاق یک دختر دانشجوی عربستانی از شهر "خمیس مشیط" در جنوب عربستان به داخل خاک یمن ناکام ماند.

این عملیات با همکاری 5 شهروند عرب از 4 کشور عربی از جمله راننده اتوبوسی که این دانشجویان را به دانشگاه می رساند، در حال انجام بود.

در همان ماه، نیروهای امنیتی، یک تبعه سودانی را که درصدد قاچاق یک زن "متأهل" عربستانی به یمن و ازدواج با وی بود، دستگیر کردند. در ماه آوریل نیز، یک شهروند یمنی مقیم عربستان، یک دختر بیست ساله را فریب داد و درصدد بود تا بدون اطلاع خانواده اش وی را به یمن منتقل کند. اما نیروهای امنیتی قبل از عبور وی از مرز، شهروند یمنی مذکور را به همراه این دختر دستگیر کردند.

جدید ترین مطالب سایت