لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

۲ ابهام کی‌روش در بسته پیشنهادی

بر اساس واکنش کارلوس کی روش به بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال و آنچه علی کفاشیان با رسانه ها در میان گذشته، به نظر می رسد ۲ بند " تعامل با کمیته فنی فدراسیون " و " تقسیم وظایف کادر تیم برعهده فدراسیون " جزو ابهام های سرمربی تیم ملی است...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، پس از ارایه پیشنهاد فدراسیون فوتبال به کارلوس کی روش و در ادامه واکنش این مربی پرتغالی و همچنین اظهارات رییس فدراسیون نسبت به جزییات 7 بندی تعیین شده، هنوز اختلاف ها یا ابهام هایی در برخی موارد وجود دارد.

کی روش در ایمیل ارسالی برای فدراسیون اعلام کرده که 2 بند از موارد مطرح شده برایش ابهام  دارد و درخواست کرده بود کفاشیان توضیح شفافی درباره آنها بیان کند. رییس فدراسیون هم در مصاحبه  یکشنبه خود، سوال پرسیدن کی روش را تایید کرد اما در پاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه این ابهام ها مربوط به کدام بند هاست، پاسخ روشنی نداد و صرفا به بیان اینکه آنها جزو موارد جزیی هستند، بسنده کرد!

اما بنابر اطلاعاتی که تاکنون کفاشیان و نبی نسبت به موضع گیری سرمربی تیم ملی در اختیار رسانه ها قرار داده اند، ظاهرا کی روش مشکلی با مبلغ پیشنهادی فدراسیون (1.4 میلیون یورو در سال) و مدت قرارداد (4 ساله مشروط) ندارد. مواردی که کفاشیان آنها را جزو موضوعات اصلی و کلی قلمداد کرد و گفت نظر سرمربی مثبت است.

همچنین در بحث دستیاران نیز نبی پیشنهاد حضور 2 مربی خارجی و یک مربی ایرانی را تایید و کفاشیان هم پیش از این از موافقت کی روش در این باره خبر داده بود. 2 بند دیگر شامل پاداش ها و تامین امکانات هم مواردی است که رییس فدراسیون می گوید سرمربی تیم ملی مخالفتی با آن نداشته و توان فدراسیون را برای تامین امکانات لازم درک می کند.

بنابراین 2 ابهام کی روش همانطور که قابل پیش بینی هم بود، مشخصا به دو بند " تعامل با کمیته فنی فدراسیون " و " تقسیم وظایف کادر تیم برعهده فدراسیون " برمی گردد.

اول اینکه کی روش کیفیت ارتباط با کمیته فنی فدراسیون و نقش اعضای آن در پیشبرد فنی برنامه های تیم ملی را جویا شده است و دومین مساله هم که اتفاقا کفاشیان در یکی از مصاحبه ها به آن اشاره داشت، مربوط به تقسیم وظایف به طور شفاف و انتخاب و شرح وظایف سرپرست تیم ملی است.

اختلاف در موضوع سرپرست تیم ملی کاملا مشهود بود. سرمربی تیم ملی از مقطعی به بعد مسوولیت هایی را در کادر تیم تغییر داد که دامنه آن حتی به کمیته روابط بین الملل هم رسید. اعضای تیم ملی به طور کامل یکدست زیرنظر کی روش فعال شدند و پست سرپرستی هم برای مدتی حذف شد! در ادامه اما با اصرار کفاشیان دبیرکل فدراسیون عهده دار مسوولیت سرپرستی شد تا اختلافی پیش نیاید اما این هم راهکار مناسبی نبود و چندماه پیش از جام جهانی اختلاف سرمربی و سرپرست جدید علنی شد، هرچند مسوولان بارها آن را تکذیب می کردند!

بنابر چارت تیم های ملی 32 تیم حاضر در جام جهانی 2014 پستی به نام "سرپرست تیم" که فدراسیونها مستقل از اختیار سرمربی آن را تعیین کرده باشند و به طور کامل از سرمربی دستور نگیرند، وجود نداشت!

کسانی که روی نیمکت امور مربوط به بردن برگه های تعویض و... را انجام می دهند یا از اعضای کادر فنی هستند یا با عنوان "مدیر تیم" یا همان general manager کاملا تحت مدیریت سرمربی تیم فعالیت می کنند.

الان هم کی روش چنین نظری دارد و قائل به وجود مسوولیت سرپرستی در تیم ملی نیست؛ اما فدراسیون چنین نظری ندارد و به سبک گذشته می خواهد شخصی به عنوان سرپرست نماینده مدیریتی یا نظارتی مستقیم فدراسیون روی نیمکت باشد و طبیعتا توسط رییس فدراسیون هم انتخاب شود.

این یکی از همان موارد اختلاف نظر به قول کفاشیان "جزیی" است که میان سرمربی و فدراسیون وجود دارد که کی روش ابتدا درخواست توضیح شفاف داشت و در ادامه هم که قرار شده در جلسه حضوری تهران درباره اش صحبت  کنند.

اما دورنمای کلی از روند مکاتبه و مذاکره طرفین حکایت از توافق احتمالی دارد چرا که اولا درباره موضوع " تعامل با کمیته فنی" در خود همان کمیته مخالفانی با این شیوه وجود دارد و پایه های این خواست کمی سست به نظر می رسد و تنها اختلاف نظر موجود ظاهرا همین مساله سرپرستی است که باید دید طرفین نهایتا چه واکنشی قطعی خواهند داشت و آیا همین به اصلاح اختلاف نظر جزیی حل می شود یا در آخر شکاف عمیقی را در توافق ایجاد می کند. کی روش پنج شنبه در تهران است تا کار در فدراسیون یکسره شود.

جدید ترین مطالب سایت