لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هشدار مایکروسافت در مورد دامنه‌های جعلی گوگل و یاهو

ایتنا-مایكروسافت طی یك راهنمایی امنیتی اعلام كرد كه فهرست گواهینامه های مورد اعتماد محصولات خود را به روز رسانی كرده است...

هموطن: مایكروسافت یك راهنمایی امنیتی با عنوان «Improperly Issued Digital Certificates Could Allow Spoofing» منتشر كرده است تا موضع خود را در قبال گواهینامه های جعلی صادر شده توسط مركز اطلاعات ملی هند مشخص نماید.

به گزارش ایتنا از مرکزماهر، مركز صدور گواهی دیجیتال متعلق به مركز اطلاعات ملی هند، تعدادی دامنه متعلق به گوگل را صادر كرده است كه درصورتی كه برنامه ای به این گواهینامه ها اعتماد كند، پتانسیل حملات كلاهبرداری و man-in-the-middle را ایجاد می نمایند.

گوگل اعلام كرد كه این گواهینامه ها مورد اعتماد محصولات این شركت نیستند، اما این موضوع در مورد محصولات مایكروسافت صحیح نیست.

مایكروسافت در راهنمایی امنیتی خود نوشته است كه لیست گواهینامه های قابل اعتماد خود را برای تمامی نسخه های پشتیبانی شده ویندوز به روز رسانی كرده است و گواهینامه های مذكور را از آن حذف كرده است. قطعاً این بدان معناست كه كاربران ویندوز XP این تغییرات را دریافت نخواهند كرد.

یك به روز رسان خودكار برای سیستم هایی كه از ویندوز ۸، ویندوز ۸.۱، ویندوز RT، ویندوز RT ۸.۱، ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ R۲، ویندوز فون ۸ یا ویندوز فون ۸.۱ استفاده می كنند، این تغییرات را اعمال خواهد كرد. 

برای كاربرانی كه از ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ویندوز سرور ۲۰۰۸ یا ویندوز سرور ۲۰۰۸ R۲ نیز یك به روز رسان خودكار سال پیش ارائه شده بود كه این كار را انجام می دهد.

كاربرانی كه این به روز رسان را نصب نكرده اند باید از دستورات ارائه شده در راهنمایی امنیتی مایكروسافت پیروی كنند.

این راهنمایی امنیتی فهرست دامنه هایی كه به این شكل صادر شده اند را منتشر كرده است. ۱۷ دامنه متعلق به گوگل شامل google.com، m.gmail.com و gstatic.com از آن جمله است. 

همچنین ۲۷ دامنه متعلق به یاهو است كه از آن جمله می توان به mail.yahoo.com، profile.yahoo.com و me.yahoo.com اشاره كرد.

جدید ترین مطالب سایت