لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پیروزی بسکتبالیست‌های ایران برابر هند

تيم ملي بسکتبال ايران در آخرين ديدارش از مرحله گروهي کاپ آسيا برابر هند به برتري رسيد و راهي مرحله دوم شد...

هموطن: در آخرين روز از رقابت هاي مرحله گروهي مسابقات بسکتبال کاپ آسيا، تيم ملي ايران به مصاف هند رفت و با نتيجه 62 - 49 حريفش را شکست داد و حالا بايد در انتظار نتايج ديدارهاي ديگر باشد تا وضعيتش در مرحله دوم مشخص شود.

تيم ملي بسکتبال ايران در ديدار برابر هند هم آن قدرت هميشگي اش را نداشت و حتي نيمه نخست را با يک يازي انتقادآميز واگذار کرد اما در ادامه با از بين بردن فاصله امتيازي به برتري رسيد.

ايران با ترکيب سامان ويسي، بهنام يخچالي، ارسلان کاظمي، اوشين ساهاکيان و حامد حدادي کارش را برابر هند آغاز کرد و در کوارتر نخست نمايش خوبي نداشت و با نتيجه 20 بر 13 تن به شکست داد.

در کوارتر دوم ايران به خودش آمد و توانست عملکرد بهتري داشته باشد و در اين کوارتر 13 بر 9 به برتري رسيد. حامد حدادي در اين کوارتر دچار مصدوميت شد اما در نيمه دوم به بازي برگشت.

کوارتر سوم اوج قدرتنمايي ايران بود و ملي پوشان 22 بر 7 هند را مغلوب کردند.

کوارتر چهارم نيز براي ايران بود و ملي پوشان با نتيجه 14 بر 13 حريف خود را مغلوب کردند.

مرحله دوم اين رقابت ها از پنجشنبه آغاز مي شود.

کوارتر نخست؛ 20 بر 13 هند

تيم ملي بسکتبال ايران با ترکيب اصلي  کار را آغاز کرد اما برابر شوت هاي تيم هند به مشکل خورده بود. درشرايطي که هندي ها دفاع خوبي داشتند ملي پوشان ايران کمي ناهماهنگ کار کردند و همين باعث مي شد تا حريف با استفاده از نفوذهاي سريع امتياز بگيرد. بسکتباليست ها در ريباند موفق نبودند و هند مي توانست ضدحمله ايجاد کند و به امتياز برسد. بازي 14 بر 8 به سود هند بود که کادرفني تيم ملي تغييري ايجاد کرد؛ با ورود محمد جمشيدي به زمين ايران فاصله امتيازي را با استفاده از سرعت بيشتر در بازي جبران کرد اما توپ هاي از دست رفته ايران زياد بود و همين مساله امتيازهايي براي هند در پي داشت.

برتري هند تا پايان اين کوارتر ادامه داشت و در نهايت اين تيم 20 بر 13 به پيروزي رسيد.

کوارتر دوم: 13 بر 9 ايران

ايران در کوارتر دوم بازي را بهتر آغاز کرد. ملي پوشان سعي داشتند با نفوذ به زير سبد و پاس دادن به حامد حدادي بهترين سنتر آسيا را در موقعيت امتياز قرار دهند و همين برنامه برتري را براي ايران به ارمغان آورد. دفاع ملي پوشان در اين کوارتر بهتر بود و اجازه نمي داد هندي ها از شوت هاي خود به امتياز برسند.

با تغيير کادرفني ترکيب ايران جوان تر شد و بازيکنان جوان ايران در کنار حامد حدادي فاصله امتيازي را کاهش دادند. برتري در کوارتر دوم براي ايران بود چرا که ملي پوشان در ريباند دفاع و حمله بهتر کار مي کردند و به امتياز مي رسيدند.

هند سعي مي کرد تا حداقل فاصله امتيازي را حفظ کند و اجازه ندهد ايران با استفاده از قدرت زير سبدش به برتري برسد. بازيکنان اين تيم با اينکه در کوارتر دوم 13 بر 9 مغلوب شدند اما نيمه نخست را 29 بر 26 به سود خود تمام کردند. در دقايق پاياني اين کوارتر حامد حدادي به دليل مصدوميت از زمين خارج شد.

کوارتر سوم؛ 22 بر 7 ايران

ايران در کوارتر سوم عملکرد متفاوتي داشت. ملي پوشان در دفاع خيلي خوب بودند و در حمله نيز به سادگي امتياز کسب مي کردند. حامد حدادي در اين کوارتر به بازي برگشت و در زير سبد هند به خوبي کار مي کرد. بازي با برتري ايران همراه بود و بالاخره پس از پنج دقيقه شاگردان بچيروويچ بالاخره از حريف خود پيش افتادند.

در اين کوارتر حامد حدادي و ارسلان کاظمي در زير سبد هند عملکرد خوبي داشتند و به خوبي امتياز کسب مي کردند. بازي با نتيجه 43 بر 32 ادامه داشت و برتري ايران به بيش از 10 امتياز رسيد. کادرفني هند سعي کرد با اضافه کردن بازيکنان بلند قد خود به ترکيب برابر حمله هاي ايران کاري انجام دهد که موفق نبود و در نهايت اين کوارتر با نتيجه 22 بر 7 به سود ايران تمام شد.

با اينکه ايران اختلاف زيادي ايجاد کرده بود اما بچيروويچ همچنان از کار شاگردانش راضي نبود.

کوارتر چهارم؛ 14 بر 13 ايران

ايران در کوارتر پاياني نيز تيم برتر ميدان بود. کادرفني تيم ملي در اين کوارتر به حامد حدادي استراحت داد و به جاي او روزبه ارغوان وارد ميدان شد. با اينکه نبود حدادي فرصت خوبي براي بازيکنان هند در زير سبد ايران بود اما ارغوان به همراه ساهاکيان و کاظمي سعي مي کردند اجازه ندهند حريف از موقعيت هايش استفاده کند.

کوارتر پاياني کم امتياز بود و دو تيم بعد از پنج دقيقه رقابت تنها دو امتياز گرفته بودند. بچيروويچ براي بيشتر کردن فاصله امتيازي با حريف دوباره حامد حدادي را به ميدان فرستاد و او نيز به خوبي از موقعيت هاي تيم ملي امتياز مي ساخت. ايران 50 بر 38 از حريفش پيش بود.

در دقايق پاياني مسابقه هند دفاع پرس تمام زمين را در دستور کارش قرار داده بود و ايران را تحت فشار گذاشت اما اين کوارتر نيز با برتري 14 بر 13 ايران به پايان رسيد و در نهايت تيم ملي با نتيجه 62 بر 49 هند را نيز مغلوب کرد.

منبع خبر:ورزش3

 

جدید ترین مطالب سایت