لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گروگانگیری مردگان در بیمارستان‌ها ممنوع

وزیر بهداشت، هاشمی درباره عدم تحویل جنازه بیماران فوتی در بیمارستان به خانواده متوفی تا زمان پرداخت هزینه ها، گفت: این اقدام زشت ترین کاری است که ممکن است انجام شود و به نوعی گروگانگیری متوفی جهت دریافت وجه است...

هموطن: سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش روز جهانی جمعیت که روز دوشنبه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: آنچه در مباحث جمعیتی به دنبال آن هستیم، افزایش نرخ باروری به روشی معقول و منطقی است.

این موضوع باید برای مردم اقناع پذیر باشد. در این زمینه هنوز ابتدای راه هستیم.او با بیان اینکه در مباحث جمعیتی دو برنامه را دنبال می کنیم، ادامه داد: به این منظور حمایت از زوج های نابارور و هزینه های داروی آنها را در دستور کار داریم. در عین حال وزارت بهداشت برای برگزاری همایش ها و گردهمایی ها جهت آموزش و انتقال آن به مردم آمادگی دارد.هاشمی افزود: پیش از این مامور کاهش جمعیت بودیم اما اکنون مسیر تغییر کرده و باید در جهت عکس عمل کنیم.

به این ترتیب مردم نیز باید تلاش کنند که تغییر راه داشته باشند.او در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره گسترش مراکز وازکتومی گفت: در این زمینه بخشنامه ها اصلاح شده است. آنچه به عنوان مقررات ابلاغ شده در حال اجراست اگر هم مواردی غیر از این باشد تخلف از قانون محسوب می شود. در مجموع گسترش این مراکز صحت ندارد. البته آمارها درباره انجام وازکتومی و توبکتومی در کشور دقیق نیست اما انجام این چنین اعمالی بسیار ناچیز است.وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره 120 هزار سقط غیرقانونی در کشور و اقدام وزارت بهداشت جهت کاهش این موارد گفت: ما اعلام آمادگی می کنیم که آنچه قانونی است اجرا کنیم اما به نظر می رسد بخشی از موارد به دستگاه های نظارتی و قضایی مربوط می شود و در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست.او در ادامه درباره قیمت شیر و لبنیات و همچنین مباحث مطرح شده مبنی بر حذف یارانه شیر گفت: حذف یارانه شیر را نشنیده ام اما امیدوارم چنین اتفاقی نیفتد.

در مورد شیر وزارت جهاد کشاورزی و همچنین وزارت آموزش و پرورش (شیر مدارس) به صورت مستقیم مسئولیت دارند. ما نیز هر کمکی که از دستمان برآید انجام خواهیم داد. به نظر می رسد با توجه به بیماری های مختلف از جمله پوکی استخوان مصرف شیر و لبنیات برای مردم ضروری است و باید دسترسی به آن راحت باشد.هاشمی درباره برخی داروهای گران قیمت نیز گفت: آنچه ما درباره بیمه طالب آن هستیم این است که چترهای کوچک بیمه ای به خیمه ای بزرگ تبدیل شوند تا مردم بتوانند در مواقع بیماری حمایت شده و آسیب نبینند. ما نیز دیده بانی را انجام می دهیم.

گزارش های رسیده حاکی از آن است که عملکرد بیمه ها در طرح تحول سلامت و همچنین پوشش های دارویی خوب بوده است. البته در برخی موارد تخلفاتی وجود داشته که تذکرات لازم را داده ایم چرا که نباید برخلاف مصوبه هیأت وزیران عمل شود.او افزود: موارد تخلف بیمه ها بیشتر مربوط به این موضوع است که داروها با مارک های مختلف و همچنین قیمت های متفاوت در بازار وجود دارند.

در برخی موارد بیمه ها پایین ترین قیمت (که البته بیشتر مربوط به داروهای وارداتی است) که کیفیت پایینی نیز دارند را مبنا قرار داده اند که در این زمینه تذکرهای لازم داده شده است. ما 2000 میلیارد تومان بابت بیماران خاص و صعب العلاج هزینه می کنیم و حدود 90 درصد پوشش ها را نیز خودمان انجام می دهیم.هاشمی ادامه داد: البته مشکل دیگر مربوط به تجاوز برخی پزشکان است. متاسفانه مشاهده می شود که پزشک به فاصله چند روز از برگزاری کنگره ای یا به واسطه تبلیغات اینترنتی، دارویی را که هنوز اثربخشی آن مشخص نیست نسخه می کند و دست بیمار می دهد.

در حالی که این داروها هنوز وجود ندارند و در این زمینه مجبوریم از مراکز تک نسخه ای استفاده کنیم. به این منظور تدوین راهنماهای بالینی در دستور کار است تا مراکز در قالب آن راهنماهای بالینی ارائه خدمت کنند.وزیر بهداشت گفت: در مورد شیمی درمانی اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است که طی یکی دو ماه آینده شاهد اجرای آن خواهیم بود.

به گزارش مهر هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نگهداری بیماران فوتی در بیمارستان تا زمان پرداخت هزینه ها  گفت: این اقدام زشت ترین کاری است که ممکن است انجام شود و به نوعی گروگانگیری متوفی جهت دریافت وجه است. تمام مراکز دولتی و خصوصی اگر بابت پرداخت هزینه اقدام به نگهداشتن متوفی کنند، مجرمند.

کسی که از آنها نیز شکایت خواهد کرد خود وزارت بهداشت خواهد بود هرچند ممکن است این کار قبلا به دلیل مباحث هزینه ای انجام شده باشد اما این کار انسانی نیست و حتما برخورد می شود. بیمارستان های دولتی از همین امروز و بیمارستان های خصوصی تا یک هفته آینده نباید جهت پرداخت هزینه های درمان، بیمار متوفی را در بیمارستان نگه دارند.

منبع خبر: مهر

جدید ترین مطالب سایت