لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توضیحات معاون بهداشتی وزیر بهداشت درباره سقط جنین

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: سالانه ۲۲۰ هزار سقط جنین در کشور انجام می شود که ۱۲۰ هزار مورد از آن غیرقانونی است که مسائل اقتصادی و تداخل فرزندآوری با تحصیل از دلایل آن عنوان شده است...

هموطن: علی اکبر سیاری در همایش روز جهانی جمعیت گفت: روز جهانی جمعیت فرصتی است که به چالش ها و مشکلات جمعیتی بپردازیم و سیاست های ابلاغی رهبری راهگشای این معضلات است. او ادامه داد: اصول کار در وزارت بهداشت عقلانیت، بهره گیری از کار کار شناسی و جنبه اعتقادی به کار است و این در حالی است که سالی یک میلیون نفر طی صد سال گذشته به جمعیت افزوده شده و روند مرگ رو به کاهش بوده است.

او با اشاره به جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال به عنوان جمعیت فعال گفت: ۷۰ درصد جمعیت کشور را جمعیت فعال تشکیل می دهد و در واقع ما دوران طلایی جمعیت را داریم و هنر ما این است این جمعیت را در جهت توسعه کشور به کار بگیریم. سیاری ادامه داد: ۳۲ درصد جمعیت کشور در سن ۲۰ تا ۳۴ سالگی و در زمان کار و ازدواج هستند و یکی از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد کاهش نرخ باروری است چرا که در دهه ۶۰ هر خانواده 6/8 فرزند داشت که اکنون به ۱/۸ رسیده است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت افزود: بیش از ۱۱ میلیون نفر در کشور در سن ازدواجند و ازدواج نکرده اند و از طرفی سن ازدواج نیز بالا رفته است به طوری که در مردان 7/26 و در زنان 4/23 است. او با اشاره به کاهش آمار ازدواج در بین سال های ۸۵ تا ۹۲ ادامه داد: این درحالی است که سیاست های ابلاغی بر تسهیل ازدواج و فرزندآوری تأکید دارد و یکی از عوامل عدم ازدواج، بیکاری است به طوری که ۲۰ تا ۲۵ درصد از جمعیت جوان بیکار هستند.

سیاری ادامه داد: اگر در ساختار فعلی ۱۰ درصد طلاق کاهش پیدا کند نرخ باروری 85/1 می شود و اگر ۱۰ درصد از جوانان ازدواج کنند نرخ باروری 6/2 می شود. معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: توانمندسازی جوانان برای هنجارهای مفید فرزندآوری جزو ارزش های ماست و این اقناعی است البته جزو تصمیمات شخصی است که افراد می گیرند و باید مهارت های لازم را به آنها یاد داد به طوری که ۱۲ میلیون دانش آموز و ۴ میلیون دانشجو در سطح کشور وجود دارد. او از افزایش روند طلاق بین سال های ۸۵ تا ۹۲ خبر داد و گفت: از ۸۰۰ هزار واقعه ازدواج که سالانه ثبت می شود ۲۰ درصد به طلاق منجر می شود که ۵۰ درصد آنها در ۵ سال اول زندگی رخ می دهد.

سیاری فقر و اختلافات مالی، اعتیاد، ازدواج تحمیلی و عدم تفاهم را از دلایل افزایش طلاق در کشور دانست و گفت: ۳ عامل سازگاری، معیشت و سلامتی باعث تحکیم ازدواج می شوند. او بر انجام مشاوره قبل از ازدواج برای توانمندشدن زوجین و تصمیم به فرزندآوری تأکید کرد و گفت: ۲۸ درصد زوجین تک فرزند هستند و بین ازدواج تا فرزند اول 5/3 سال، بین فرزند اول و دوم ۵/۵ سال فاصله می گذارند که باید اصلاح شود.

او با اشاره به وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور گفت: این را هم باید دانست که اگر زنان زیر ۱۸ سال باردار شوند خطر مرگ در آنها افزایش می یابد، بارداری بالای ۳۵ سال ۲۷ درصد، بارداری ناخواسته ۲۱ درصد، بیش از ۴ فرزند ۱۸ درصد و فاصله بارداری کمتر از دو سال خطر مرگ را ۳۴ درصد افزایش می دهد. سیاری گفت: مراقبت های قبل و حین بارداری و تسهیلات ماما در پایان بارداری ازجمله اقداماتی است  که به صورت رایگان در نظر گرفته شده و بهتر است مکمل های دارویی مثل قرص آهن نیز به صورت رایگان داده شود. سیاری از مشارکت وزارت رفاه برای انجام خدمات مشاوره ژنتیک در کشور خبر داد و گفت: ۳ درصد از افراد جامعه ممکن است مشکلات ژنتیک داشته باشند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت در مورد آمار سقط در کشور گفت: ۲۲۰ هزار سقط جنین در سال انجام می شود که ۱۲۰ هزار سقط غیرقانونی است. مسائل اقتصادی و تداخل فرزندآوری با تحصیل از دلایل سقط عنوان شده که باید راهی برای آن پیدا کرد. سیاری تصریح کرد: روزانه ۸ نفر بر اثر اعتیاد در کشور فوت می کنند، ۵۵ درصد از والدین از اعتیاد فرزند خود بی خبرند، ۵۸ درصد از معتادان در سن کمتر از ۳۵ سالگی و ۱۴ درصد در بین سن ۱۵ تا ۱۹ سالگی به سر می برند و اعتیاد یکی از دلایل عدم فرزندآوری عنوان شده است. ایلنا نوشت؛ او گفت: امیدواریم بتوانیم نرخ باروری را به بالای 1/5 برسانیم.

منبع خبر: آرمان

جدید ترین مطالب سایت