لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

صبحانه مشهوری که بهتر است عصر ها بخورید

بهترين روش براي بريدن پنيرهايي که خرد مي شوند- مانند پنير ليقوان- استفاده از نخ دندان براي قطعه قطعه کردن آن است. در اين صورت پنير خرد نمي شود. استفاده از نخ معمولي هم ممکن است، اما ويژگي نخ دندان ضدعفوني بودن آن است.....

 صبحانه مشهوری که بهتر است عصر ها بخورید

هموطن :پنير ها هم در روش تهيه و هم در روش نگهداري با هم متفاوت اند، اما نکته هاي کلي وجود دارد که دانستن آنها خالي از لطف نيست: ...

- بهترين روش براي بريدن پنيرهايي که خرد مي شوند- مانند پنير ليقوان- استفاده از نخ دندان براي قطعه قطعه کردن آن است. در اين صورت پنير خرد نمي شود. استفاده از نخ معمولي هم ممکن است، اما ويژگي نخ دندان ضدعفوني بودن آن است.

- اگر آب پنير نداريد، از دوغ يا ماست براي نگهداري پنير ليقوان استفاده کنيد. توجه داشته باشيد هرچه آب پنير شورتر باشد، پنير سفت تر و هر چه نمک آن کمتر باشد، پنير نرم تر مي شود.

- پنير فتا را به سرعت مصرف کنيد و در ظرف دربسته نگه داريد. براي نگهداري در زمان طولاني تر، با کمي روغن زيتون روي آن را بپوشانيد. نگهداري فتا در ظرف شيشه اي بهتر از ظرف پلاستيکي است و از بو گرفتن پنير جلوگيري مي کند. فتا قابل فريز کردن نيست مگر اينکه در پاي، تارت يا کيش استفاده شده باشد، چون بافت خود را از دست مي دهد.

- بهترين روش براي امتحان سلامت پنير بلوچيز، توجه به بافت غيرکپکي آن است. اگر بخش هايي از بافت سفيد پنير به رنگ زرد، قهوه اي يا صورتي درآمده و بوي آمونياک به جاي بوي لبنيات مي دهد و به آساني له يا خرد مي شود، از خوردن آن اجتناب کنيد.

- پنير هاي سفت، نيمه سفت و نرم را در يخچال و در ظروف بدون هوا نگه داريد يا لاي کاغذ روغني بپيچيد. يکي از مشکلات نگهداري پنير اين است که پنير بوي مواد داخل يخچال را به خود مي گيرد.

- اگر روي پنير ليقوان يا هر پنيري که در آب نمک نگه مي داريد کپک زد، آن را دور نيندازيد. انداختن 3-2 حبه قند در آب پنير کپک ها را از پنير جدا مي كند و به طرف خود مي کشد.

- اگر پنير کپک زده است، با يک چاقوي تميز قسمت کپک زده و بافت تغيير شکل داده را جدا و بقيه آن را مصرف کنيد، مگر اينکه بو و طعم آن عوض شده باشد.

- پنير هاي کهنه را ترجيحا با زيره سياه يا گردو سرو کنيد.

- مصرف زياد پنير، خصوصا پنير هاي شور يا کهنه براي افراد دچار لکنت زبان، آسم، بيماري هاي قلبي، فشارخون بالا و يبوست مزمن توصيه نمي شود.

- اگر عرق بدنتان بوي تندي دارد، کمتر پنير مصرف کنيد. اين توصيه شامل کساني که مشکل سنگ کليه و مثانه دارند يا دچار کمبود فسفر در بدن هستند نيز مي شود.

- مصرف پنير براي افرادي که از ضعف بينايي و شنوايي، کم خوني، بي خوابي و مرض قند رنج مي برند، مفيد است، اما به اندازه و ترجيحا کم نمک.

- برخلاف تصور، بهترين زمان مصرف پنير صبح نيست، چون باعث بي حالي و سستي مي شود. پنير خوراک بعد از ظهر و شب است.

جدید ترین مطالب سایت