لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ساخت دستگاه مکان یاب نابینایان در کشور

با فشردن دکمه option بر روی گوشی، آهنگ ملایمی از سر در مکان مورد نظر پخش می شود؛ لذا فرد نابینا به راحتی و بدون کمک دیگران در مکان مورد نظر خویش را پیدا و وارد می شود.

حمید جعفریان، مدیرعامل خانه نور ایرانیان بصیر اظهار داشت: سیستم مکان یاب از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده که بخش سخت افزاری آن بر سر در اماکنی که نابینایان بیشتر با آنها سر و کار دارند نصب شده و نرم افزار آن نیز بر روی موبایل نابینایان نصب می شود. سیستم سخت افزاری و تلفن همراه از طریق بلوتوث با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و هنگامی که کاربر نابینا نرم افزار را در گوشی خود فعال می کند هر وقت به فاصله 50 متری دستگاه برسد از طریق زنگ مطلع شده و با فشار دادن دکمه select نام مکان مد نظر را از طریق گوشی موبایل خویش می شنود.

وی ادامه داد: سپس با فشردن دکمه option بر روی گوشی، آهنگ ملایمی از سر در مکان مورد نظر پخش می شود؛ لذا فرد نابینا به راحتی و بدون کمک دیگران در مکان مورد نظر خویش را پیدا و وارد می شود.

به گفته جعفریان، با مذاکرات صورت گرفته با متروی تهران درنظر است که این مکان یاب به صورت پایلوت در برخی ایستگاه ها نصب شود که ضروری است مناسب سازی شهری برای نابینایان صورت گیرد تا این مکان یاب در سراسر کشور نصب شود. 

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت