فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

محرومیت دوساله وزنه‌بردار پارالمپیکی ایران

تست دوپينگ روح الله رستمي در مسابقات قهرماني جهان در دوبي مثبت اعلام شد و اين ورزشکار پارالمپيکي دو سال محروم شد.

کميته  بين المللي پارالمپيک (IPC) اعلام کرد، روح الله رستمي ، وزنه بردار ايراني که در پارالمپيک 2012 مدال نقره کسب کرد، به دليل مثبت شدن تست دوپينگ محروم شده است.

به نقل از ايسنا، رستمي که دو سال پيش در لندن توانست در وزن 67 و نيم کيلوگرم بعد از حريف چيني خود مدال نقره پارالمپيک را کسب کند، در بازي هاي قهرماني جهان دوبي در روز هفتم آوريل تست دوپينگ داد و در نمونه او ماده غير مجاز "متيل هگزان آمين" پيدا شده است.

اين ورزشکار به دليل مثبت شدن تست دوپينگ دو سال محروم شد و 1500 يورو جريمه شد.

همچنين تمامي مقام هاي اين وزنه بردار از زمان مثبت شدن تست دوپينگش لغو خواهد شد، از جمله مدال نقره او در وزن 72 کيلوگرم که بعد از حريف مصري خود در مسابقات جهاني کسب کرد.

به اين ترتيب گري سيچو روس، مدال نقره را به جاي رستمي دريافت خواهد کرد. پنگ هو از چين در رده سوم قرار خواهد گرفت.

در پارالمپيک 2012 لندن نيز نوکورير و اولووافمياي نيجريه اي که مدال طلا و نقره را کسب کرده بودند،  به دليل دوپينگ محروم شدند و مدال هاي آنها گرفته شد.

اکتبر سال گذشته، IPC برنامه جديد آموزشي و تمريني براي ورزشکاران گذاشت که نام آن "قدرت طبيعي - به دوپينگ نه بگوييد" بود. با اين حال هم چنان مشاهده مي شود که ورزشکاران زيادي دوپينگ مي کنند.

در همين ماه گزارش شد که تست دوپينگ موخاتاروف روس نيز مثبت اعلام شده. همچنين در بازي هاي پارالمپيک آمريکاي جنوبي 2014 نيز تست دوپينگ "پالاسيوز" ورزشکار کلمبيايي نيز مثبت شده است.

IPC اعلام کرده است که هر ورزشکار مسئول موادي است که در نمونه اش پيدا مي شود و قوانين ضد دوپينگ در مورد هر کسي که مواد غير قانوني يا متابوليست هاي آنها در نمونه شان پيدا شود ، اجرا خواهد شد.

منبع خبر: ورزش3

جدید ترین مطالب سایت