لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پاسخ ظریف به شایعات درباره تمدید مذاکرات

پیش تر نیز یک عضو تیم مذاکره کننده گفت که هیات های دو طرف در حال رایزنی برای تمدید مذاکرات هستند. اخبار در وین حاکیست که ۱+۵ برای تمدید مذاکرات درخواست داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان درپی اعلام اخبار ضد و نقیض از سوی رسانه های خارجی از قول وی مبنی بر اینکه تاریخی برای تمدید مذاکرات تعیین شده است گفت: هنوز با تمدید موافقت نکرده ایم.

 محمد جواد ظریف همچنین درباره سیر مذاکرات روزهای اخیر تیم مذاکرات کشورمان و گروه 5+1 در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبر توضیح داد.

پیش تر نیز یک عضو تیم مذاکره کننده به خبرنگار مهر گفت که هیات های دو طرف در حال رایزنی برای تمدید مذاکرات هستند.

باوجود اعلام خبر توقف مذاکرات در روز جمعه، اما کماکان رایزنی ها بین تیم مذاکره کننده ایرانی با اعضای ۱+۵ در جریان است.

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ درباره راه  حل جامع هسته ای امروز (چهارشنبه) در وین در جریان است و هنوز تیم مذاکره کننده ایرانی با تمدید مذاکرات موافقت نکرده است.

نشست دوجانبه سیدعباس عراقچی و مجید تختروانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و تیم مذاکره کننده چین در گروه ۱+۵ پایان یافت و اکنون رایزنی تیم مذاکره  کننده ایرانی با طرف آمریکایی در جریان است.

قبل از آن نشست کارشناسی سه جانبه ایران با اتحادیه اروپا و آمریکا درباره تعهدات طرف مقابل به ریاست حمید بعیدی  نژاد مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت خارجه ایران به مدت یک ساعت و نیم انجام شد و پس از آن نیز نشستی کارشناسی بین تیم مذاکره کننده ایرانی با استفان کلمنت دستیار ارشد کاترین اشتون برگزار شد.

صبح امروز نیز نشست سه  جانبه معاونان ظریف، کری و اشتون درباره تعهدات طرف مقابل برگزار که دو ساعت به طول انجامید و همزمان نیز ویلیام بنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا به مدت ۴۵ دقیقه با ظریف گفت  وگو کرد.

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره  کننده ایرانی غنی سازی را از جمله موضوعات کلیدی و مورد اختلاف در این  مذاکرات برشمرد.

در ششمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین ادامه نگارش متن پیش نویس توافقنامه جامع هسته ای آغاز و آن طور که وزیر خارجه کشورمان دیروز اعلام کرد پرانتز و اختلاف ها تا آنجا که می شده حذف شده و در حال حاضر این متن نیازمند توافق سیاسی است.

جان  کری و وزرای خارجه سه کشور اروپایی یکشنبه به وین سفر کردند تا از نزدیک در جریان مذاکرات قرار گیرند.

وزیر خارجه آمریکا دیروز پس از چندین دور رایزنی با همتای ایرانی خود به واشنگتن بازگشت تا کنگره و باراک اوباما را در جریان مذاکرات قرار دهد.

آمریکا باید تصمیم سختی بگیرد زیرا  تیم مذاکره  کننده ایرانی به هیچ  وجه از مواضع خود کوتاه نمی آید.

ششمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵، ۱۲ تیرماه  به طور رسمی در شهر وین آغاز و تیم ایرانی یک روز قبل وارد وین شد و از آن روز تاکنون رایزنی هایی را درباره توافقنامه جامع هسته  ای صورت داده است.

وزرای خارجه ایران و ۶ کشور (آمریکا، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) به همراه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سوم آذرماه درباره برنامه هسته ای ایران به توافقی تحت عنوان برنامه اقدام مشترک دست یافتند که سوم آذرماه ۱۳۹۲ دست یافتند که ۳۰ دی ماه این توافقنامه به مرحله اجرا درآمد و ۲۹ تیرماه سال جاری نیز پایان ۶ ماه اول گام اول این توافقنامه است.

جدید ترین مطالب سایت