لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

اعلام خبر تمدید مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشت. برخی رسانه های امریکا علیه مذاکرات هسته ای فضا سازی کردند اما در عین حال کشورهای اروپایی برای برقرار تعاملات اقتصادی با ایران اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از «تابناک»، با اعلام رسمی خبر تمدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+ ۵، بخش اصلی مطالب مطبوعات بین المللی درباره ایران به این موضوع اختصاص یافته است. «لس آنجلس تایمز» یکی از ده ها روزنامه ای است که امروز به این موضوع پرداخته و می نویسد، روز گذشته ایران و شش قدرت جهانی توافق کردند، مدت زمان مذاکرات را چهار ماه دیگر تمدید کنند.

این روزنامه اشاره می کند، از ماه فوریه تاکنون، دیپلمات های دو طرف تقریباً روزانه با یکدیگر مشغول گفت و گو بوده اند و دور اخیر مذاکرات در وین نیز دو هفته جریان داشت که نتوانست به توافق نهایی منجر شود. به باور این روزنامه، بعید است که کنگره آمریکا نیز مخالفتی با تمدید مذاکرات داشته باشد.

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

با این حال، عناصر تندرو مخالف توافق هسته ای با ایران در آمریکا، حتی پیش از اعلام رسمی خبر تمدید مذاکرات نیز مخالفت های خود را با این موضوع آغاز کرده بودند.

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

«نشنال ژورنال» در مطلبی به بیان دیدگاه یکی از این افراد پرداخته که پیشتر در سمت نمایندگی کنگره فعالیت کرده است. به نوشته این سایت، هاوارد برمن گفته، از ایده تمدید زمان مذاکرات هسته ای با ایران حمایت می کند؛ اما در عین حال، امیدوار است، در صورتی که شرایط این تمدید بیش از اندازه به سود ایران باشد، کنگره تحریم های جدیدی علیه این کشور تصویب کند. وی به طور خاص با موضوع کاهش بیشتر تحریم های ایران در این دوره مخالفت کرده است.

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

«یو اس ای تودی» دیگر رسانه آمریکایی است که سایت خود را به تریبونی برای فضاسازی علیه ایران در اوضاع کنونی تبدیل کرده است. این سایت در یکی از مطالب خود تلاش کرده، بار دیگر بحث برنامه موشکی ایران را مطرح کرده و ضمن تهدیدآمیز نشان دادن آن، این برنامه را به موضوع مذاکرات هسته ای ایران ارتباط دهد.

در این مطلب با اشاره به ارزیابی سالانه وزارت دفاع آمریکا از توانایی های نظامی ایران که به تازگی منتشر شده، آمده است، توانایی های نظامی ایران، به ویژه در بحث موشکی در حال افزایش است و همین سبب می شود با وجود در جریان بودن مذاکرات، ایران همچنان یک تهدید علیه منافع آمریکا بماند.

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

این در حالی است که بسیاری از رسانه های اروپایی بر خلاف آمریکایی ها، از هم اکنون گمانه زنی درباره پتانسیل های تعامل با ایران در دوره پس از لغو تحریم ها را آغاز کرده اند. سایت شبکه خبری آلمانی «دویچه وله» با انتشار مطلبی در این زمینه، از آماده شدن ایران برای جذب سرمایه های خارجی در دوره پس از برداشته شدن تحریم ها سخن گفته است.

به نوشته این سایت، صنایع کشورهای اروپایی به دقت مذاکرات هسته ای ایران را زیر نظر دارند، زیرا دستیابی به توافق، سبب تخفیف تحریم ها خواهد شد و شرکت های آلمانی در کنار دیگر سرمایه گذاران و شرکت های خارجی، از چنین فضایی سود خواهند برد.

در پایان باید اشاره کرد در میان دیگر مطالب، موضوع گفت و گو تلفنی رؤسای جمهور ایران و روسیه درباره موضوعات دوجانبه و جهانی نیز مورد توجه مطبوعات بین المللی بوده است.

بازتاب اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵

خبرگزاری «ریانووستی» می نویسد، روز گذشته حسن روحانی و ولادیمیر پوتین در گفت و گویی تلفنی به بحث درباره مذاکرات هسته ای ایران و دیگر مسائل جهانی پرداخته اند. بنا بر اعلامیه منتشره از سوی دولت روسیه، دو رئیس جمهور در این تماس تلفنی درباره دیگر موضوعات مهم روز، از جمله تحولات اخیر عراق و همچنین تهاجم نظامی رژیم اسرائیل به غزه نیز گفت و گو کرده اند.

جدید ترین مطالب سایت