فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پرچم رژیم صهیونیستی در پاریس به آتش کشیده شد

حامیان مردم فلسطین و معترضان به حملات رژیم صهیونیستی به غزه در تظاهراتی در پاریس پرچم صهیونیست ها را به آتش کشیدند.

نیروهای امنیتی در پاریس برای مقابله با حامیان مردم غزه و مخالفان حمله زمینی رژیم صهیونیستی از گاز اشک آور و نارنجک صوتی استفاده کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد، هزاران تن در فرانسه در روز شنبه در مخالفت با حملات زمینی اسرائیل در فرانسه تظاهرات کردند. این در حالی است که تظاهرات طرفداران فلسطینی ها به دلیل تنش و درگیری بین گروه های افراطی در هفته گذشته ممنوع اعلام شده بود. دو تا سه هزار نفر با وجود این ممنوعیت در پاریس تظاهرات کردند. فرانسوا اولاند که به یک سفر دوره ای در آفریقا رفته است، کسانی را که می خواهند به هر قیمتی تظاهرات کنند تهدید کرد و گفت: مسئولیت من چیست؟ من گفته بودم که دامنه این درگیری ها نباید به فرانسه کشانده شود. نباید اجازه داد که شهروندان فرانسوی به دلیل گرایشات دینی و تمایلاتشان با یکدیگر درگیر شوند. من بعد از بررسی های لازم از وزیر کشور خواسته بودم اجازه برگزاری این تظاهرات را ندهد. در نهایت کسانی که می خواهند به هر بهایی تظاهرات کنند، باید مسئولیت اقدامات شان را بپذیرند.

گزارشگر این شبکه از منطقه باربِس در پاریس محل برگزاری تظاهرات حامیان مردم غزه گفت: اوضاع در باربس از کنترل خارج شده است.  صدها نفر از تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی درگیر شده اند و به پرتاب بطری و سنگ به سوی نیروهای امنیتی مبادرت کردند. نیروهای امنیتی نیز با گاز اشک آور و نارنجک های صوتی به مقابله با تظاهرکنندگان پرداختند. در حال حاضر درگیری ها همچنان ادامه دارد. نیروهای پلیس برای لحظاتی موفق شدند تظاهرکنندگان را عقب برانند. صدای انفجار در این منطقه از پاریس به گوش می رسد و عده ای در این درگیری ها زخمی شده اند.

مجری شبکه پنج تلویزیون فرانسه از سیمون رودیه گزارشگر این شبکه در محل برگزاری تظاهرات پرسید آیا آرامش به محل برگزاری تظاهرات بازگشته است؟ رودیه پاسخ داد: اوضاع تا حدی آرام شده است. دو تا سه هزار نفر بین ساعات چهارده و پانزده امروز در منطقه باربِس تظاهرات کردند. این تظاهرات از پیش ممنوع اعلام شده بود، اما معترضان با دست نوشته های خود به خیابان آمدند و از مردم غزه حمایت کردند. چندین پرچم اسرائیل در تظاهرات به آتش کشیده شد. پلیس بسیار پر جمعیت در محل برگزاری تظاهرات حاضر شد. از حدود ساعت شانزده و سی دقیقه به بعد، نیروهای پلیس وارد عمل شدند و به شکل گسترده ای از گاز اشک آور و بمب های صوتی استفاده کردند. نیروهای پلیس ضد شورش رفته رفته معترضان را به عقب راندند. چندین نفر از معترضان بدست پلیس بازداشت شدند. منابع پلیس در ساعت هفده شمار دستگیر شدگان را چهارده نفر اعلام کردند. چند نفر و از جمله چند نیروی ویژه پلیس در این درگیری ها زخمی شدند.

خبرنگار این شبکه در پایان گفت: در حال حاضر که من با شما صحبت می کنم، تظاهرکنندگان به سوی مناطق شمالی باربس متفرق شده اند.

جدید ترین مطالب سایت