لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

چگونه صدای گفتار خودرا ارتقا دهیم

اهميت كلام: قرآن كريم از سنخ كلام است خود را به عنوان بيان معرفى كرده است: «هذا بيان للناس» (آل عمران، ۳ / ۱۳۸) گر چه بيان، مفهومى است گسترده و بر هر چيزى كه مبين مقصود و مراد انسان باشد اطلاق مى شود، خواه سخن يا .....

اهميت كلام: قرآن كريم از سنخ كلام است خود را به عنوان بيان معرفى كرده است: «هذا بيان للناس» (آل عمران، ۳ / ۱۳۸) گر چه بيان، مفهومى است گسترده و بر هر چيزى كه مبين مقصود و مراد انسان باشد اطلاق مى شود، خواه سخن يا خط يا اشاره، لكن شاخص همه آنها سخن است و لذا قرآن به آداب سخن، بيش از خط يا اشاره پرداخته است.

فرایند تولید صدا و شنیدن آن

همانطور که می دانید صدا چیزی نیست، جز ارتعاش و لرزش هوا. این لرزش هوا به روش های مختلف ایجاد می شود. لرزش تارهای صوتی برخورد اجسام سخت با یکدیگر و فوت کردن در یک نی لبک می توانند هوا را مرتعش و صدا ایجاد کنند. این لرزش ها در هوای اطراف پخش می شود.

 

 

توانایی شما برای ترغیب کردن دیگران با صدای شما در ارتباط است

هر فرد به طرق ابتدایی نسبت به صدای یک نفر پاسخ می دهد. اگر در بخش فروش یا بازاریابی باشید، برای کاری مصاحبه می کنید و یا در جلسه ای می خواهید نظرتان را به دیگران  بقبولانید --به عبارت دیگر اگر کارتان طوری است که لازم است شنونده های خود را برای کاری متقاعد کنید-- باید به این جنبه اساسی طبیعت انسان توجه خاص داشته باشید.

اما صدای شما واقعاً تا چه حد بر اعتبار، قدرت و قابل باور بودنتان اثر دارد؟ صدا از طریق ترکیبی از احساس و زیرکی اثربخشی خود را نشان می دهد. صفحات پاورپوینت هیچوقت نمی توانند گویای احساس باشند. و هرچه پیامتان پیچیده تر و سطح بالاتر بوده و مخاطبینتان باسوادتر باشند، صدای شما درجه بندی های دقیق تری به دست می آورد.

صدا به طور تحسین آمیزی می تواند از پس این چالش برآید. صدای شما، صرفنظر از مغزتان، قابل انعطاف ترین ابزاری است که برای قانع کردن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران می توانید از آن استفاده کنید. ازاینرو ابزاری ایدآل است که کمکتان می کند دقیقاً همان تاثیری که می خواهید را بر شنوندگانتان ایجاد کنید. برای موفق شدن در این راستا، هیچ تکنیکی خوب عمل نمی کند. درواقع اینکه یاد بگیرید گرم تر حرف بزنید، قوی ترین ابزار دنیا برای متفاعد کردن مخاطبین را در اختیارتان قرار می دهد.

۴ تکنیک برای اینکه سخنگویی پویا شوید

به دست آوردن حضور صدایی مناسب برای صحبت کردن در جمع نه تنها به کارتان و موفقیت شرکتتان کمک می کند بلکه به شما این امکان را می دهد که دقیقاً همان پیامی که در ذهن دارید را به مخاطبینتان برسانید: البته کاملاً موثر و سریع. در زیر به ۴ عنصری اشاره می کنیم که کمکتان می کند به سطح بالاتری از تاثیرگذاری صدا در کار دست یابید.

۱. حمایت تنفس: تنفس در حرف زدن با نفس کشیدن عادی فرق دارد و موقع حرف زدن نیاز به تنفس عمیق تری است. همچنین این نفس کشیدن باید بسیار کنترل شده تر باشد زیرا حرفی که از دهانتان بیرون می آید، نتیجه برخورد هوا به تارهای صوتی تان است. تنفس درست پایه و اساس خوب حرف زدن است زیرا مخالف تنفس بد به دلیل عصبی بودن و استرس داشتن است. تمرین اصلی آن تمرین تنفس دیافراگمی است. نام دیگر آن تنفس از شکم است و بسیار کار ساده ای است: اجازه بدهید شکمتان موقع داخل و بیرون دادن هوا بالا و پایین شود نه سینه و شانه هایتان. با تنفس از شکم شما ذخیره هوایی ایجاد می کنید که به خوبی از صدایتان حمایت کرده و باعث قوی تر شدن آن می شود.

 

 

 

۲. عطف صوتی: این دقیقاً متضاد حرف زدن «یکنواخت» است. شما هم احتمالاً مثل بقیه آدم ها وقتی درمورد موضوعی که خیلی به آن علاقه دارید صحبت می کنید، صدایتان بالا-پایین هایی پیدا می کند. از طرف دیگر حرف زدن در موقعیت های پرفشار باعث صاف و یکنواخت شدن تن صدای شما خواهد شد. این باعث می شود که شنونده ها توجه خود را از دست بدهند زیرا گوش های ما به تغییر جواب می دهد نه به یکنواختی. سخنرانان در عرصه تجارت معمولاً افت و خیزهای زیادی به صدای خود نمی دهند اما اینکه صدایتان محدوده بالا و پایین شدن دارد، یک دلیل داشته است! اگر صدایتان چندان رسا نیست، وقت آن رسیده که کمی رنگ و بوی آن را تغییر دهید.

جدید ترین مطالب سایت