فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اظهارات معاون وزیر راه‌وشهرسازی درباره وام بانک ها به بافت فرسوده

وي با اشاره به سه نوع موافقت نامه برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده گفت: تسهیلات 6 بانک عامل، تسهیلات بانک مسکن و تسهیلات ودیعه مسکن ازسوی بانک توسعه تعاون، سه راهکاری است که دولت برای نوسازی و بهسازی وام‎های بافت فرسوده در نظر گرفته است.

هموطن: معاون وزير راه وشهرسازي مي گويد: هيچ كدام از بانك ها هنوز ابلاغيه بانك مركزي درباره سهميه سال93 تسهيلات نوسازي مسكن را اجرا نكرده اند و از ابتداي سال تاكنون وام سا خت وساز را در بافت فرسوده نپرداخته اند.

محمدسعيد ايزدي در گفت وگو با مهر اعلام كرد: برنامه اي كه براي نوسازي در سال93 درنظر گرفته ايم احداث 200 هزار واحدمسكوني در بافت هاي فرسوده سراسر كشور است و توافقاتي با بانك مركزي ازطريق دولت براي پرداخت تسهيلات نوسازي نيز حاصل شده كه البته اين وام ها حداكثر به 50درصد ساخت وسازهاي مشمول برنامه سال93 قابل ارائه است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه بانک مرکزی در سال 92، سهمیه پرداخت 200 هزار تسهیلات بافت فرسوده را به 6 بانک عامل پرداخت کرده بود، اظهار کرد: این سهمیه به 35 هزار وام بافت فرسوده رسید، اما در سال 93 به رغم ابلاغ بانک مرکزی هیچ یک از بانک های عامل تسهیلات را پرداخت نکردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه موافقت نامه ای را با بانک توسعه تعاون برای وام ودیعه مسکن به امضا رساندیم، اظهار کرد: بعد از سه سال که پرداخت وام ودیعه مسکن به طور کامل متوقف شده بود، دوباره پرداخت این وام انجام می شود و از هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی تصریح کرد: تسهیلات وام ودیعه مسکن در کلان شهرها از 10 تا 12 میلیون، شهرهای بزرگ از 8 تا 10 میلیون و شهرهای کوچک از پنج تا 8 میلیون تومان با نرخ سود 4 درصد در نظرگرفته شده است، البته برای نرخ سود هنوز با بانک توسعه تعاون به توافق نرسیده ایم، اما تمام سعی ما این است که مطابق مصوبه عمل کنیم.

وي  بااشاره به سه نوع موافقت نامه برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده گفت: تسهیلات 6 بانک عامل، تسهیلات بانک مسکن و تسهیلات ودیعه مسکن ازسوی بانک توسعه تعاون، سه راهکاری است که دولت برای نوسازی و بهسازی وام‎های بافت فرسوده در نظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران بااشاره به اینکه این اقدامات از این ماه و اوایل ماه آینده شروع می شود، بیان کرد: رئیس کل بانک مرکزی و معاونان او با پرداخت این وام ها موافق هستند و در تمامی جلسات موافقت خود را با پرداخت وام بافت فرسوده اعلام کرده اند. 

منبع خبر: مهر

جدید ترین مطالب سایت