لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اختلاف اعضای ۵+۱ با آمریکا

روزنامه آمریکایی نیویورک پس در گزارشی با اشاره به این که اعضای گروه ۱+۵ دیگر با آمریکا متحد نیستند، نوشت، سایر اعضا هریک خواسته ها و منافع خود را در مذاکرات پیگیری می کنند.

اختلاف اعضای ۵+۱ با آمریکا

روزنامه آمریکایی «نیویورک پست» در تحلیلی در زمینه مذاکرت هسته ای ایران و نبود اتحاد بین اعضاء این گروه با آمریکا» می نویسد: گروه 1+5 در ابتدا خواهان بسته شدن تاسیسات هسته  ای ایران در «فردو» و «اراک» بود، اما تا آخر هفته گذشته این گروه در حال تقاضا از ایران برای خود داری از ساخت 5 تاسیسات هسته  ای جدید غنی  سازی بود.

اختلاف اعضای ۵+۱ با آمریکا

نیویورک پست می نویسد: گروه 1+5 متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان هیچ ائتلافی حتی برای ارائه درخواست های خود ندارند.

در این میان روسیه در حالی وارد این گروه شد که به آمریکا فقط یک بله بگوید. اوباما می تواند کماکان بگوید که همه گزینه ها روی میز است، اما تا زمانی که گفت  و  گوها ادامه دارند، باید گفت که تنها گزینه باقی مانده گفت  و گوی بیشتر است و این همانی است که روسیه می خواهد.

چین نیز با شرکت در گروه 1+5 تنها در پی سنگین کردن کفه پرونده خود در عرصه جهانی است.

برای آلمان نیز وضعیت مشابه چین است و فقط برای بالا بردن وزنه خود در مذاکرات شرکت دارد. در این بین وزیر خارجه آلمان گفت، اعتقاد ندارند، ایران در پی ساخت سلاح هسته  ای باشد.

نیویورک پست می نویسد: چین و روسیه در واقع گفت  وهای هسته  ای را نوعی اقدامی سمبلیک فرض می کنند.

هیئت اعزامی انگلیس ، متحد آمریکا نیز تنها برای دیدار با مقام های ایرانی و فرصتی برای بهبود روابط وارد وین شده بود.

فرانسه نیز با ارسال هئیتی بلند مرتبه دیپلماتیک به وین در پی احیاء روابط تجاری با ایران است.

این نشریه آمریکایی می نویسد: در پایان مذاکرات وین اختلاف عمده همچنان پابرجا ماند و آن این بود که گروه 1+5 حق ایران در غنی سازی را البته در حجم کمتر به رسمیت بشناسد.

در  ادامه این مطلب آمده است: در حقیقت با کاهش تحریم ها در 6 ماه گذشته فشار بر اقتصاد ایران کمتر شده است و این کشور چندان ضروریت فوری در هرگونه تعامل هسته ای در خود نمی بیند.

قسمت شیرین این بخش علاوه بر تمدید زمان مذاکرات موافقت آمریکا با انتقال 2.8 میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده این کشور بود و در این 4 ماه باقی مانده مقامات ایران هیچ فشاری برای تغییر مسیر خود احساس نمی کنند.

این روزنامه در خاتمه می نویسد: یک دهه قبل تقاضا از ایران نساختن بمب هسته ای بود و امروز تقاضا کاسته شدن از روند هسته  ای شدن این کشور است؛ باید پرسید که آیا در ماه نوامبر و احتمال توافق هسته  ای آیا هر نوع توافقی موفقیت در سیاست خارجی اوباما محسوب می شود؟.

جدید ترین مطالب سایت