لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتقادات خیلی تند حمید رسایی از کی روش

حمید رسایی روز گذشته در پاسخ به این سوال خبرنگار بانک ورزش که چقدر موافق تمدید قراردادی که کی روش با فدراسیون فوتبال صورت داده، هستید؟ 

هموطن: حمید رسایی روز گذشته در پاسخ به این سوال خبرنگار بانک ورزش که چقدر موافق تمدید قراردادی که کی روش با فدراسیون فوتبال صورت داده، هستید؟ گفت: عملکرد کی روش را از دو جهت باید بررسی کنیم. یکی از این جهت که ببینیم نتایج او در دوران حضورش به چه شکلی بوده و دیگری از لحاظ فنی. اما شکل کلی ماجرا این است که در چهار دوره حضور ایران در جام جهانی بهترین نتایج مربوط به دوره ای است که تیم ملی ما سرمربی ایرانی داشته است و در بقیه موارد مثل این دوره، تیم ایران در میان ۴ تیم گروه خود، چهارم شده است. این بار هم با حضور آقای کی روش باز هم چهارم شدیم. البته نباید زحمات کی روش را نادیده گرفت اما زحمت های بازیکنان و کسانی که در فوتبال ایران تلاش می کنند را هم نباید فراموش کرد.

این عضو سابق کمیسیون فرهنگی گفت: نظر فدارسیون فوتبال و وزارت ورزش تمدید قرارداد با کی روش نبود و برای بعد از بازی های جام جهانی با یکی از مربیان خوشنام ایرانی صحبت شده بود اما در حین بازی ها و بعد از بازی های جام جهانی یک جریان رسانه ای چنان فضایی ساختند که کسی در خصوص وضعیت کیفی تیم ایران نتواند فکر کند و تمدید قرارداد کی روش به عنوان یک مطالبه ملی تلقی شد و این در حالی است که به نظرخیلی از کارشناسان تیم ایران تنزل کیفی هم داشته است.

وی با انتقاد از برخی از برنامه های ورزشی صدا و سیما و سایر رسانه ها گفت: به نظرم وقتی عدم تمایل تمدید قرارداد با کی روش مشخص شد یک جنگ روانی هدفدار در رسانه ها به راه افتاد تا چنین القا کنند که تمدید قرارداد کی روش یک مطالبه ملی است و  بخشی از این بزرگنمایی در برخی برنامه های ورزشی صدا و سیما صورت گرفت و بخشی دیگر را برخی از روزنامه های ورزشی به عهده گرفتند. به صراحت می گویم که کفاشیان و وزارت ورزش، مخالف تمدید قرارداد کی روش بودند. اما بعد از جو رسانه ای که به وجود آوردند، عقب نشستند و ترسیدند بگویند کی روش را نمی خواهیم.

رسایی گفت: از نظر فنی هم علاوه بر مخالفت برخی از کارشناسان، تیم ایران بر اساس رده بندی فیفا ۶ پله سقوط داشته و در رده ۴۹ قرار گرفته است با این وجود رئیس فدارسیون فوتبال ایران برای تمدید قرار داد با کی روش به منزل وی می رود در حالی که چنین چیزی در هیچ کجای دنیا رایج نیست. بدیهی است وقتی رئیس فدارسیون فوتبال ایران اینقدر خودش را کوچک می کند، یک مربی خارجی در ترکیب تیم از مربیان ایرانی استفاده نکند و اگر با اصرار فدارسیون یک مربی ایرانی را به تیم خود اضافه کرد، با او مثل یک توپ جمع کن رفتار شد و بعد فدارسیون ما خوشحال است که کی روش پذیرفته در صورت تمدید قرارداد از مربی ایرانی استفاده کند.

مسئول پرونده فساد در فوتبال ادامه داد: متأسفانه یک جریان رسانه ای خودباخته واقعیت ها را به مردم نمی گوید. وقتی در روزنامه دولت تیتر می زنند مربی ایرانی در مقایسه با مربی خارجی مانند موتور گازی در برابر بنز است، فردا آن جوانی که در مدرسه فوتبال و در تیم های دسته پایین تر ما تحت نظر یک مربی ایرانی کار می کند، فکر نمی کند که چطور می شود با موتور گازی (مربی ایرانی) به مقصد رسید؟ این جنگ روانی رسانه ای در هر حوزه ای که باشد، خیانت به مملکت است. چه در فرهنگ، چه در اقتصاد یا سیاست خارجی و حتی در ورزش. به اضافه این که اینطور نیست که از نظر کیفی در خصوص عملکرد آقای کی روش در بین خبره های فوتبال اجماعی کلی وجود داشته باشد. بلکه در این رابطه اختلاف نظرهای زیادی نیز وجود دارد و برخی اهل خبره فوتبال اساسا کی روش را بنز نمی دانند.

این نماینده اصول گرا که به رفتارهای توهین آمیز کی روش نسبت به مربیان ایرانی انتقاد جدی دارد و از معدود کسانی بود که بعد از دیدار برابر آرژانتین برخلاف جو عمومی با تمدید قرارداد کی روش مخالف بود، گفت: اینکه کی روش اینگونه با مربی ایرانی رفتار می کند، به دلیل بی کفایتی فدراسیون فوتبال است.

منبع خبر: فیفادی

جدید ترین مطالب سایت