فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جان کری: اقدامات اسرائیل "دفاع مشروع" از خود است

وزیر امور خارجه آمریکا با دبیر کل سازمان ملل در قاهره دیدار کرد و باز هم از اقدامات رژیم صهیونیستی را "دفاع مشروع" از خود خواند. وی در این دیدار گفت: "ما به شدت نگران پیامدهای اقدام مناسب و مشروع اسرائیل برای دفاع از خود هستیم. "

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبراز خبرگزاری فرانسه،  "جان کری" که برای رایزنی برای آتش بس در غزه به منطقه سفر کرده است در دیدار با "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل گفت پیش از همه باید بگویم که رئیس جمهور اوباما و همه ما همواره قدردان تلاش های چشمگیر دبیر کل برای ایجاد آتش بس در درگیری های غزه هستیم.

جان کری: اقدامات اسرائیل "دفاع مشروع" از خود است

وی ادامه داد دبیر کل در منطقه دیدارهایی کرده است و هدف وی نیز که بارها نیز بیان شده است بحث درباره راه های ایجاد آتش بس و تشویق طرف ها برای آتش بس براساس شرایط درست است. ما به شدت نگران پیامدهای اقدام مناسب و مشروع اسرائیل برای دفاع از خود هستیم.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت هیچ کشوری تحمل نمی کند که هدف حمله قرار گیرد و تونل هایی برای ورود به آن برای حمله به مردمش حفر شود. با این حال، در همه درگیری ها نگرانی درباره وضعیت غیر نظامیان وجود دارد، وضعیت کودکان، زنان، جوامعی که در میان درگیریها مانده اند.

کری گفت ما به صورت خاص تلاش می کنیم به شکلی متمرکز شویم که به این نیازهای عمده پاسخ بدهیم. به نمایندگی از آمریکا و رئیس جمهور آمریکا افتخار دارم که امشب اعلام کنم آمریکا خیلی زود چهارصد و هفتاد میلیون دلار برای تامین کمک های فوری انسانی برای کاستن از بخشی از بحران انسانی تامین می کند. در حال حاضر، ما تلاش می کنیم تا بینیم آیا می توانیم راهی برای رسیدن به آتش بس وجود دارد یا نه و در کنار آن در خصوص مسائل دیگر نیز وارد بحث شویم.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت هیچ چیزی با آتش بس موقت یا حتی طولانی حل وفصل نمی شود مگر اینکه به این مسائل نیز رسیدگی شود و این کاری است که ما تلاش می کنیم به آن رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اثر حمله افراد ناشناس به پایگاه نظامیان آمریکا در کابل، پایتخت افغانستان، چهار نظامی آمریکایی کشته شدند.

همچنین حمله انتحاری در کابل چهار کشته بر جا گذاشت. به گفته یکی از مقامات وزارت کشورافغانستان در انفجار انتحاری امروز ( سه شنبه) در حوالی فرودگاه کابل سه مشاور خارجی و یک مترجم افغان کشته شدند.

بنا بر اعلام این مقام، یک شبه نظامی موتور سیکلت بمب گذاری شده خود را امروز صبح در فرودگاه کابل منفجر کرد که به کشته شدن چند تن منجر شده است.

این منبع گفت:« عامل انتحاری موتور سیکلت بمب گذاری شده خود را در نزدیک یکی از ورودی های فرودگاه منفجر کرد. وی  در ادامه افزود: ما هنوز نمی توانیم جزئیاتی را درباره شمار تلفات این حمله اعلام کنیم. اما احتمال می رود تلفات این انفجار شامل افراد نظامی و غیرنظامی باشد.»

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده نگرفته است. اما مقامات  افغانستان شورشیان طالبان را عامل این گونه حملات می دانند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از کابل، نیروهای امنیتی منطقه انفجار را محاصره کرده اند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای بحث و رایزنی در خصوص نحوه اعمال آتش بس میان مقاومت اسلامی فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته وارد پایتخت مصر شد.

گفته می شود احتمالا محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس نیز به قاهره سفر خواهند کرد تا به توافقی برای دستیابی به آتش بس میان گروههای مقاومت فلسطینی در غزه و رژیم صهیونیستی دست یابند.

پیش از این دولت مصر طرحی را برای آتش بس میان گروه های مقاومت و رژیم صهیونیستی پیشنهاد داده بود که به دلیل یکجانبه بودن مفاد آن، با مخالفت حماس روبرو شده بود.

روزنامه صهیونیستی معاریو مدعی شده است که حماس خواستار انعقاد یک آتش بس 10 ساله و جلوگیری از حمله مجدد صهیونیست ها به غزه پس از چند سال و البته به شدت پیگیر گنجانده شدن پیش شرط رفع کامل محاصره نوار غزه در متن آتش بس پیشنهادی است.

«اسماعیل هنیه» عضو ارشد دولت حماس نیز بار دیگر بر رفع محاصره غزه، تعهد اسرائیل مبنی بر عدم تجاوز نظامی و آزادی اسرای فلسطینی از زندان های رژیم صهیونیستی به عنوان شروط حماس برای امضای طرح آتش بس  اعلام کرده است.

جدید ترین مطالب سایت