فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشخیص زودرس HIV در کشور فراهم شد

رییس اداره کنترل و مبارزه با ایدز وزارت بهداشت از اقدامات در دست انجام برای راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی HIV در 15 قطب کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر عباس صداقت گفت: یکی از اقدامات خوب در حوزه HIV/ایدز استقرار 11 آزمایشگاه تخصصی و قطب تشخیصی این بیماری است که دسترسی به نظام تشخیص HIV را بیشتر خواهد کرد.

وی در این باره افزود: این آزمایشگاه ها در 11 نقطه کشور استقرار یافته اند و هر یک از این آزمایشگاه ها، استان های معین خود را پوشش خواهند داد. اندازه گیری سطح ایمنی بیماران، اندازه گیری بار ویروس در بدن بیماران، تشخیص زودرس بیماری بویژه در نوزادان و همچنین آزمایش های تکمیلی HIV در این آزمایشگاه های قطب پیش بینی شده است.

صداقت ادامه داد: با توجه به تامین تجهیزات برای راه اندازی آزمایشگاه های قطب HIV ، در حال حاضر 8 مورد از این آزمایشگاه ها مستقر شده اند و 3 مورد باقیمانده نیز تا پایان شهریور ماه نهایی خواهند شد. استقرار این آزمایشگاه ها تحولی در نظام تشخیص HIV در کشور خواهد بود.

وی افزود: به این ترتیب با استقرار این آزمایشگاه های قطب، دسترسی به آزمایش های تخصصی HIV امسال افزایش یافته و انجام مراقبت های لازم برای HIV نسبت به گذشته تسهیل  یافته تر خواهد شد.

صداقت با اشاره به تجهیزات گران قیمت مورد نیاز جهت استقرار این آزمایشگاه ها، ادامه داد: طبیعی است که بهره برداری از این آزمایشگاه ها نیازمند تدوین پروتکل های مربوطه و تربیت نیروی انسانی ماهر داشت. استقرار این 11 آزمایشگاه تخصصی تشخیص HIV کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است و البته برنامه آن است که در سال های آینده تعداد این آزمایشگاه ها افزایش یابد.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت گفت: آزمایشگاه های قطب تخصصی HIV وظیفه آموزش و کنترل کیفی سایر آزمایشگاه ها را بر عهده دارند.

منبع خبر: ایسنا

جدید ترین مطالب سایت