لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتقاد شدید ظریف از کم تحرکی شورای امنیت

وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در ارسال کمک های انسان دوستانه به غزه اعلام کرد که جمهوری اسلامی آمادگی دارد پذیرای هر تعداد مجروحان فلسطینی در بیمارستان های ایران باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عصر امروز در نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که به دلیل حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه به صورت اضطراری به ریاست ایران و در هتل اوین برگزار شد، اظهار داشت: مایلم به همه مهمانان گرامی که رنج سفر را تحمل کردند و به دعوت  رئیس مجلس شورای اسلامی پاسخ مثبت دادند و در این نشست حضور یافتند، خیرمقدم بگویم.

وی با بیان اینکه نشست تروئیکا با هدف بررسی تحولات اخیر منطقه و تهاجم اسرائیل به نوار غزه برگزار شده است، گفت: امیدوارم بتوانیم در این نشست با ارائه راهکارهای عملی به فاجعه غمناک انسانی در غزه پایان داده تا به مردم مظلوم فلسطین یاری برسانیم.

ظریف ادامه داد: اسرائیل از پیش از دو هفته قبل با زیر پا گذاشتن اصول اسلامی و حقوق بین المللی و اصول و مبنای حقوق بشر و با به کارگیری پیشرفته ترین جنگ افزارها به حریم فلسطین تجاوز کرد و از زمین و هوا به نوار غزه حمله کرد.

وزیر خارجه کشورمان افزود: جنایات اسرائیل به قصد مجازات جمعی تمام مردم غزه و از بین بردن مراکز کاملا غیرنظامی مثل مناطق مسکونی، درمانی، مساجد و موسسات عمومی و حتی گروه های امدادرسانی و رسانه خبری صورت گرفت و اسرائیل تمام این مراکز را هدف حمله قرار داد و 100 تن از افراد غیرنظامی کشته و هزاران نفر زخمی و آواره شدند که جمع عمده این کشته شدگان و آسیب دیدگان را کودکان و زنان تشکیل می دهند.

وی همچنین افزود: محاصره تحمیلی نوار غزه همراه با بحران گسترده ناشی از عدم ورود امکانات پزشکی، دارویی و وجود موانع عمده در مسیر ارسال کمک های انسان دوستانه مواجه شد که تداوم این وضعیت سبب بروز یک فاجعه انسانی می شود و نباید این روند قابل قبول جامعه جهانی باشد اما متاسفانه از 2 هفته گذشته تاکنون شاهد کم تحرکی نامسئولانه شورای امنیت و سکوت معنادار و بعضا حمایت کننده مدعیان حقوق بشر در برابر کشتار غیرنظامیان در غزه هستیم.

ظریف افزود: متاسفانه اگر معدود تحرکاتی نیز در قبال اقدامات اسرائیل انجام شده باشد، با توجه به واقعیت صحنه موفق نبوده و یا اقدامات به هیچ عنوان قابل مقایسه با سطح کشتار مردم غزه نیست.

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه اکنون مسئولیت خطیری برعهده جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت و شورای حقوق بشر و تمام کشورهای صلح دوست جهان، قرار دارد گفت: این کشورها باید بر دو محور تلاش برای توقف تهاجمات اسرائیل و لغو کامل محاصره نوار غزه و بازگشایی تمام راه ها برای ارسال کمک های انسان دوستانه بین المللی تمرکز کنند.

وی برهمین اساس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد کمک های انسان دوستانه خود شامل غذا و دارو را به غزه ارسال کند که با توجه به بسته بودن گذرگاه ها در این زمینه دچار مشکل است که امیدوارم با بازگشایی این گذرگاه ها این امکان برای جمهوری اسلامی فراهم شود. همچنین جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد پذیرای هر تعداد از مجروحان فلسطینی در بیمارستان های ایران باشد.

ظریف در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ملت فلسطین در 6 دهه گذشته در مسیر احقاق حقوق حقه خود از جمله حق تعیین سرنوشت، تجارب زیادی را پشت سر گذاشته و به خوبی دریافته که دستیابی به حقوق حقه خود و حق تعیین سرنوشت و آزادی جزء از طریق پایداری و مقاومت دستیافتنی نخواهد بود.

وزیر خارجه کشورمان افزود: مقاومت و پایداری مردم فلسطین مقاومتی از جنس دفاع مشروع در برابر کشتار بی رحمانه مردم این سرزمین و در مقابل اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی است و این اقدامات رژیم صهیونیستی در زیر پا گذاشتن حقوق حقه مردم فلسطین و کشتار بی رحمانه مردم این کشور به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

وی برهمین اساس گفت: این ملت در راستای دفاع مشروع از حقوق خود، مقاومتی قهرمانانه را نشان داد که شایسته تجلیل همه است.

ظریف با اشاره به پیش رو بودن راه پیمایی روز جهانی قدس گفت: روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است و امت اسلامی در همه جای جهان خود را برای این روز آماده می کند و قطعا روز قدس شاهد مراسم باشکوهی خواهیم بود.

وزیر خارجه کشورمان افزود: مردم در این روز از حق مسلم مردم فلسطین برای زندگی توام با آرامش حمایت می کند

وی با اشاره به برگزاری نشست تروئیکای اتحادیه بین المجالس اسلامی از ابتکار عمل و تلاش های دبیرخانه اتحادیه و رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست تقدیر و تشکر کرد و گفت: برای این نشست در این برهه حساس مقابله با تجاوزات اسرائیل آرزوی موفقیت دارم.

ظریف در پایان تاکید کرد: وزارت امور خارجه و دولت جمهوری اسلامی ایران برای همفکری و مساعدت و همراهی در جهت تحرک موثر برای توقف اقدامات اسرائیل و رفع حصر نوار غزه و مساعدت ملت فلسطین آمادگی کامل دارد.

جدید ترین مطالب سایت