لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پیگرد پورسانت‌های اضافی بنگاه‌های مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از قابل برگشت بودن مبالغ اضافه ای که بنگاه های متخلف بابت پورسانت یا حق کمیسیون معاملات مسکن دریافت می کنند، خبر داد.

درحالی که برخی بنگاه های مسکن در زمان عقد قرارداد از بی اطلاعی طرفین در خصوص مبلغ قانونی پورسانت انجام معامله در بنگاه، سوءاستفاده کرده و از متعاملین – خریدار و فروشنده یا مالک و مستاجر – پول اضافه دریافت می کنند، طرفین می توانند هر زمانی که متوجه این تخلف شدند، با مراجعه به اتحادیه مشاوران املاک، از بنگاه متخلف شکایت و مبلغ اضافی را پس بگیرند.

در حال حاضر اغلب متعاملین تصور می کنند پس از انعقاد قرارداد و پرداخت پورسانت – حق کمیسیون بنگاه - دیگر مرجعی برای رسیدگی به تخلف مشاوران املاک وجود ندارد و نمی توانند شکایت کنند، این در حالی است که متعاملین می توانند هر زمانی که متوجه شدند بنگاه از آنها پول اضافی دریافت کرده است با طرح شکایت در اتحادیه مشاوران املاک، تخلف را پیگیری کنند. اتحادیه هم با الزام مشاور املاک متخلف به پس دادن مبلغ اضافی به طرفین معامله، برمبنای قانون برای بنگاه متخلف جریمه صادر خواهد کرد.

حسام عقبائی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص نحوه اخذ کمیسیون بابت قراردادها گفت: آنچه مشاوران املاک حق دریافت به عنوان کمیسیون را دارند، همان نرخ های مصوب است که در سایت اتحادیه نیز قرار داده شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مبلغ پورسانت مشاوران املاک در معاملات خرید و فروش با ارزش تا 100 میلیون تومان، 550 هزار تومان است. در صورتی که ارزش معامله بیش از 100 میلیون تومان باشد، 25/0 درصد ارزش کل معامله منهای 100 میلیون تومان، محاسبه و به عنوان پورسانت به عدد 550 هزار تومان اضافه می شود. در مورد معاملات اجاره نیز، دریافت یک چهارم کل اجاره ماهانه، از هر یک از طرفین، به عنوان حق کمیسیون بنگاه، قانونی است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

جدید ترین مطالب سایت