لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فرجام برادرکشی با ترغیب همسر برادر

زن جوان که با برادر همسرش وارد رابطه شده بود، نقشه قتل همسرش را با همدستی برادرشوهرش کشید.

به گزارش فرهیختگان، دیروز مرد برادرکش در حالی در دادگاه حاضر شد که همسر مقتول، منکر ادعاهای او درباره نقشه جنایت می شد.

در نشست رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و با حضور چهار مستشار تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند. او گفت: پانزدهم اردیبهشت 92 مهدی 30 ساله در پارک واوان اسلامشهر کشته شد و

همسر 22 ساله اش سوسن ادعا کرد شوهرش قربانی درگیری با دو مرد خفتگیرشده است.

پلیس اما در ادامه تحقیقات به رابطه پنهانی سوسن و برادر شوهرش به نام میثم پی برد و پرده از راز جنایت برداشت. اکنون با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای میثم 22 ساله به اتهام قتل و برای سوسن به اتهام معاونت در جنایت اشد مجازات می خواهم.

سپس پدر و مادر مهدی در جایگاه ویژه ایستادند و گفتند: مدتی بود که به رابطه پنهانی عروس و پسر کوچکمان شک کرده بودیم، اما هرگز فکر نمی کردیم عروسمان میثم را اجیر کند تا دست به برادرکشی بزند. حالا هم حاضر به قصاص پسرمان نیستیم. به همین خاطر رضایت می دهیم اما میثم و سوسن باید به سزای عملشان برسند و زندانی شوند.

سپس میثم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: چند ماه بیشتر از ازدواج برادرم با سوسن نگذشته بود که زن برادرم با من تماس گرفت و از مهدی بدگویی کرد. او می گفت برادرم او را درک نمی کند. به همین خاطر دلم برایش سوخت و گاهی اوقات برای او پیامک می فرستادم تا اینکه کم کم به یکدیگر علاقه مند شدیم. سوسن می گفت اگر برادرم را بکشیم می توانیم با هم ازدواج کنیم. من هم خام حرف های این زن شدم. او نقشه قتل را کشید و یک چاقو به دستم داد. وقتی طبق نقشه به پارک رفتم برادرم و زنش هم به پارک آمدند. در یک لحظه در حالی که دستکش به دست داشتم به برادرم حمله کردم و سه ضربه چاقو به برادرم زدم. سپس چاقو و دستکش ها را در سطل زباله انداختم و فرار کردم. اما بعدها فهمیدم برادرم با 20 ضربه چاقو کشته شده است. شک ندارم سوسن چاقو را از سطل زباله برداشته و ضربه های کاری را به برادرم زده است.

سپس سوسن در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: مهدی دروغ می گوید که نقشه قتل را کشیده ام. من و شوهرم زندگی خوبی داشتیم، اما او وارد زندگی مان شد. او با تهدید مرا مجبور کرد تا شوهرم را به پارک خلوت بکشانم تا نقشه اش را اجرا کند.

این زن ادامه داد: یک روز که به خانه پدرشوهرم رفته بودم میثم سر کیفم رفت و 100 هزار تومان پولی را که در کیفم داشتم برداشت تا با آن چاقو بخرد. او حالا به دروغ می گوید من چاقو را به او داده ام. سپس هیات قضایی ادامه جلسه را پشت درهای بسته و غیرعلنی ادامه داد تا به اتهام رابطه پنهانی متهمان رسیدگی کند. در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای متهمان را صادر کند.

15 سال حبس برای معاونت در قتل

حسن عشایری، روانشناس اجتماعی در گفت وگو با فرهیختگان در رابطه با این حوادث معتقد است: مطالعاتی در زمینه جامعه شناسی صورت گرفته که نشان می دهد در جامعه سنتی که مدنیت و قوانین وجود نداشت افراد خودبه خود مراقب رفتارهای خود بودند و مسائلی مانند ممنوعیت ارتباط نامشروع بدون اینکه قانونی در این زمینه وجود داشته باشد رعایت می شد. اما در جوامع امروزی می بینیم که این دیوارها شکسته شده است. چنین اتفاقاتی در تمام دنیا به وقوع می پیوندند و کشور ما نیز با این ماجرا ناآشنا نیست.

غلامرضا طیرانیان، وکیل دادگستری نیز می گوید: در پرونده های کیفری اگر کسی دیگری را به قتل برساند الزاما قصاص می شود و چنانچه فردی دیگری را برای به  قتل رساندن یک نفر تحریک کند یا شرایط وقوع آن را مهیا سازد و این مساله برای دادگاه ثابت شود وی معاون قتل است و تا 15 سال به زندان محکوم می شود. آنچه در این پرونده وجود دارد این است که قاضی فقط می تواند برای متهمان حکم صادر کند و نمی تواند در مسائل اخلاقی که در بروز چنین قتل هایی نقش داشته، دخالت کند. 

منبع خبر: فرهیختگان

جدید ترین مطالب سایت