لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شبح کابوس صدام در عراق

پایگاه اینترنتی دیلی بیست آمریکا در گزارشی با اشاره به فعالیت های اخیر عزت ابراهیم الدوری از نزدیک ترین افراد به صدام در رژیم سابق عراق، الدوری را شبحی از کابوس صدام دانست.

به گزارش پایگاه خبری الاخبار عراق، درگزارش دیلی بیست آمده است:عزت ابراهیم سالها بازوی راست صدام دیکتاتور پیشین عراق بوده است. او که تلاش می کرد صدام و اسامه بن لادن را به هم نزدیک کند امروز خود با داعش ائتلاف کرده است. او شبحی از کابوس صدام است.

با توجه به فعالیت شبه نظامیان شیعه که در مبارزه با داعش و هم پیمانانش مصمم هستند به مصلحت عزت ابراهیم و ابوبکر البغدادی نیست که ائتلاف تشکیل شده را نقض کنند. ائتلاف این دو فقط برای جنگ با شیعیان و تسلط بر عراق است.

عزت ابراهیم الدوری با وجود انتشار اخبار متعددی از بیماری هایش، هم چنان زنده است. او با وجود اینکه آمریکا برای دستگیریش  10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود همچنان آزاد است. به نظر می رسد آنچه در حال حاضر درباره عزت ابراهیم الدوری بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد ائتلاف او با ابوبکر البغدادی است که به مناطقی  از سوریه و عراق حمله کرده است

شبح کابوس صدام در عراق.

هواداران عزت ابراهیم الدوری غالبا از بعثی های سابقند و بعثی ها نیز اندیشه سکولار دارند. البته بسیاری از بعثی های هوادار عزت ابراهیم خود را پیروان صوفی های سنی می دانند اما همین گروه امروز با گروهی ائتلاف کرده است که دشمن صوفی هاست و آثار تاریخی و مزار صوفی ها را ویران می کند.

این دیدگاههای متفاوت سبب شد است تا اختلافات میان داعش و هم پیمانانش محسوس باشد اما نقطه مشترک میان این گروههای مختلف، هدف واحد همه آنهاست و آن هدف کشتار شیعیان در عراق و تسلط بر تمامی این کشور است. شعار این ائتلاف این است "باید با آمریکا مبارزه کنیم، نتیجه مقاومت و ایستادگی پیروزی است".

نام  عزت ابراهیم از سال 1993 یعنی دو سال پس از بیرون رانده شدن ارتش صدام از کویت بر سر زبان ها افتاد. او ریاست نشستی را در هتل الرشید بغداد بر عهده داشت که حاضران آن چهره های تندروی جهادی از مناطق مختلف جهان بودند و هدف از نشست نیز ائتلاف برای دشمنی با آمریکا بود. در این نشست عزت ابراهیم در کنار ستیزه جویان چچنی و شمال آفریقا و رادیکال هایی از مناطق مختلف، از جاکارتا تا داکار دیده می شد.

شبح کابوس صدام در عراق

در همین نشست بود که صدام از ایده های سکولار فاصله گرفت و به یکباره لباس رادیکالیسم را به تن کرد و عبارت الله اکبر را با دستخط خود بر روی پرچم عراق نوشت، مشروب فروشی را در کشور ممنوع کرد و مجازات سختی را علیه تبهکاران و خیانتکاران وضع نمود. دراین نشست عزت ابراهیم الدوری گفته بود: از این پس جهان برای مبارزه با کفار به مجاهد، صدام حسین، اقتدا خواهد کرد.

وقتی آمریکا در سال 2003  به عراق لشکر کشید و رژیم صدام سقوط کرد افراد تحت پیگرد رژیم صدام در قالب کارت های شماره گذاری شده مشخص شدند که نام عزت ابراهیم الدوری شماره شش بود اما او توانست فرار کند.

گفته می شود صدام به او  آدرس مکانی را داده بود که در آن اموال زیادی مخفی شده بود. صدام به او توصیه کرده بود با این پولها تلاش ها  برای بازگشت به قدرت را سازماندهی کند. پس از اعدام صدام، عزت ابراهیم تلاش کرد بقایای حزب بعث را دور هم جمع کند و هم زمان در پی هم پیمانانی از نسل جدید ستیزه جویان اسلامی باشد.

شبح کابوس صدام در عراق

در سال 2011 و با آغاز بحران در سوریه شرایط عوض شد. در این سال راه برای ورود تروریستهای آموزش دیده به سوریه هموار شد و آنان توانستند پس از مدتی از خاک سوریه وارد عراق شوند. این افراد که وارد عراق شده بودند تجربه زیادی در جنگ و گریز داشتند. در همین ایام گروهی با عنوان دولت اسلامی عراق و شام قدرت گرفت و هم زمان با نام این گروه نام عزت ابراهیم الدوری همراه با خائنین عراقی نیز بار دیگر بر زبان ها افتاد. اگر حمایت این خیانتکاران نبود داعش که تعداد نیروهایش در بهترین شرایط ممکن از  شش هزار نفر بیشتر نیست قادر به حمله به عراق و پیشروی محسوس در این کشور نبود.

امروز شرایط سیاسی و اجتماعی عراق که سیلی خورده خیانت گروهی از جمله عزت ابراهیم الدوری است، ملتهب تر از آن است که فرصتی برای رقابتهای کثیف گروهی داشته باشد. بنظر میرسد عراق امروز بیش از هر چیز نیازمند اتحاد و همراهی تحت یک دولت قدرتمند است تا نقشه تجزیه کشورهای منطقه در این بخش استراتژیک خاورمیانه به اجرا نرسد.

جدید ترین مطالب سایت