فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نامزد کردها برای ریاست جمهوی

براساس موافقتنامه تقسیم قدرت غیر رسمی در عراق می بایست سمت ریاست جمهوری در اختیار کردها باشد و معصوم در رای گیری گروه های کرد در پارلمان عراق که در هتلی در بغداد و در پشت درهای بسته انجام شد توانست از برهم صالح رقیب خود پیشی بگیرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از توافق روز پنجشنبه گروه های کرد در پارلمان عراق قرار شد فواد معصوم سیاستمدار کهنه کار عراقی برای به عهده گرفتن سمت ریاست جمهوری اینده این کشور معرفی شود.  

یک مقام بلندپایه کرد که شاهد این رای گیری بود گفت فواد معصوم تنها نامزد گروه های کرد برای به عهده گرفتن سمت ریاست جمهوری است. دیگر مقامات نیز تایید کردند فواد معصوم که متولد سال 1938 است و سال 1992 نخستین نخست وزیر منطقه خودمختار کردستان عراق بود بیشتر از صالح رای آورد.معصوم از حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق وابسته به جلال طالبانی است.

نامزد کردها برای ریاست جمهوی

توافق کردها در مورد نامزد سمت ریاست جمهوری چند روز پس از بازگشت طالبانی 80 ساله به عرصه سیاسی اتفاق افتاد. طالبانی 18 ماه در آلمان تحت مداوای پزشکی بود. به این ترتیب عراق روز پنجشنبه توانست پس از ماهها بلاتکلیفی سیاسی ، یک گام رو به جلو در جهت تشکیل دولت جدید بردارد.

جدید ترین مطالب سایت