لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پارازیت بهانه است مسئولان کوتاهی کرده اند!

ما چنین چیزی را  نمی پذیریم. روز گذشته نیز از سازمان هوا شناسی و کمیسیون کشاورزی، درباره   این موضوعات اخیر، توضیحاتی  دادند؛ اما اعضای کمیسیون نیز از این اظهارنظر ها قانع نشدند و این  کوتاهی به هیچ عنوان  پذیرفته نیست.

هموطن: قطب سوم تولید خودرووقتی چند وقت پیش توفان های پیاپی شهر تهران را درنوردید و باعث بروز برخی خسارات  به بعضی  افراد جامعه شد، همه انگشت اتهام را به سوی سازمان هواشناسی نشانه رفتند . مردم بر این باور بودند که سازمان هواشناسی کوتاهی کرده است و باید وقوع این حادثه از پیش  آگاهی رسانی می شد.

به گزارش «تابناک»، هر چند در آن زمان واکنش هایی به این موضوع نشان داده شد،  سازمان توانست به هر بهانه   ، از زیر بار مسئولیت خود را برهاند، ولی مجلس شورای اسلامی از این قضیه کوتاه نیامد تا اینکه  روز گذشته، رئیس این سازمان برای توضیح درباره این موضوع به مجلس شورای اسلامی رفت.

اما این بار نیز بهانه  یا عامل دیگری   داشتند. به گفته یکی از نمایندگان مجلس، سازمان پارازیت ها را عامل  پیش بینی نشدن درست دانسته است.

در این باره، سکینه عمرانی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی  گفت: سازمان هوا شناسی به مجلس اعلام کرد، به دلیل پارازیت ها نتوانسته توفان تهران را پیش بینی کند. با خواندن این گزارش، کمیسیون به این نتیجه رسید که  سازمان هوا شناسی در بخشی از این پرونده ـ که مربوط به پیش بینی توفان است ـ با توجه به نویزهای موجود در هوا و اختلال در دستگاه های آن چندان مقصرنیست؛ اما در مورد دیرکرد در اطلاع رسانی،  سازمان مقصر بوده و باید پاسخگو باشد.

وی افزود: سرانجام  مقرر شد تا به سازمان «تنظیم مقررات رادیویی» برای رفع نویزهای مربوطه تذکر داده شود و حمایت های لازم برای تجهیز امکانات ضروری برای اطلاع رسانی در اختیار سازمان هوا شناسی قرار گیرد.

عمرانی با اشاره به اینکه در این گزارش بر خلاف گزارش های پیشین سازمان هوا شناسی، حرفی از کهنگی و فرسودگی تجهیزات این سازمان به میان نیامده، در پاسخ به اینکه چه نهاد یا مرکزی عامل «نویز» را باعث اختلال در دستگاه های هوا شناسی دانسته،  گفت: این ایده از سوی مرکز پژوهش های مجلس تأیید شده است.

علی ایران پور، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت ما چنین چیزی را  نمی  پذیریم. روز گذشته نیز از سازمان هوا شناسی و کمیسیون کشاورزی درباره این موضوعات اخیر توضیحاتی دادند. اعضای کمیسیون نیز از این اظهارنظر ها قانع نشده اند و این  کوتاهی به هیچ عنوان  پذیرفته نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود:  پیش بینی نشدن رویدادهای اخیر، در واقع  کوتاهی مسئولین هوا شناسی بوده  و هم اکنون می خواهند با چیزهایی که  در این  باره گفته اند،  به نوعی از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی کنند، این سازمان نمی تواند کم کاری و عدم پیش بینی خود را با بهانه قرار دادن پارازیت از بین ببرد.

وی می افزاید: ما بر این باوریم، در دوره ای زندگی می کنیم که انسان ها می توانند از ماه ها پیش از  بروز، اتفاقات طبیعی را پیش بینی کنند. می شود توفان های عظیم که اکنون در حال وقوع هستند از چندین ماه پیش اعلام کرد و به مردم هشدارهای لازم را داد؛ بنابراین، چگونه می توانیم این سخنان ابتدایی را ـ که هیچ  سنخیتی با علوم و فنون عصر جدید ندارد ـ از سازمان هوا شناسی بپذیریم؟

وی گفت: امکان ندارد  پارازیت ها باعث شوند که دستگاه ها نتوانند اوضاع را پیش بینی کنند، این تنها  توجیهی برای سرپوش گذاشتن بر کم کاری و اشتباهات سازمان هوا شناسی است، البته پارازیت می تواند عاملی برای ایجاد اختلال باشد، اما اینکه دو یا سه نوبت این اتفاق افتاده است و هیچ کدام از این ها از قبل اعلام نشود، جای تأمل دارد!

اما دکتر پزشکیان درباره این موضوع گفت: شاید این امکان باشد؛ اما من از ریز آن و بحث های کار شناسی مربوط به این موضوع آگاهی ندارم.

وی همچنین گفت، در بحث سلامت که گفته می شد، پارازیت ها می توانند برای انسان مضر باشد، به مورد ویژه ای برخورد نکرده  و در واقع کار شناسان تأیید نکرده اند که پارازیت مضر است.

منبع خبر: تابناک

جدید ترین مطالب سایت