فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بازتاب جهانی حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی روز قدس

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس امسال نیز از دید رسانه های بین المللی غافل نماند و این رسانه ها، حرکت مردم ایران را به طور گسترده ای پوشش دادند.

بازتاب جهانی حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی روز قدس

 فرانسه به بازتاب تظاهرات گسترده مردم ایران در  حمایت از مردم فلسطین و در اعتراض به اسرائیل پرداخت.

به گزارش این خبرگزاری مردم ایران در تهران و بیش از 700 شهر دیگر در آخرین جمعه ماه رمضان با شرکت در این تظاهرات به حمایت از مردم فلسطین پرداخته و علیه اسرائیل شعار سر دادند.

بازتاب جهانی حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی روز قدس

خبرگزاری فرانسه در ادامه به پوشش راهپیمایی مردم در تهران وشعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" در نقاط مختلف پایتخت ایران پرداخت.

شبکه خبری  سی  ان  ان در گزارشی درباره راهپیمایی روز قدس در تهران تاکید کرد به دلیل درگیری های خونین در غزه، راهپیمایی امسال دارای شور و حرارت بیشتری بود و مردم بیشتری در آن شرکت کردند.

سی ان ان در گزارشی از تهران درباره راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: مردم سراسر ایران با حضور در خیابان ها از مردم فلسطین حمایت کرده و همبستگی خود را با مردم غزه نشان دادند.  

این شبکه افزود: تظاهرات کنندگان همچنین علیه اشغالگری اسرائیل و رهبران آن شعار سر دادند.  

سی ان ان همچنین اعلام کرد : دهها هزار نفر از مردم تهران با حضور در خیابانها شعار "مرگ بر آمریکا" و همچنین "مرگ بر اسرائیل" سر دادند.  

  این شبکه افزود: تظاهرات امسال با درگیری هایی که تاکنون به کشته شدن 700 فلسطینی که بیشتر آن ها غیرنظامی بوده اند و 30 اسرائیلی مصادف شده است و همین امر باعث می شود تا امروز شور و حرارت بیشتری را در میان تظاهرات کنندگان تهرانی شاهد باشیم.

شبکه المنار لبنانی در گزارشی با اشاره به برگزاری مراسم روز قدس در ایران آورده است: در جمهوری اسلامی ایران راهپیمایی میلیونی به مناسبت روز جهانی قدس و در همبستگی با غزه برگزار شد.

المنار اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی در خیابان های ایران در حمایت قدس شریف از لوث صهیونیست ها و همبستگی با ملت مسلمان فلسطین برگزار شد همانگونه که در برخی شهرهای عراق در همبستگی با ملت فلسطین راهپیمایی مشابهی برگزار شد.

همچنین پایگاه شبکه خبری الجزیره در خبری اعلام کرد که راهپیمایی روز قدس در ایران و در بیش از 700 شهر برگزار شد.

شبکه خبری الجزیره اعلام کرد که ایرانیان همواره بر برپایی مراسم روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اصرار داشته  اند و روز قدس امسال با اعتراض به تجاوز اسرائیل به نوار غزه که تاکنون بیش از 800 شهید برجای گذاشته،  تمایز یافته است.

از سوی دیگر روزنامه فرامنطقه القدس العربی نیز در گزارشی از مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: صبح امروز راهپیمایی های میلیونی در تهران و سایر شهرهای ایران در حمایت از ملت فلسطین وساکنان بیگناه  غزه برگزار شد.

القدس العربی نوشت: شرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهایی علیه رژیم اسرائیل و در حمایت از ساکنان غزه سر دادند و شعارهایی سر دادند و پلاکاردهایی در ضدیت با اسرائیل حمل کردند و ضمن حمایت از آرمان فلسطین جنایات اشغالگران علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

همچنین پایگاه خبری "مصراوی" مصر در خبری اعلام کرد: راهپیمایی های میلیونی مردم ایران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس و اعلام همبستگی با مردم فلسطین و مردم بیگناه غزه صبح امروز جمعه ساعت ده و سی دقیقه، در تهران و سایر شهرهای این کشور آغاز شد.

مصراوی در ادامه نوشت: راهپیمایی مردم ایران در حالی صورت می گیرد که اسرائیل از هفدهم ماه جاری میلادی، حمله زمینی خود را به غزه آغاز کرده است.

خبرگزاری ترند آذربایجان نیز ضمن بازتاب راهپیمایی روز قدس در تهران و سایر شهرهای ایران نوشت که مردم در گروه های ده  ها هزار نفری در تهران و بیش از 700 شهر راهپیمایی روز قدس را آغاز کرده و علیه اسرائیل و آمریکا شعار سر دادند. در این تظاهرات پرچم اسرائیل به آتش کشیده شد.

این خبرگزاری در ادامه به این موضوع اشاره کرد که بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی آخرین جمعه از ماه رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کرد تا مسلمانان جهان را برای حمایت از فلسطینی ها و علیه اسرائیل بسیج نماید.

همچنین شبکه المیادین گزارش داد که صدها هزار نفر از مردم ایران با شرکت در راهپیمایی هایی، حمله تروریستی  به غزه را محکوم کردند.

پایگاه پانوراما الشرق الاوسط با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: مراسم روز جهانی قدس به منظور اعلام همبستگی با ملت مسلمان فلسطین و نجات قدس از لوث صهیونیست ها که این روزها جنایات وحشیانه ای علیه فلسطینی ها مرتکب می شوند در ایران برگزار شد.

شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی قدس شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا ای قدس ما داریم می آییم سر دادند.

پایگاه خبری الجدید لبنان نیز تظاهرات روز جهانی قدس ملت ایران را بازتاب داده و از حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در تظاهرات امروز مردم تهران تصاویری را منتشر کرد.

شبکه الفرات عراق در گزارشی درباره برگزاری مراسم روز قدس در ایران آورده است: مردم ایران اسلامی از صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی میلیونی در حمایت از ملت فلسطین و همبستگی با غزه و بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار کردند.

الفرات عراق اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی بزرگی در خیابان های شهرهای ایران در همبستگی با ملت فلسطین و نجات قدس از لوث صهیونیست ها برگزار شد.

این رسانه عراقی گزارش داد: روز جهانی قدس امسال با تجاوز اسرائیل به غزه مصادف شده است و فلسطینی ها امسال این مناسبت را با شهدا و قربانیان خود گرامی می دارند و امیدوار به انتفاضه ملت اسلامی برای یاری آرمان آنها هستند.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز در گزارشی نوشت: در جمهوری اسلامی ایران هم که این کشور به رهبری حضرت امام خمینی ( رحمه الله علیه ) بنیانگذار این حرکت جهانی و روز قدس جهانی بوده با حضور میلیونی در تهران و دیگر شهرهای این کشور این روز را گرامی داشتند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و ای قدس ما می آییم از اشغالگران و استکبار جهانی خشم و انزجار خود را نشان دادند و از مقدسات اسلامی امت اسلامی در فلسطین حمایت کردند.

مردم ایران در تظاهرات روز جهانی قدس از ملت مظلوم فلسطین در نوارغزه هم اعلام حمایت کردند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به پوشش حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت.

این خبرگزاری نوشت که ایرانیان روز جمعه در راهپیمایی گسترده ای مشارکت کردند تا همبستگی خود با فلسطینیان را نشان دهند.

این خبرگزاری غربی در ادامه گزارش خود در پوشش راهپیمایی روز قدس نوشت: مردم پلاکاردهایی را حمل می کردند که بر روی آن نوشته بود "دفاع از غزه و فلسطین وظیفه دینی ماست".

رویترز تاکید کرد که مردم ایران حمایت آمریکا از اسرائیل را محکوم کرده و پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشاندند. مردم همچنین از سکوت دیگر دولت های خارجی که در برابر "جنایت های اسرائیل علیه بشریت" سکوت کرده اند انتقاد کردند.

این خبرگزاری به بندی از بیانیه پایانی روز جهانی قدس نیز اشاره کرد که در آن تاکید شده است: صدایت را بلند کن. سکوت به معنای اجازه دادن به رژیم صهیونیستی برای ادامه نسل کشی فلسطینیان است.

پایگاه خبری روزنامه "تایمز اسرائیل" در گزارشی به برگزاری گسترده راهپیمایی روز قدس در سرتاسر ایران پرداخت و نوشت این تظاهرات در حالی برگزار می شود که اسرائیل همچنان به مبارزه خود علیه حماس و دیگر گروه ها در نوار غزه ادامه می دهد و ایرانیان با این راهپیمایی حمایت خود را از فلسطینیان نشان دادند.

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" نیز خبری درباره تظاهرات میلیونی مردم ایران در روز جهانی قدس منتشر کرد.

این روزنامه نوشت که راهپیمایی در تهران و بیش از 700 شهر ایران برگزار شد. در تهران، تصاویر تلویزیونی نشان داد که تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا".

شبکه تلویزیونی راشاتودی اعلام کرد، تظاهرات روز جهانی قدس در ایران و دیگر کشورهای جهان با شکوه هرچه بیشتر برگزار شد و  تظاهرکنندگان همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام و تجاوز اسراییلی ها را محکوم کردند.

راشاتودی افزود : در ایران نیز تظاهرات روز جهانی قدس با شعارهای ضد اسراییلی و آتش زدن پرچم اسراییل برگزار شد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران از جمله شخصیت های سیاسی و ارشد این کشور بود که در تظاهرا ت امروز در تهران پایتخت ایران شرکت کرد. تظاهرات مشابهی در هند با حضوران هزاران نفر از مردم مسلمان هند به نشانه حمایت از مردم فلسطین برگزار شد. عرب های اسراییلی نیز در قدس اشغالی همزمان با روز قدس تظاهرات کردند و با نظامیان اسراییلی درگیر شدند. در این تظاهرات ده ها نفر از فلسطینی ها بدست نظامیان اسراییلی بازداشت شدند. اسراییلی ها با دستگاه آبپاش و گاز اشک آور به نمازگزاران و تظاهرکنندگان حمله کردند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

جدید ترین مطالب سایت