لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نیلسون: کریمی با رونالدینیو قابل مقایسه است

دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس معتقد است با کيفيت و توانايي هايي که کريمي دارد قابل قياس با رونالدينيو بوده و مي توانست حرکات خارق العاده بهترين بازيکن جهان را هم انجام دهد.

هموطن: خداحافظي علي کريمي از فوتبال همه را تحت تاثير قرار داد و حتي دروازه بان برزيلي پرسپوليس هم از اين موضوع ناراحت است. نيلسون که يک سال در پرسپوليس با کريمي همبازي بود صحبت هاي جالبي درباره شخصيت و توانايي هاي اين بازيکن مي زند. 

نيلسون کوريا جونيور در گفت وگو با تسنيم، در خصوص خداحافظي علي کريمي، همبازي بودنش با اين بازيکن، شناختي که از شماره 8 داشت و همچنين دربي تهران صحبت کرد.

مي خواهيم درباره خداحافظي علي کريمي از فوتبال صحبت کني که همبازي بودن با اين بازيکن را تجربه کرده اي.

فقط صحبت درباره علي کريمي کافي نيست و نبايد با صحبت کردن چيزي از اين بازيکن گفت. اگر گذشته و رزومه او را نگاه کنيد، نشان مي دهد که داخل ايران و خارج از ايران چه بازيکني بوده و حتي در تيم ملي هم موفق بود. من افتخار مي کنم که در پرسپوليس با کريمي همبازي بودم.

در مدت زماني که با کريمي بودي، چه چيزهايي از او به عنوان يک فوتباليست و يک شخصيت محبوب ياد گرفتي؟

من دروازه بان بودم و کريمي در خط جلو بازي مي کرد، اما هر بازي که از کريمي مي ديدم نکته اي درونش نهفته بود. احساس مسئوليت، با قدرت بازي کردن، شخصيت قوي، حرفه اي بودن و با غيرت بازي کردن کريمي مثال زدني بود و هر بازي مي توانستيد اين موارد را در بازي او ديد.

آخرين بازي کريمي در پرسپوليس بازي خداحافظي مهدوي کيا بود که تو هم در آن بازي حضور داشتي. دوست داشتي کريمي با لباس پرسپوليس خداحافظي کند و در بازي خداحافظي او هم حضور داشته باشي؟

اگر اين اتفاق رخ مي داد و کريمي با لباس پرسپوليس خداحافظي مي کرد اتفاق جالبي بود. من خيلي دوست داشتم که اين اتفاق رخ دهد، چراکه براي من، همه تيم و هواداران اتفاق خوبي رقم مي خورد و مي توانستيم يک جشن خداحافظي بزرگ و خوب برپا کنيم. اگر اين اتفاق مي افتاد کريمي مي توانست در بازي خداحافظي اش شروع تا پايان فوتبالش را در ذهنش مرور کند و اين موضوع خاطره انگيزترين لحظه فوتبالش مي شد. در زندگي هميشه اتفاقاتي که مي خواهيم رخ نمي دهد و البته شايد يک روز باشگاه اين کار را انجام داد و مسابقه اي را تدارک ببيند که کريمي خداحافظي کند.

البته کريمي در نامه خداحافظي اش اعلام کرده دوست نداشته تن به خداحافظي رياکارانه بدهد.

اگر حالا شرايط مناسب نيست، باشگاه پرسپوليس مي تواند در زمان ديگري اين بازي را برگزار کند تا خداحافظي او از فوتبال رسمي شود.

به نظرت با توجه به آمادگي و توان فني اش مي توانست اين فصل به پرسپوليس بياييد و به تيم تان کمک کند؟

با توجه به چيزي که من در کريمي مي بينم و احساس مي کنم شک ندارم که او مي توانست به تيم ما کمک کند. شايد او سرعت و جواني قبل را نداشته باشد، اما با تجربه، توانايي و تکنيکي که داشت، مي توانست به پرسپوليس کمک کند.

پس دوست داشتي که دوباره به کريمي همبازي شوي؟

بدون شک. دوست داشتم دوباره با کريمي بازي کنم يا حداقل بازي خداحافظي براي او برگزار مي کردند تا من هم در خاطراتم داشته باشم که با چه بازيکن بزرگي همبازي بودم و در بازي خداحافظي اش شرکت کردم.

بهترين خاطره اي که از او داري چيست؟

تمام تمرينات و بازي هاي کريمي براي من بهترين خاطرات است. من تمرين هاي با توپ و بدون توپ کريمي را خيلي دوست داشتم و او از نظر هوش بدون رقيب است.

شايد يکي از حسرت هاي کريمي در پرسپوليس قهرمان نشدن با اين تيم در ليگ برتر و جام حذفي باشد. اين کمي اذيت کننده نيست؟

به هر حال زندگي همين است و متاسفانه گاهي اوقات چنين مسائلي پيش مي آيد، اما مطمئناً کريمي مقصر قهرمان نشدن پرسپوليس نيست. شايد اتفاقاتي که بايد در باشگاه رخ مي داد رقم نخورد که کريمي با پرسپوليس قهرمان شود، اما مطمئناً مقصر اين موضوع او نيست.

پيش از حضورت در ايران بازي هاي کريمي را دنبال مي کردي؟

بازي هاي کريمي را زماني که در جام جهاني 2006 بازي مي کرد، ديده ام. بازي هاي او را در بايرن مونيخ هم دنبال مي کردم. زماني که کريمي مرد سال فوتبال آسيا شد من در آسيا نبودم ولي مي دانم او شايسته چنين عنواني بوده است.

با اينکه گفته مي شود او بهترين بازيکن تاريخ آسياست موافقي؟

آسيا قاره پهناوري است. من دو سال است که در ايران و آسيا حضور دارم و به همين دليل نمي توانم درباره تاريخ آسيا صحبت کنم اما مطمئنم کريمي جزو بهترين بازيکنان تاريخ آسياست. چون در آسيا نبودم و بازيکنان قبلي را نديدم نمي توانم نظر قطعي بدهم اما با توجه به توانايي هايي که کريمي دارد، صددرصد صحبتي که درباره او مي شود درست است.

زماني که کريمي بازيکن سال آسيا شد و بازي هاي درخشاني انجام داد، راهي بايرن مونيخ شد. آن موقع او را با رونالدينيو که هموطنت است و توپ طلاي جهان را برده بود مقايسه مي کردند. به نظرت مقايسه آنها درست است؟

من هم آن موقع شنيدم که کريمي و رونالدينيو با هم مقايسه مي شوند. با کيفيت و توانايي هايي که کريمي دارد مطمئناً قابل قياس با رونالدينيو بود و مي توانست حرکات خارق العاده او را هم انجام دهد. من در جواني کريمي و سن 24، 25 سالگي او همبازي اش نبودم اما وقتي او در سن بالا کيفيت بالايي داشت، مسلماً در جواني کيفيت بيشتري داشته است.

اين فصل هم که در ايران تنها نيستي و يک هموطن، هم پستي اما رقيب در تيم استقلال داري...

رقابت من و داسيلوا سر جاي خودش است و فقط 90 دقيقه دربي او را رقيب خودم مي دانم. وقتي بازي تمام شود رقابت هم تمام خواهد شد و مهم اين است که ما اکنون اينجا هستيم. بر حسب اتفاق هر دو برزيلي هستيم، پست مان دروازه باني است و اکنون سعي مي کنيم با يکديگر بيشتر رفت وآمد و خانواده هاي مان را به هم آشنا کنيم. داسيلوا تازه به ايران آمده، بايد به او کمک کنم و برخي چيزها را به او بگويم و به همين دليل بايد به يکديگر نزديک تر باشيم.

درباره دربي چيزي به او گفته اي؟

بله، درباره دربي با داسيلوا صحبت کرده ام و به او گفته ام که چه شرايطي دارد.

کدام تيم اين فصل برنده است؟

از من بپرسيد مي گويم پرسپوليس برنده است و مطمئناً داسيلوا هم مي گويد استقلال.

براي هم کري خواني هم مي کنيد؟

کري خواني هم مي کنيم، اما اين اواخر دربي هميشه مساوي شده و اميدوارم اين بار هم مساوي شود که در پايان هم من و داسيلوا بهترين بازيکنان زمين شويم و از زمين بيرون بياييم.

اگر يکي از شما بازنده باشد چه اتفاقي رخ مي دهد؟

با هم قرار گذاشته ايم هر کسي که دربي را باخت پول شام را حساب کند. بايد به تمام خانواده مان شام بدهيم.

در خصوص وضعيت اين فصل پرسپوليس هم صحبت کنيم؟

تيم خوبي داريم و به نظرم مي توانيم اين فصل با پرسپوليس سال خوبي را پشت سر بگذاريم.

منبع خبر: ورزش3

جدید ترین مطالب سایت