فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جریمه دستکاری کنتور برق تعیین شد

همزمان با موج جدید دستگیری سارقان برق در جنوب کشور، یک مقام مسوول با تشریح جرایم جدید دستکاری کنتورهای برق توسط مشترکان، اعلام کرد: مجازات مجرمان مطابق با قانون مجازات اسلامی حبس تا 74 ضربه شلاق خواهد بود.

هموطن: مسوولان صنعت برق اخیرا با رد هرگونه کمبود انرژی یکی از دلایل خاموشی های پراکنده در سطح شبکه برق را دستکاری فیوز یا کنتورهای برق توسط مشترکان اعلام کردند. در همین حال توانیر با انتشار گزارشی با اشاره به افزایش دستکاری کنتورهای برق مشترکان همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش مصرف برق، تاکید کرده است: افرادي سودجو، با مراجعه به درب منازل، پيشنهاد دستكاري در لوازم اندازه  گيري (كنتور) را با هدف كمتر نشان دادن ميزان برق مصرفي، به مشتركان ارائه مي دهند.

از اين رو این مجموعه برقی به مردم هشدار داده است: دستكاري در لوازم اندازه گيري براساس مقررات قانون مجازات اسلامي جرم تلقي و براي مشتركاني كه جرم آنها محرز شود، مجازات حبس هم تعريف شده است، که براساس آن مجازات  حبس از سه ماه و يك روز تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق خواهد بود.

از سوی دیگر در صورت دستكاري در كنتور، هرگونه عواقب آن به عهده مشتركان خواهد بود و در صورتي كه لوازم برقي مورداستفاده در منزل نيز دچار آسيب شود، از شمول پرداخت بيمه خارج مي شود و خسارت به آنها تعلق نمي گيرد. علی نظري مديركل دفتر حقوقي و پاسخگويي به شكايات توانير نیز در این خصوص گفت: براساس نظر اداره كل امور حقوقي قوه قضائيه كه در سال 83 ارسال شده است، دستكاري كنتور آب و برق مصداق بارز سرقت به شمار مي رود و این اقدام مي تواند مشمول ماده 661 قانون مجازات اسلامي شود.

منبع خبر: مهر

جدید ترین مطالب سایت