لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

راه‌اندازی مراکز جدید به جای مهدکودک 

توسعه و گسترش برنامه های رشدمحور برای کودکان زیر دبستان بر اساس یک تفکر علمی مبتنی بر فرهنگ ملی و ایرانی از مأموریت های اصلی دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی است.

هموطن: توسعه و گسترش برنامه های رشدمحور برای کودکان زیر دبستان بر اساس یک تفکر علمی مبتنی بر فرهنگ ملی و ایرانی از مأموریت های اصلی دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی است. یکی از مدل های ارائه خدمات برای تحقق این هدف تأسیس مهدهای کودک جدید و پیشرفته است.

دکتر محمدرضا الوند مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با اعلام راه اندازی مراکز رفاه کودک و خانواده به صورت پایلوت از نیمه دوم سال جاری به ایران گفت: در سال های گذشته سازمان بهزیستی با پیروی از یک مدل ثابت خدمات ارائه می داد که به نام کلی مهدکودک مشهور است.

وی با اشاره به اینکه به استناد مصوبه 80 شورای عالی انقلاب فرهنگی که می گوید مسئولیت تربیت و نگهداری کودکان زیردبستان یعنی از 3 ماهگی تا پایان 5 سالگی برعهده بهزیستی است یادآور شد: با استفاده از مدلی که جدیداً طراحی شده و از نیمه دوم سال به صورت پایلوت در کلانشهرها به اجرا درمی آید، کودکانی که در کلانشهرها زندگی می کنند از ساعات تعطیلی مدارس تا بازگشت والدین آن ها که شاغل هستند، در مراکز کودک و خانواده تحت آموزش قرار می گیرند.

الوند خاطرنشان کرد: این مرکز علاوه بر ایجاد فضای ایمن به کودک، زمینه اشتغال را برای زنان فراهم می کند. وی به گروه سنی که قرار است در این مراکز آموزش ببینند اشاره کرد و اظهار داشت: کودکان بالای 7 سال یعنی 7 تا 12 سال وارد این مراکز خواهند شد و در یک فاصله زمانی 3 تا 5 ساعته در روز آموزش خواهند دید.

به گفته وی، در حال حاضر پدران و مادران شاغل به دلیل تنهایی فرزندشان شیفتی کار می کنند یا کودک خود را وارد فضای کاری می کنند که به نوعی آرامش و استراحت را از کودک می گیرد و ما قصد داریم این شرایط را تغییر دهیم.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان با اعلام اینکه در این مراکز تفکیک جنسیتی صورت می  گیرد و فضاهای جداگانه برای گروه سنی وجود دارد گفت: آموزش در این مراکز با آموزش رسمی کاملاً متفاوت خواهد بود و از افراد متخصص علوم تربیتی، روانشناس و سایر متخصصان استفاده می شود.

منبع خبر: تابناک 

جدید ترین مطالب سایت