لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وندی شرمن باردیگر بر طبل تحریم ها کوبید

مذاکره  کننده ارشد هسته ای آمریکا ضمن اعلام این که در بازه زمانی توافق نهایی برنامه غنی سازی ایران باید بسیار محدود باشد، گفت، در این دوره زمانی تحریم  ها را تنها تعلیق می کنیم نه لغو.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وندی شرمن، مذاکره  کننده ارشد آمریکایی و معاون وزیر خارجه این کشور، در مصاحبه با کریستین امانپور، گزارشگر شبکه سی  ان  ان گفت: این پیچیده  ترین مذاکره  ای است که تاکنون دیده  ام. شمار عناصری که باید به آنها پرداخته شود از ظرفیت تا تأسیسات غنی سازی، تا توسعه و تحقیقات، ابعاد نظامی احتمالی که در تحریم  های شورای امنیت سازمان ملل بدان  ها اشاره شده است [بسیار زیاد است] ... این [مذاکرات] بسیار پیچیده و فنی بوده و هر نوع توافقنامه نهایی ضمیمه های بسیاری خواهد داشت.

شرمن در پاسخ به سؤالی درباره احتمال دستیابی به توافق نهایی درباره برنامه هسته  ای ایران گفت: ما پیشرفت های محسوسی داشته  ایم؛ اما هنوز به آنجا نرسیده  ایم. هنوز درباره مسائل کلیدی فاصله بسیاری وجود دارد. ظریف مانند کری به طور علنی درباره ظرفیت غنی سازی صحبت کرده است. این [ظرفیت غنی سازی] اهمیتی اساسی برای این توافق دارد. بنابراین باید بر روی آن کار کنیم.

شرمن درباره چگونگی برداشته شدن تحریم های ضد ایرانی در صورت دستیابی به توافق نهایی هسته ای گفت: آنچه در اولین فرصت به ایران و به صورت علنی گفته ایم این است که ما تحریم  ها را تعلیق خواهیم کرد نه لغو زیرا باید ببینیم که ایران هر آنچه که پذیرفته را اعمال می کند و در یک بازه زمانی به آنچه توافق شده پایبند می ماند.

وی مدعی شد: «عمل به تعهدات از سوی ایران مقداری اعتماد ایجاد کرده است که هنوز کافی نیست؛ بنابراین امیدواریم که اگر توافقی وجود داشته و به تعهدات عمل شود، اعتماد بیشتری آفریده شده و کنگره احساس کند که می تواند تحریم  ها را بردارد. بنابراین به همتایان ایرانی ام گفتم که کیفیت یک توافق می تواند همه چیز را ممکن سازد.»

شرمن درباره تأثیر تحریم های ضد ایرانی بر اقتصاد آمریکا و کشورهای اروپایی  نیز گفت: «فکر می کنم که برای آمریکا دردآور بوده است. با این حال همه باید بدانند که آمریکا تحریم های تجاری را از 30 سال پیش یعنی زمانی که گروگان های آمریکایی در تهران گرفته شده بودند، اعمال کرده است. بنابراین تحریم  ها پیش از نگرانی  ها درباره برنامه هسته ای وجود داشتند. اما، بله، برای آمریکا و اروپا هزینه داشته  اند.»

پایگاه خبری المانیتور نیز گزارش داد دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا  وندی شرمن مذاکره کننده ارشد خود در گفت وگوهای هسته ای و کارشناس وزارت خزانه داری در امور تحریم  ها را روز سه شنبه به کنگره خواهد فرستاد تا به قانون گذاران آمریکایی درباره تمدید ۴ ماهه مهلت مذاکرات هسته ای بین ایران و ۱+۵  توضیحات لازم را ارائه کند.

همچنین 6 سناتور جمهوری خواه لایحه ای را به سنای آمریکا ارسال کرده اند که بر اساس آن 28 نوامبر (7 آذر) به عنوان مهلت پایانی برای مذاکره هسته ای با ایران باشد.

بر اساس این گزارش، «باب کراکر»، سناتور جمهوری  خواه ایالت تنسی که رهبری ائتلاف فوق را بر عهده دارد خواهان اعمال تحریم علیه ایران در صورت نرسیدن به توافق هسته ای شده است.

کراکر در این زمینه گفت: «ضرورت دارد که در این مرحله مشخص گردد دیگر تمدیدی در کار نخواهد بود.»

این منبع خبری نوشت: اگر آژانس اطلاعات ملی آمریکا همراهی ایران در مسیر توافقات را تائید نکند، تحریم هایی که تاکنون برطرف شده  اند دوباره  برقرار خواهند شد.

اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز  در جدیدترین اظهارات ضد ایرانی خود گفت این مجلس آماده تحمیل تحریم های اقتصادی بیشتر به ایران در صورت شکست مذاکرات است.

وی گفت که با این ایده که آمریکا بدون اهرم فشار به مذاکره با ایران بپردازد مخالف بوده است: «من شخصاً منتقد این ایده بودم که ما در برابر ایران اهرم فشار کافی در اختیار نداشته باشیم. احساس من این بود که بایستی ابتدا لایحه تحریم  ها را در سنا تصویب می کردیم و سپس با اتکا به آن تهدید سر میز مذاکره می نشستیم.»

جدید ترین مطالب سایت