لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

با یک عکس مشتری پیدا کنید

سمساری های مجازی مدت هاست که جای خود را در بین نیازمندی های مردم باز کرده اند و سمساری های قدیمی یا از رونق افتاده اند و یا حداقل برخی از کارکردهایشان را از دست داده اند.

هموطن: اگر قرار باشد ماشینتان را بفروشید، دنبال میز ناهارخوری تروتمیز با قیمت مناسب باشید، بخواهید گیتارتان را با سه تار تعویض کنید و یا حتی چند گلدان گل و یکی دو پرنده داشته باشید می توانید آنها را به سمساری مجازی ببرید و به راحتی آن را بفروشید. کار چندان سختی هم نیست.

فقط باید یکی، دو عکس مناسب از جنس دست دومتان بگیرید، قیمت فروش و مشخصات جنس را بنویسید و آگهی آن را روی سمساری های مجازی که کم هم نیستند، منتشر کنید. حتما مشتری های آنلاین به زودی خریدار کالای شما خواهند شد. خرید و فروش اجناس دست دوم آن هم از طریق سایت های اینترنتی مدت هاست که رواج پیدا کرده است و از بین سایت های بسیار زیاد، برخی از آنها مانند «دیوار»، «شیپور» و «همینا» از جمله سایت های معروف و شناخته شده هستند. سایت هایی که نرم افزار نصب روی گوشی تلفن همراه را هم به امکانات و قابلیت های خود افزوده اند. با این امکان، انگار یک سمساری آنلاین همیشه در جیب کاربران است تا هر کالایی را که می خواهند در لحظه ببینند، انتخاب کنند، تماس بگیرند و خرید کنند.

از شیر مرغ تا جان آدمیزاد

سمساری ها کالاهای خاصی را می فروشند. میز، مبل، فرش، یخچال، گاز، موکت و نهایتا برخی کالاهای جزیی و کلی از مهم ترین کالاهایی است که در سمساری ها می توان دید. کمتر کسی شاید برای خرید یک دست فنجان و یا یک قندان به سمساری سر می زند. برخی کالاها هم که جایشان قطعا در سمساری نیست، مانند انواع پوشاک، وسایل ورزشی کهنه و یا انواع دکوری . اما در سمساری های مجازی همه نوع کالایی عرضه می شود.

 دیوار یکی از معروف ترین این سایت هاست. وارد سایت که می شوید حداقل 9مورد دسته بندی کالایی وجود دارد. از خرید و فروش و اجاره آپارتمان ویلا گرفته تا لوازم منزل که این لوازم شامل ریزترین و درشت ترین کالاهای موجود در خانه می شود. وسایل شخصی از ساعت و عروسک گرفته تا ادکلن و انواع زیورآلات و انواع اسباب بازی. لوازم ریز و درشت برقی دیگر کالاهای سایت است. دسته بندی دیگر سرگرمی و فراغت است که در آن از انواع مرغ عشق و قناری تا انواع گربه، انواع صفحه شطرنج تا میز بیلیارد، رادیو و انواع کتاب و صفحات موسیقی دیده می شود. خریدوفروش خودرو هم بخش دیگر است.

به یک دوست نیازمندیم

شاید بخش نیازمندی های اجتماعی یکی از جالب ترین بخش های سمساری های مجازی باشد؛ بخشی که در هیچ سمساری واقعی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. در این بخش آگهی هایی برای دوست یابی، پیداکردن پایه سفر و گردش وجود دارد. یکی از آگهی دهندگان به یک همسفر شاد و پرانرژی برای سفرهای درون شهری و شمال نیاز دارد. یکی از آگهی دهندگان عکاسی است که برای پروژه های عکاسی نیازمند یک دوست عکاس است. یک نفر هم دنبال یک همسفر و دوست خوب و پایه برای سفر به گرجستان است و گفته هزینه سفر همراه را هم می پردازد.

یک کوهنورد هم دنبال یک دوست علاقه مند به کوهنوردی است تا در تعطیلات آخر هفته با هم برنامه کوهنوردی بگذارند. یکی دیگر از آگهی دهندگان دنبال یک دوست علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی است برای «هفته ای یک یا دو مرتبه دیدار و گشت درون شهری یا کوهنوردی سبک.» یک نفر هم در «دیوار» در جست وجوی یک دوست خوب است برای دوستی و گشت درون شهری و یا سینما و ذکر کرده جنسیت برایش اهمیتی ندارد و می خواهد تنها نباشد.

نقدکردن داشته ها یا خانه تکانی موردی

آنچه در اکثر این سایت ها جالب توجه است وجود رده های قیمتی بسیار متعدد و متنوع است. همه نوع کالایی در سایت وجود دارد. از سرویس چوب استیلی که 10میلیون قیمت دارد تا قندانی که 12هزارتومان قیمت خورده یا دکوری گچی کم ارزشی که جای قیمت آن کلمه «توافقی» درج شده است. در یکی دیگر از سایت ها، آگهی فروش انواع سی دی دیده می شود. سری کامل قهوه تلخ 50هزارتومان، فیلم سینمایی هزارو500تومان، سی دی سفره آرایی دوهزارو500تومان. جاشمعی 15هزارتومان، تابلوی دعا 10هزارتومان و... موارد اینچنینی زمانی که وارد فهرست فروش می شود بیشتر این سوال را ایجاد می کند که آگهی دهنده بیشتر درصدد کسب درآمد است یا تمایل دارد اثاث اضافه خود را از خانه خارج کند و حالا که اینترنت این فرصت رایگان را در اختیارش گذاشته پس بهتر که از این خانه تکانی پولی هم کسب کند، هرچند بسیار اندک.

به قیمت بفروشید و به قیمت بخرید

در سایت های مجازی  مشتریان می توانند در یک زمان کوتاه و بدون صرف هیچ هزینه ای و بدون حضور واسطه ای جنس خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و آن را به قیمت بفروشند. این موضوعی است که در ورودی یکی از سایت های مجازی خرید و فروش اجناس نوشته است. سمساری ها اصولا جنس شما را نصف قیمت می خرند و اجناس را با دوبرابر قیمت خریداری شده به خریدار می فروشند. در این میان یکی فروشنده کالا ضرر کرده و دیگری خریدار و کسی که این وسط سود برده سمسار است.

این سایت جایی است که شما کالای خود را به قیمت می فروشید و می خرید. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش این سایت ها این است که فروشندگان می توانند کالاهایی را به پول تبدیل کنند که در سمساری های واقعی این امکان وجود ندارد. مانند فروش یک قندان بلور به قیمت 12هزارتومان، فروش شش عدد استکان بلور به قیمت 10هزارتومان. فروش لباس سرهمی نوزاد با قیمت شش هزارتومان. ست کیف و کفش صورتی با قیمت 60هزارتومان. کت و شلوار دامادی با قیمت 200هزارتومان.

سایت هایی رایگان و بدون مسوولیت

اگر فروشنده اجناس دست دوم باشید باید عضو سایت شوید. نام کاربری و کلمه عبور بگیرید و هر تعداد کالایی که برای فروش دارید را عرضه کنید. اما اگر خریدار اجناس دست دوم هستید فقط کافی است وارد سایت شوید. کالاها دسته بندی شده در اختیار شماست. از خانه گرفته تا ویلا از ماشین گرفته تا گلدان گل و ماهی و انواع پرنده و حتی لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع پوشاک نو و دست دوم. کالا را که انتخاب کنید، فقط باید روی لینک کلیک کنید. مشخصات بیشتر با عکس محصول و شماره تماس فروشنده وجود دارد. تا این جای کار سایت همراه شماست و از مرحله خرید به بعد، تمام مسوولیت کار با خریدار است و سایت هیچ مسوولیتی در این قبال ندارد. برای همین است که در پای هر آگهی فروش این سایت ها هشداری وجود دارد مبنی بر اینکه «پیش از انجام معامله از صحت کالا یا خدمات ارایه شده، به صورت حضوری مطمئن شوید. این سایت هیچ گونه منفعت و مسوولیتی در قبال معامله شما ندارد.»

 این سایت ها نه مسوولیتی در قبال خریدوفروش کاربران دارند و نه منفعتی. عضویت در این سایت ها رایگان است. نه هنگام عضویت حق عضویت گرفته می شود و نه در هنگام معامله. این سایت ها تنها کانالی برای معامله هستند. اما نکته جالب تر این است در این سایت ها آگهی های تبلیغاتی هم وجود ندارد که بتوان گفت منبع درآمدی سایت است. موضوعی که وجود دارد این است که این سمساری های مجازی توسط فردی یا تیمی راه اندازی شده و کاربرمحور هستند و هیچ نظارتی بر آن نمی شود که نیازی به صرف هزینه باشد. اما از طرف دیگر در زمان خرید باکسی در انتهای صفحه خرید باز می شود که کاربران می توانند از آگهی  شکایت کنند. بدون تردید باید مرجعی برای رسیدگی به این شکایت وجود داشته باشد که این امر نیازمند صرف هزینه است و سایت باید منبع درآمدی داشته باشد. بر این اساس یا قراردادن باکس مربوط به درج شکایات تنها جنبه صوری دارد یا اینکه این سایت ها فعلا به صورت رایگان در حال فعالیت هستند تا با جذب تعداد کاربران بیشتر، خدمات خود را پولی کنند.

منبع خبر: شرق

جدید ترین مطالب سایت