لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعترافات قاتل خلبان و همسرش در دادگاه

جوانی که به قتل مردی خلبان و همسرش متهم شده است در جلسه محاکمه ضمن قبول اتهام، از اولیای دم درخواست بخشش کرد و از آنها خواست به خاطر دو کودکی که سرپرستی شان را برعهده دارد از قصاص او صرف نظر کنند.

به گزارش خبرنگار ما، نماینده دادستان صبح دیروز در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده خطاب به قضات شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران گفت: «اسفند سال گذشته فرزند نوجوان زوجی در شهرک غرب به پلیس خبر داد پدر و مادرش به طرز فجیعی به قتل رسیده اند.

او گفت زمانی که کلاسش تمام شده و به خانه برگشته جسد پدر و مادرش را دیده که خون آلود روی زمین افتاده اند. با توجه به گزارش این پسر نوجوان، ماموران پلیس آگاهی تهران و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شدند. تحقیقات نشان می داد این زوج احتمالا قربانی سرقت شده اند. با توجه به اینکه مبلغ زیادی پول از خانه آنها سرقت شده  بود تحقیقات در این خصوص ادامه پیدا کرد تا اینکه ماموران متوجه شدند از کارت شتاب بانکی مقتولان چندمیلیون  تومان پول برداشت شده  است.

این اتفاق زمانی افتاد که بیش  از یک ماه از مرگ مرد خلبان و همسرش گذشته  بود. با ردیابی انجام گرفته مشخص شد از کارت مسروقه در صرافی استفاده شده  است وقتی پلیس به صرافی مراجعه کرد و فیلم دوربین های مداربسته آن را دید توانست فردی که از کارت بانکی مقتولان استفاده کرده بود را شناسایی کند. این شخص جوانی قوی هیکل به نام مرتضی است که دو فقره سابقه کیفری نیز دارد. ترفندهای پلیسی منجر به بازداشت متهم شد و سرانجام او به قتل اعتراف کرد.»

نماینده دادستان تهران ادامه داد: «مرتضی با صراحت در مراحل اولیه بازجویی به قتل زوج خلبان اعتراف کرد و گفت به دلیل مشکلات مالی تصمیم به سرقت گرفت. او با دیدن آگهی فروش خودرو سراغ زوج مقتول رفت، بعد از ورود به خانه آنها و بستن دست و پایشان پول را برداشت، دو قربانی را به قتل رساند و فرار کرد. با توجه به مدارک موجود در پرونده او علاوه بر اینکه مرتکب دو فقره قتل عمدی شده، بعد از مرگ مقتولان نیز بر بدن آنها ضرباتی را وارد کرده و بنابراین مرتکب جرم جنایت بر میت نیز شده  است همچنین متهم مرتکب سرقت هم شده و برای هر سه جرم او درخواست مجازات دارم.»

در ادامه اولیای دم منصور و سارا -مقتولان- درخواست قصاص کردند و گفتند از طرف نوه شان نیز درخواست قصاص دارند و حاضر به گذشت نیستند. پدر منصور گفت: «هیچ راهی برای گذشت نیست متهم با چاقو 14 ضربه بر بدن پسرم زده  است و نوه ام صحنه وحشتناکی از جسد پدر و مادرش دیده که تا پایان عمر ناراحتی آن صحنه و مرگ پدر و مادرش با او خواهد بود بنابراین درخواست صدور حکم قصاص داریم و هیچ راهی هم برای گذشت نیست.»

 اولیای دم درخصوص جنایت بر میت نیز درخواست دیه کردند.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد، او همه اتهاماتش را قبول کرد و گفت: «از بچگی سختی زیادی کشیدم پدر و مادرم با هم اختلاف داشتند من همیشه از محبت و حمایت آنها محروم بودم وقتی بزرگ شدم و ازدواج کردم فکر می کردم دشواری هایم تمام شده اما با وجود اینکه یک بچه هم داشتیم همسرم از من شکایت کرد و مرا به دلیل نپرداختن مهریه به زندان انداخت. بعد از آزادی از همسرم جدا شدم و سرپرستی فرزندم را هم برعهده گرفتم. ماشین خرید و فروش می کردم و از این راه زندگی ام را می گذراندم تا اینکه با همسر دومم آشنا شدم او زن خوبی است و من با او زندگی آرامی داشتم اما باز هم روزگار بر من سخت گرفت همسرم مریض شد و برای درمان او به 20میلیون تومان پول نیاز داشتم.

وقتی آگهی فروش ماشین مدل بالا را در روزنامه دیدم تصمیم گرفتم با فروشنده قرار بگذارم و سرقت کنم.»

متهم درباره نحوه قتل توضیح داد: «وارد خانه شدم قولنامه را نوشتم و قرار شد کارهای بعدی را انجام دهم اما در این فاصله زمانی که دو مقتول در اتاق بودند دست وپای آنها را بستم و خواستم پول هایشان را بدهند آنها گفتند پولی ندارند. کارت های شتاب را برداشتم و از خانه خارج شدم اما بعد از ترس اینکه شناسایی شوم دوباره برگشتم چون منصور به من گفت آدم بانفوذی است و خیلی زود مرا شناسایی می کند به همین دلیل ترسیدم وقتی برگشتم ابتدا منصور و سپس همسرش را با چاقو زدم ضربات را به رگ گردن آنها زدم و کشتمشان بعد قولنامه را برداشتم و اثرات انگشتم را پاک کردم. مدتی بعد کارت بانک ها را برداشتم و به صرافی رفتم تا با آن سکه بخرم هفت میلیون تومان در یکی از کارت ها پول بود که با آن هفت سکه خریدم و همین هم باعث شد بازداشت شوم.»

مرتضی گفت: «به خاطر همه اتفاقاتی که افتاده  است خیلی ناراحت و پشیمان هستم در یک سال ونیمی که در زندان هستم آرزوی مرگ داشتم و خیلی به من سخت می گذرد توان این را که درخواست بخشش کنم ندارم می دانم قصاص حق اولیای دم است و حرفی در این خصوص ندارم اما از آنها درخواست دارم مرا به خاطر فرزند خودم و فرزند همسرم که سرپرستی آنها را برعهده دارم ببخشند. قصاص من آنها را بیچاره می کند. آن دو بچه گناهی ندارند من سرپرستشان هستم و اگر نباشم به سختی می افتند.»

بنابر این گزارش هیات قضات بعد از پایان جلسه رسیدگی برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

منبع خبر: شرق

جدید ترین مطالب سایت