لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

با اطلاعات غلط خودرو را گران کردند/قیمت خودرو تا ۳۰ درصد کاهش می یابد

نادر قاضی پور، عضو کمیته تحقیق وتفحص از صنایع خودروسازی، درباره نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع گفت: در این جلسه مشخص شد که اطلاعات و داده هایی که خودروسازان به شورای رقابت ارائه کرده بودند، با اطلاعات که کمیسیون صنایع جمع آوری کرده بود همخوانی نداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نادر قاضی پور، عضو کمیته تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی، درباره آخرین جزئیات نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع، با رئیس شورای رقابت و مدیران شرکت های خودروسازی، به منظور بررسی نحوه قیمت گذاری خودرو گفت: خودروسازان اطلاعات غلطی ارائه کردند و از طرفی امکاناتی که باید طبق دستورالعمل نحوه قیمت گذاری در خودروها قرار می دادند، در نظر نگرفتند.

با اطلاعات غلط خودرو را گران کردند/قیمت خودرو تا ۳۰ درصد کاهش می یابد

عضوکمیسون صنایع مجلس، با اشاره به نتیجه گزارش تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی گفت: مدارک و مستنداتی در کمیسیون وجود دارد که می توان طبق آن، قیمت های کنونی خودرو را بین 15 تا 30 درصد کاهش داد.

قاضی پور با بیان اینکه 8 نفر از اعضای شورای رقابت را دولتی ها تشکیل می دهند، تصریح کرد: ما مقصر را دولت می دانیم، زیرا دولت می توانست با سازوکار و اختیاراتی که دارد، قیمت خودرو را کاهش دهد.

گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد صنایع خودروسازی کشور و اجرای اصل هفتاد و ششم قانون اساسی و ماده ۱۹۸ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که در کمیسیون صنایع و معادن به تصویب رسیده بود، توسط هیات تحقیق و تفحص از عملکرد صنایع خودروسازی کشور در خرداد ماه ۱۳۹۳ به پایان رسید.

بررسی نحوه تعامل شرکت های خودروسازی با قطعه سازان، بررسی عملکرد قانون ارتقای کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی و میزان برنامه ریزی انجام شده به منظور بهبود کیفیت خودرو، بررسی میزان سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت خودرو در جهت کاهش هزینه، قیمت تمام شده و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، بررسی میزان هزینه های غیرمرتبط و بررسی میزان سرمایه گذاری های بی مورد و خارج از چهارچوب مقررات شرکت های خودروسازی، از جمله محورهای این تحقیق و تفحص بود.

در پایان قرائت این گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد: گزارش تحقیق و تفحص از صنایع خودروساز به همراه ضمائم آن برای پیگیری بیشتر به قوه قضائیه ارسال می شود.

جدید ترین مطالب سایت